Lenovo'nun Yeni Telefonu Sızdırıldı

• Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

pinterest

Profesör
binlerce yürek tek bir soru "mediatek mi, qualcomm mu ?"
1,5 ghz octa core demiş. Büyük ihtimal Mt6752M. Favori işlemcim.

Ama eksik bilgi de vermiş olabilir sızıntı. S615 1,5 x4+ 1,0 x4 olduğundan.

Mt6752 bazen bazen ısındığından Mediatek iki çözüm sundu.

Biri Mt6752'yi dc ederek ısınmayı kökten çözülen Mt6752M.

Öteki Mali T720 kullanan 1,3 ghz octa core Mt6753.

orcnd

Dekan
1,5 ghz octa core demiş. Büyük ihtimal Mt6752M. Favori işlemcim.

Ama eksik bilgi de vermiş olabilir sızıntı. S615 1,5 x4+ 1,0 x4 olduğundan.

Mt6752 bazen bazen ısındığından Mediatek iki çözüm sundu.

Biri Mt6752'yi dc ederek ısınmayı kökten çözülen Mt6752M.

Öteki Mali T720 kullanan 1,3 ghz octa core Mt6753.
iyi güzelde xda ya bakıyorum mediatek telefonlarda custom rom yok denecek kadar az.
birçok mediatek telefonda yazılımlarda ufak tefek sorunlar hala var.

mediatek yerine neden snapdragon 615 tarzı işlemciler tercih etmiyorlar anlamıyorum.

gerçi sony'nin mediatekli telefonlarında ekran çerçevesi ciddi miktarda küçülüyor. demekki çok daha minimal boyutlarda bir cihpset. ama bence bu kadar soruna değmez

pinterest

Profesör
iyi güzelde xda ya bakıyorum mediatek telefonlarda custom rom yok denecek kadar az.
birçok mediatek telefonda yazılımlarda ufak tefek sorunlar hala var.

mediatek yerine neden snapdragon 615 tarzı işlemciler tercih etmiyorlar anlamıyorum.

gerçi sony'nin mediatekli telefonlarında ekran çerçevesi ciddi miktarda küçülüyor. demekki çok daha minimal boyutlarda bir cihpset. ama bence bu kadar soruna değmez
Onlarda portlama var ki daha güzel.

Atıyorum Mt6752li bir cihaza rom mu yapıldı. Diğerleri de ufak ayarlarla bu roma kavuşuyor. Mesela en güzel örnek Prophotone.

Bir bak istersen P70'e kaç farklı rom kurdu?

Matthew Bellamy

Profesör
Onlarda portlama var ki daha güzel.

Atıyorum Mt6752li bir cihaza rom mu yapıldı. Diğerleri de ufak ayarlarla bu roma kavuşuyor. Mesela en güzel örnek Prophotone.

Bir bak istersen P70'e kaç farklı rom kurdu?
P70 icin 6 civarinda rom var.Gayet iyi.Hatta android 6.0 6752 icin yayinlanicakmis.Bir ihtimal p70e portlanabilir. Daha ne olsun :) Sadece cyanogenmod olsa fena olmazdi o kadar.

orcnd

Dekan
6 tane rom bence yeterli değil. yeni ucuz mediatek yerine 2. el snapdragon alıp güncellemeleri xda romlarıyla çözerim daha iyi.
zaten üst sınıf dışındaki cihazlar doğru düzgün güncelleme de almıyor. sürekli telefon değiştirmiyorsan telefonun xda'da sağlam bir başlığı olacak.
olacak ki üretici yazılımda saçmalayınca custom romlardan işini göresin.

örnek şu an nexus 4 kullanıyorum. power tuşunu 2 kere değiştirdim yine yıprandı az basıyor. eskiden root + xposed ile ses tuşuyla ekranı açtırıyordum.
android 5 ile xposed de yalan oldu. fakat custom romlarla bu özelliğe tekrar kavuşabildim. cihazın eksikliklerini böyle böyle çözmek cihazın ömrünü uzatıyor bence

stat counter