Leptopu Bataryasız kullanma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Laptop diye yazılır;)
Aynı soruyu ben de soruyorum. :) Benimki de zayıf uyarısı veriyor.
Screenshot_20190110-223601_Gallery.jpg

Son düzenleme:

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Ben sürekli olarak bataryasız kullanıyorum bu yüzden içerisinde pil tamamen bitmiş durumda olabilir. Bataryasız kullanmanız cihazınız üzerinde bir sıkıntı yaratmayacaktır.

sezerr53

Asistan
MSI GE60 dizüstünde performans sorunu çıkarmakta. Bataryasız işlemci Turbo Boost u devreye sokmuyor. ThrottleStop kullanmak kısmen çözüyor ama performansda dalgalanma oluyor yinede.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
MSI GE60 dizüstünde performans sorunu çıkarmakta. Bataryasız işlemci Turbo Boost u devreye sokmuyor. ThrottleStop kullanmak kısmen çözüyor ama performansda dalgalanma oluyor yinede.
Aygıt yöneticisinden pil yazan sekmedeki zımbırtıları kaldırınca düzelebilir. Emin değilim ama. :)

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Adaptör onu tolere eder. Bence tek sıkıntı şarj birden çıktığı zaman harddiske zarar vermesi. Başka türlü bir şey olacağını sanmam.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
O işte harddiske zarar veriyor. Dikkatli olmak lazım. ;)

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Ani gerilim yükselmelerinde batarya bir nevi koruyucu olur arada olmayınca civvvv gider birdaha dönermi dönmez mi bilinmez :)

The Judge

Profesör
Ben sürekli olarak bataryasız kullanıyorum bu yüzden içerisinde pil tamamen bitmiş durumda olabilir. Bataryasız kullanmanız cihazınız üzerinde bir sıkıntı yaratmayacaktır.
Bildiğim kadarıyla elektrik dalgalanmalarında yaşanacak küçük bir sorun cihazda hasarlar meydana getiriyo :)
Ani gerilim yükselmelerinde batarya bir nevi koruyucu olur arada olmayınca civvvv gider birdaha dönermi dönmez mi bilinmez :)
Aynen öyle devre ve kondansatörlerde sorun oluşturuyor diye biliyorum :D

grezimonk

Profesör
Yasaklı
Merhaba arkadaşlar dün bataryanın ömrü bitti artik bi işe yaramıyo bataryasiz leptop kullansam sikinti çikarmi?
bataryasız kullanma voltaj dalgalanmasından koruyor... elektrik kesilince kapansada batarya güç devresi ile anakartı korur... anakart patlatmak istiyorsan çıkart ama havalı patlama ihtimali çok düşük onun için yıldırım şart...

grezimonk

Profesör
Yasaklı
yanlış bilgi vermeyelim elektrik şebekesi kaçak kullananlardan dolayı dengesizse voltaj dalgalanması oluyor çoğu zaman notebook gibi cihazların anakartını yakabiliyor... güç devresini bilmediğin kesin notebook usb bağlantısına kontrol kalemi ile bak ( dokun ) ne gördüğüne bi bak...

stat counter