Lens İle İlgili Yetersiz Muayene ve Sorum ?

Bu konuyu okuyanlar

ReeLegend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar devlet hastanesine gittim göz muayenesi olmak için gözlük muayenemi oldum ve doktora lens reçetesi de istediğimi söyleyince randevu verdi ve lens için muayene ol dedi. Randevu verdiği zaman gittim fakat şüphelendiğim bi durum var eve gelince aklıma geldi, göz muayenelerinde her zaman kullanılan bi alet olur bakınca içinde ev görürsün ona baktırdı ve hiçbir test yaptırmadan geldi gözüme lens taktı ve nasıl kullanacağımı söyledi. internetten araştırdığımda göz yaşı testi ve göz çapı gibi muayeneler de olmam gerekiyormuş fakat bunları yapmadan sadece içerisinde bir ev olan bir alete baktı ve lensi taktı. Malum her göz lense uyumlu değil ve bu testleri yapmadan takması beni şüphelendirdi. Ne yapmam gerekiyor ?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Lens kullanıyorum.
Lens derecesi ile gözlük dereceleri farklı.

Göz çapının ölçülmesi gerekiyor. Ama göz yapınız çok farklı değil ise doktor tahminen vermiştir.

Takılan lens gözde batma yapmıyorsa sıkıntı yoktur.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Fakat ilk aldığınız da zor alışırsınız,batma,düşme gibi.

ReeLegend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Batma falan olmadı. Ama korkuyorum aslında kullanırken ne kadar süredir kullanıyorsunuz. Lensin bi zararı olurmu takıp cikarmada problemim yok.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ben 2 yıldır kullanıyorum ama hergün değil işr gitmediğim zamanlar gözlük takıyorum.

Ve her gece mutlaka lensi çıkarıyorum.

derin acar

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Günlük lensler en sağlıklısı. Kullan at olanlar. Günlük olduğu içinde pek bir sıkıntı yaratacağını sanmam.