Leptopu Bataryasız kullanma

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar dün bataryanın ömrü bitti artik bi işe yaramıyo bataryasiz leptop kullansam sikinti çikarmi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Laptop diye yazılır;)
Aynı soruyu ben de soruyorum. :) Benimki de zayıf uyarısı veriyor.
Screenshot_20190110-223601_Gallery.jpg

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Ben sürekli olarak bataryasız kullanıyorum bu yüzden içerisinde pil tamamen bitmiş durumda olabilir. Bataryasız kullanmanız cihazınız üzerinde bir sıkıntı yaratmayacaktır.

sezerr53

Asistan
Reaksiyon puanı
25
MSI GE60 dizüstünde performans sorunu çıkarmakta. Bataryasız işlemci Turbo Boost u devreye sokmuyor. ThrottleStop kullanmak kısmen çözüyor ama performansda dalgalanma oluyor yinede.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
MSI GE60 dizüstünde performans sorunu çıkarmakta. Bataryasız işlemci Turbo Boost u devreye sokmuyor. ThrottleStop kullanmak kısmen çözüyor ama performansda dalgalanma oluyor yinede.
Aygıt yöneticisinden pil yazan sekmedeki zımbırtıları kaldırınca düzelebilir. Emin değilim ama. :)

Reaksiyon puanı
15
Ben sürekli olarak bataryasız kullanıyorum bu yüzden içerisinde pil tamamen bitmiş durumda olabilir. Bataryasız kullanmanız cihazınız üzerinde bir sıkıntı yaratmayacaktır.
acaba kaç gün oldu siz kullanali ben korkuyom rami falan yanmaz demi dostum

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Adaptör onu tolere eder. Bence tek sıkıntı şarj birden çıktığı zaman harddiske zarar vermesi. Başka türlü bir şey olacağını sanmam.

Reaksiyon puanı
15
Adaptör onu tolere eder. Bence tek sıkıntı şarj birden çıktığı zaman harddiske zarar vermesi. Başka türlü bir şey olacağını sanmam.
aynen az önce yanlişkli ayagim takildi laptop aninda tik sesiyle kapandi yaa

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O işte harddiske zarar veriyor. Dikkatli olmak lazım. ;)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ani gerilim yükselmelerinde batarya bir nevi koruyucu olur arada olmayınca civvvv gider birdaha dönermi dönmez mi bilinmez :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bildiğim kadarıyla elektrik dalgalanmalarında yaşanacak küçük bir sorun cihazda hasarlar meydana getiriyo :)
Ani gerilim yükselmelerinde batarya bir nevi koruyucu olur arada olmayınca civvvv gider birdaha dönermi dönmez mi bilinmez :)
Aynen öyle devre ve kondansatörlerde sorun oluşturuyor diye biliyorum :D

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Merhaba arkadaşlar dün bataryanın ömrü bitti artik bi işe yaramıyo bataryasiz leptop kullansam sikinti çikarmi?
bataryasız kullanma voltaj dalgalanmasından koruyor... elektrik kesilince kapansada batarya güç devresi ile anakartı korur... anakart patlatmak istiyorsan çıkart ama havalı patlama ihtimali çok düşük onun için yıldırım şart...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
yanlış bilgi vermeyelim elektrik şebekesi kaçak kullananlardan dolayı dengesizse voltaj dalgalanması oluyor çoğu zaman notebook gibi cihazların anakartını yakabiliyor... güç devresini bilmediğin kesin notebook usb bağlantısına kontrol kalemi ile bak ( dokun ) ne gördüğüne bi bak...