LG 32LM611S 81 cm 3D Full HD Led TV, MCI 200 Hz

Bu konuyu okuyanlar

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaslar gecen hafta gerek mail gerek telefon yolu ve , bazı arkadaslarin verdiği linkler vasıtası ile vatan bilgisayar dakı %25 lık indirimden haber dar olduk, evime kücük bir odaya bir televizyon ariyordum LG 32LM611S 81 cm 3D FULL HD LED TV, MCI 200 Hz, 3xHDMI gördüm ve beğendim yanında 4GÖZLÜK ve Dahili HD Uydu alıcısı var.

Önerimisiniz,fiyatı nasıl?

Televizyon modeli bu

:closedeyes:

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
3D teknolojisi hala gereksiz gibi geliyor bana ya da yeterince olgunlaşamadı. Teknoloji marketlerde 55", 4000-5000 TL fiyat aralığı olan televizyonların 3D performansı bile beni tatmin etmiyor açıkçası. Bir hevestir alıyoruz ama bir süre sonra televizyonda 3D olduğunu unutuyoruz :)

Bir de televizyon 81 cm olacak ve gelen gözlükler muhtemelen pasif 3D gözlük olacaklar. Pasif gözlükler aktif gözlüklere oranla gözü daha çok yoruyor ve baş ağrısına neden olabiliyor.

Yine de fiyat/performans ürünü diyebiliriz bu model için. Özellikler sizi tatmin ettiyse düşünmeden alın :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
evet eşimle aynı muhabbeti yaptık 3d olayi okadar yaygın değil ancak internet den film bulacaksın indireceksin öyle hd bile daha yeni yeni yaygınlasmaya basladı gözlük konusunda tutarsizim led tv olmasi full hd olmasi uydu alıcısı vs 3d okadar beni etkılemiyo :) smart tv ler de fiyat konusunda hemen hemen yakın fiyat da :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
olabilir aslında ama kıyaslamak lazim aynı ozellıkle diğer ürünler ile :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
evet : ) yıl sonuna dogru firmalar stoklari eritmek ellerindekilerden kurtulmak ıcın iyi seyler yapiyor.

bir arkadasim media mark da calısmakta samsung onermiyor sanırım fabrika değişmiş bişilerden bahsediyor idi :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
pasif gözlükler nasıl baş ağrısı yapıyor anlamıyorum ben..

aktif gözlükle sinema da bir film izlediğimde çıkarıp atıyorum.. pasif gözlükte bunu yaşamadım..
[MENTION=74929]Korpe[/MENTION]; lg'nin lm serileri güzel fakat ben her zaman 3d televizyon alacaksan büyük ekran alınmalı diyorum...

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
pasif gözlükler nasıl baş ağrısı yapıyor anlamıyorum ben..

aktif gözlükle sinema da bir film izlediğimde çıkarıp atıyorum.. pasif gözlükte bunu yaşamadım..
@Korpe; lg'nin lm serileri güzel fakat ben her zaman 3d televizyon alacaksan büyük ekran alınmalı diyorum...

doğrusun başkan ama oda kücük o bakımdan dikkatimi çekti

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
:) hem led olsun hem full hd olsun hemde smart yada 3d olsun :p

bebeto59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En ucuz 12 taksit

http://www.sanalreyonum.com/urun/lg-32lm611sled-televizyon_956074.aspx?CatId=27646&ref=akakce

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=99400]bebeto59[/MENTION] vatan bilgisayarda daha ucuz :) ve %25 indirim var

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
:) ya fikir alış verişi iyidir ama kafa karisti bir kere :D

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Aktif gözlükler ilk kullanımında gözünüzü yorabilir ama uzun vadeli kullanımda pasif gözlüklere oranla çok daha sağlıklıdır. Aktif gözlükle ilk 3D deneyiminizde göz hantallığından dolayı ışıkları tam olarak ayırt edemeyebilirsiniz. Bu yüzden sinema gibi yerlerde dağıtılan gözlüklerin baş ağrısı yaptığı söylenir. Halbuki her hafta aktif gözlükle bir film izleyen adam göz hantallığını geride bırakmıştır, ışıkları hangi açıdan beyne göndereceğini kestirmiştir dolayısıyla baş ağrısı sorunu tamamen ortadan kalkmıştır.

Pasif gözlükler adından da anlaşılacağı gibi pasif bir rol üstlenir. Gelen 3D görüntüyü yorumlamadan doğrudan beyne aktarır. Kısa vadeli kullanımlarda aktif gözlüklere oranla iyi gibi görünse de uzun vadeli kullanımlarda baş ağrısı, göz yorgunluğu gibi sorunlara neden olabilir.

Bu yüzden 3D özelliği çok sık kullanılmayacaksa pasif gözlük tercih edilmelidir. Sık kullanılacaksa aktif gözlüklere yönelmekte fayda var.

Ülkemizde orta ve alt seviye 3D TV'lerle birlikte pasif gözlük verilmesinin en büyük nedeni 3D yayınların eksikliği ve üreticilerin 3D özelliğinin kullanıcılar tarafından az kullanılacağını bilmesidir. Biraz daha üst modellere bakarsak aktif gözlük kullanımının arttığını görebiliriz.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Yakın zamanda tv olayına dalmış biri olarak [MENTION=51495]trnc[/MENTION] aktif pasif olayında kesinlikle pasif gözlükler diyorum. Pasif gözlükler en baştan yapmıyor sonrasında nasıl yapacak baş dönmesini; kaldıkı göz hantallığı gözlük kullananlarda rastlanan bir durumdur normal kişilerde böyle bir durumun olması neredeyse mümkün değildir.

Ayrıca aktif gözlüklerin sıkıntısı sadece bu olayda değil pil konusuda sıkıntı ve burunun üzerinde fazladan ağırlık ayrıca yedekte gözlük bulunsun diye düşünenler için satın almakta epey sıkıntı malum fiyatlarının hatrı sayılır durumda.

Kişisel görüşüm kesinlikle pasif gözlüklerin daha iyi olduğu yönünde.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
önemli olan ve pasif aktif denmesinin sebebi sinyalizasyon durumudur. sinyal alan aktif bir nesne hiçbir zaman tam sağlıklı olmaz bence [MENTION=51495]trnc[/MENTION]

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
köşktemi yaşiyon hacı :D

yok be abi kendim bu sektördeyim arızalı defolu ürünleri alıp kendim tamir edip ucuza getiryom olay bu atıyorum örnek tv çizilmiş panelde ufak tefek çatlaklar oluyor bazen üretimde yada taşımada onları uygun fiyattan alıp değerlendiriyorum

Naturel37

Asistan
Reaksiyon puanı
0
elektroword te bu tv nin bir üst modeli olan 94 ekranı 1199 tl bu daha avantajlı hem pasif gözlükler kesinlikle gözü yormuyor 2 saat kesintisiz izledim 3D filmi çok rahat tam tersi aktif gözlükler şarzlı olanlar tam tersi 20 dakika sonra başağrısı yapıyor genelde samsung modelleri panel olarakta titreşimsiz 3D izleyebiliyorsunuz eski teknoloji olan aktif gözlükler başağrısı yapıyor son teknoloji olan pasif gözlükler daha rahat fiyat olarakta 7 tl ye bulabiliyorsunuz şarzlıların en ucuzu 150 tl
sizce hangisi avantajlı dersiniz? link aşagıda bakabilirsiniz.ben aynısını 4 aydır kullanıyorum çok memnunum

http://www.electroworld.com.tr/p/lg-37lm611s-led-tv/

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
yok be abi kendim bu sektördeyim arızalı defolu ürünleri alıp kendim tamir edip ucuza getiryom olay bu atıyorum örnek tv çizilmiş panelde ufak tefek çatlaklar oluyor bazen üretimde yada taşımada onları uygun fiyattan alıp değerlendiriyorum

oo ustacım iyi ya :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
lg tvlerin smart menüsü çok karışık neyin nerde olduğunu ara dur samsung smart tvler daha düzgün daha derli toplu

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kaçın hortlak geldi. Bu televizyondaki uydu alıcısı DVB-S2 mi? Bilen, kullanan arkadaşlar dönüş yaparsa almayı düşünüyorum.