Lenovo z580 HDD sorunu

Bu konuyu okuyanlar

EmreErparlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Lenovo z580 dizüstü bilgisayarimda kullandigim hdd yi takiyorum lenovo yazisi gorunuyor bi kac saniye sonra Otomatik onarima hazirlaniyor yazisi cikiyor daha sonra siyah ekranda bi sure kaliyor onarimlar deneniyor tarzi bir sey yaziyor. Daha sonrasinda Win10'un gelismis secenekleri geliyor orda yaptigim hic bi islem basarili olmuyor. Yeni bi hdd taktim su an ekrana hic bir sey gelmiyor taktigim hdd calisiyor yaklastigimda sesini duyabiliyorum fakat dedigim gibi ekrana hic bir sey gelmiyor. Bunun bir cozumu varmi.Teşekkür ederim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yeni bi hdd taktim su an ekrana hic bir sey gelmiyor taktigim hdd calisiyor yaklastigimda sesini duyabiliyorum fakat dedigim gibi ekrana hic bir sey gelmiyor
Taktığınız yeni HDD'de işletim sistemi kurulu değil mi? Eğer ki yeni HDD'de Windows kurulu değilse kurmalısınız.

EmreErparlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yeni takdigim HDD onceden kullaniliyordu denemek icin kuzenimden aldim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Peki bios'ta yeni taktığınız HDD'yi boot sıralamasında en üste aldınız mı?

EmreErparlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle ona baktim,zaten 1.siradaydi.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

SafaAncz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Lenovo z580 dizüstü bilgisayarimda kullandigim hdd yi takiyorum lenovo yazisi gorunuyor bi kac saniye sonra Otomatik onarima hazirlaniyor yazisi cikiyor daha sonra siyah ekranda bi sure kaliyor onarimlar deneniyor tarzi bir sey yaziyor. Daha sonrasinda Win10'un gelismis secenekleri geliyor orda yaptigim hic bi islem basarili olmuyor. Yeni bi hdd taktim su an ekrana hic bir sey gelmiyor taktigim hdd calisiyor yaklastigimda sesini duyabiliyorum fakat dedigim gibi ekrana hic bir sey gelmiyor. Bunun bir cozumu varmi.Teşekkür ederim.
Harici hdd'mi acaba.?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
win 10 dvd sini takın eski hdd yi de takın. yükleme ekranına gelebilirseniz orada hdd ile ilgili bir hata yazısı muhtemelen çıkacaktır. o hata yazısını araştırmak lazım, eğer o konuma kadar gelinebiliniyorsa...

ayrıca bu sorun ne gibi bir işlem ya da süreçte oluştu, aklınızdaki sebep nedir? :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Kuzeninizden aldığınız HDD'de daha önceden işletim sistemi varsa, donanım kimlikleri farklı olarak algılanıcağından bu gibi hatalar verebilir. Önerim temiz Windows 10 kurulumu yapmanız...