LG 42LM760S Alındı! Fotoğraflı İnceleme.

Bu konuyu okuyanlar

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Konu eskimiş sayılır gerçi ama televizyonunuz hayırlı olsun.

Size kim akım değişikliklerinden TV bozulur dediyse yalan demiş 60TL yi satmış size :)

Evet 60 TL'yi bana 50 TL'den bıraktı. 10 TL karım oldu. Hatta dedi ki 60 TL'yi 55 TL'den aşşağı hayatta vermem. Zar zor 60 TL'yi 50 TL'ye aldık. :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Evet 60 TL'yi bana 50 TL'den bıraktı. 10 TL karım oldu. Hatta dedi ki 60 TL'yi 55 TL'den aşşağı hayatta vermem. Zar zor 60 TL'yi 50 TL'ye aldık. :D
Priziniz sağlam ve sıkı olsun, kablonuz sağlam olsun şebekenizde düzgün ise ömür billah hiç bişey olmaz.
Öyle fişti, prizdi, akım koruma idi yalan dolan.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Vay arkadaş herkes ledci, lg, samsungcu. Yokmu plazmacı Panasonicci şu memlekette...

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Tv yi geçtiğimiz haftasonu teknosadan 2200 tl ye aldım.
Almadan önce çok araştırdım hangisini alsam diye ancak fiyat/performans olarak 42 inch lm760s almaya karar verdim.
Neyse, tv yi cumartesi aldım pazatesi akşamüzeri geldi,sehpasıda çarşamba akşamüzeri kuruldu.
Uydu olarak normal digitürk aboneliğim vardı televizyona bağladım aboooov bu görüntü ne böyle dedim gerçektende tüplü tv ye göre aşırı berbattı sd yayın :) Dedimki böyle olmaz ,zaten ttnete 67 tl digitürke 22 lira veriyorum ozaman dsmart hd full paket+sınırsız 8mb e kadar net üyesi olurum. Ve ttnet+digitürkü iptal ettim.Tabi bu aradaki geçiş sürecinde 3d film indiremedim ve dolayısıyla pek deneyemedim.bir gün sonra dsmart kurulumu yapıldı.Hemen hd kanallara baktım ama beynimden vurulmuşa döndüm :) bazı yerler bulanık bazı yerler çizgi çizgiydi.dedimki ayarları yapılı değildir başladım ayar yapmaya ama ne yaptıysam olmadı :)
Sonra yanlışlıkla kumandadan 3d tuşuna bastım karşıma muhteşem görüntü geldi(3d açık olduğu için öyle gösteriyormuş)
Tv tek kelime ile harika.Nba tv hd,smartspor hd den futbol,f1 ve basketbol izledim ve gerçekten muhteşem hiçbir kusur yok.Sanki vip bölmeden camın arkasından seyrediyorum okadar canlı ve net görüntüler...
Şimdi the amazing spiderman 3d yi indiriyorum daha sonra zozeidon arkadaşımın incelemesine ek olarak bir inceleme de ben yaparım.Bu arada zozeidon arkadaşıma teşekkür ederim yaptığı inceleme için...

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=82096]yesil116[/MENTION]

Hayırlı olsun. Umarım güzel vakit geçirirsin.
(Şu çift usb olayını denedin mi? Bende ikinci harddiski hala okutamadım. Biri takılıyken ikincisini görmüyor.)

Geçen gün Kanal yayınlarıyla ilgili bir kaç görüntü almıştım. Sözde buraya koyacaktım, unutmuşum.

T7opT.jpg

XNRg4.jpg

tcPyw.jpg

1PSN4.jpg

g86ju.jpg

9WbGx.jpg

VJ3Mr.jpg

1-2-4. fotoğraflar HD yayınlar, diğerleri SD. Yayın Tivibu.

Tivibu üzerine de birkaç bişey söylemek lazım. Hd kanal kalitesi gayet başarılı SD kanallarda da fena sayılmaz.
Eğer kanallar arası geçiş hızı artırılıp, bir de düzgün bir kumanda da tasarlanır ise tadından yenmez.

Esares

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Acaba televizyonu hangi mağazadan kaça aldınız ?

zazanın 1i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Siz filmleri internetten nasıl indiriyorsunuz? Kolay bir yolu var mı?
2 Ben torrent sitelerinden orjinalini ayrı, alt yazıyı ayrı indiriyorum. Sonra gom playerden izliyorum. Acaba bu filmleri altyazılı olarak bu tvden izleyebilir miyim?

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de uzun bir süre araştırma yaptım ve 47lm660s alma arefesindeyim. 760s ile arasında, 400hz-800hz ve 2 adet dual play gözlük farkı var ki aradaki fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. kliksa.com'da 660s 2399 tl. ayrıca word karta 200 tl nakit puan var. dolayısıyla 2199 tlye gelmiş oluyor. sizlerin de görüşünü almak isterim bu arada

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
1 Siz filmleri internetten nasıl indiriyorsunuz? Kolay bir yolu var mı?
2 Ben torrent sitelerinden orjinalini ayrı, alt yazıyı ayrı indiriyorum. Sonra gom playerden izliyorum. Acaba bu filmleri altyazılı olarak bu tvden izleyebilir miyim?

Televizyonun 5 adet usb girişi bulunuyor. Harddiskinizde filmi indirdiğiniz klasörün içine altyazısını da filmle aynı ismi vererek attığınızda, herhangi bir işleme gerek kalmaksızın, filmi açtığınızda otomatik olarak altyazıyı algılıyor ve oynatıyor. Herhangi bir oynatıcıya gerek yok.

Misal;

Dark.Knight.Rises.2012.mkv
Dark.Knight.Rises.2012.srt

Film indirmek için tabiki torrent en pratik yol. Ayrıca gün geçtikçe 3D içerikler zenginleşiyor.

ben de uzun bir süre araştırma yaptım ve 47lm660s alma arefesindeyim. 760s ile arasında, 400hz-800hz ve 2 adet dual play gözlük farkı var ki aradaki fiyat farkına değmez diye düşünüyorum. kliksa.com'da 660s 2399 tl. ayrıca word karta 200 tl nakit puan var. dolayısıyla 2199 tlye gelmiş oluyor. sizlerin de görüşünü almak isterim bu arada

47" alıyor olmanız iyi olmuş.

Teknik özelliklerine baktığımızda fark olarak 660S'leri 400 Hz 760S'leri ise 800 Hz olarak görüyoruz.

Hertz ekran görüntüsünün saniyedeki yenilenme sayısını ifade ediyor. Lg Tv'lerde belirtilen hertz hızları MCI denilen bir ibare içerir. Bu aslında verilen rakamların yazılımla yükseltilmiş olduğunu gösterir. Bildiğim kadarıyla 660s için 100 hz 760s içinse 200hz orjinal değerleri vardır.

Sorun edilecek bir durum yok Tv yayınları için 100hz fazlasıyla ihtiyacı karşılayacaktır. Konsol oyuncuları hep daha fazlasını ister onları boşverin siz :)

Dual play'i 2 farklı oyun üzerinde denedim. Daha yeni bir teknoloji eksikleri var. Ekran renginde değişimler oluyor, ara videolar girdiğinde oyucunun biri sadece alt kısmı diğeri üst kısmı görüyor. Yani Tv tercihini doğrudan etkileyecek bir özellik değil.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=259770]zozeidon[/MENTION] priz kesin şart mı ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Priz olayı mantıklı :) Birde LG tv'lerdeki akıllı kumandanın çok kullanışlı olduğu yazılmış kullanıcılar tarafından sen ne diyorsun bu duruma [MENTION=259770]zozeidon[/MENTION]

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Priz olayı mantıklı :) Birde LG tv'lerdeki akıllı kumandanın çok kullanışlı olduğu yazılmış kullanıcılar tarafından sen ne diyorsun bu duruma @zozeidon

Abi şimdiye kadar normal kumandasını bir ya da iki defa kullanmışımdır. Akıllı kumanda çok pratik :) Güzel bi iki oyun gelirse store'a tadından yenmez. :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Klavye + Mouse bağladım ben. Magic çok da kullanışlı değil bence. Yoruyor..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Abi şimdiye kadar normal kumandasını bir ya da iki defa kullanmışımdır. Akıllı kumanda çok pratik :) Güzel bi iki oyun gelirse store'a tadından yenmez. :D

Hım kullananlarda genelde öyle yorum yapmışlar :)

Klavye + Mouse bağladım ben. Magic çok da kullanışlı değil bence. Yoruyor..

mr_rain aşmış olayı :D Ne zaman aldın hiç bahsetmiyorsun hea

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
nedenmiş o herkesin kocaman salonu olmuyor ne yazık ki :) ayrıca 42" te çok küçük sayılmaz

42" tabiki küçük değil.. 3D' de 42" küçük.. tabi bence.. ben 55-60" üzeri tv'lerde 3D izlemek isterim.. o yüzden yani :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
kişisel tercihler yani :) oldu olacak 84" olsun bari :D [MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] 3D tecrübelerini de aktarır bence şimdilik beklemedeyim.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
güle güle kullan arkadaşım.. şöyle bol fotoğraflı inceleme bekliyoruz ona göre..
içinden "daha iyileri sizin olsun" diyorsun değil mi? :)

Senin için 4K diliyorum Nida :D

42" tabiki küçük değil.. 3D' de 42" küçük.. tabi bence.. ben 55-60" üzeri tv'lerde 3D izlemek isterim.. o yüzden yani :)

kişisel tercihler yani :) oldu olacak 84" olsun bari :D @mr_rain 3D tecrübelerini de aktarır bence şimdilik beklemedeyim.

İçerinde yüklü gelen Demo 3D görüntüler müthiş. 4 adet pasif gözlükle geldi. Ancak 3D film izlemedim henüz. Hepsini test edip paylaşayım müsait bir zamanda :)