Lenovo Z580 - Asus K55VJ - Dell İnspiron 7520 SİZCE HANGİSİ?

Bu konuyu okuyanlar

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
herkese marhaba

ne zamandır laptop almaya kalkışsam alamıyorum....

bu 3 laptoplardan hangisini almalıyım yardımcı olur musunuz?...

Ağır oyunlar oynamayı düşünüyorum ( GTA IV. BATTLEFİELD 3...)

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z580-59-352524-8gb-notebook-urun8847.html

http://www.pcdepo.com/asus-k55vj-sx031d-8gb-notebook-urun8678.html

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-7520-s21f41-8gb-notebook-urun9096.html

SEÇTİĞİNİZİN NEDENİNİ DE YAZARSANIZ SEVİNİRİM BİDE ZAHMET OLMAZSA EKRAN KARTI HAKKINDA BİLGİ :S :)

asus ve lenovo aynı gibi duruyor marka olarak seçim yapamadım, amd radeon hd7730m hakkında bir fikrim yok...

şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunarım..

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
DELL INSPIRON 7520 S21F41 Notebook !Ve Ayıretten kapak olarakda yani Orjinal Dell kapakda değiştirip takabilirsin :)

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Neden Dell?? lenovo daha iyi diyorlar ısınma yönünden falan.... bide ekran akrtı düşündürüyor beni...

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bak ben senelerdir Nvidia ve Amd ekran kartlarını kullandım en çok hangisini dersen ben Nvidia öneririm ama DELL INSPIRON 7520 S21F41 Notebook daki Amd readon 7730 ekran kartı Nvidianın GT 650 ye eş değer performansı var. :) lenovo ise arkadaşım Pc almıştı elindeki çay bardağının çalkalanması ile klavyeye damlayan tek bir damla şekersiz çay sonucu iptal oldu. Klavye hiç çalışmaz duruma geldi. Öncelikle bende arkadaş gibi şaşırdım, çünkü 1 damla su ile laptop'ın bozulduğuna ilk kez şahit oldum. Keçe vekoruma materyali çok yetersiz o laptoplarda bende şunu dedim ! Lenovo laptoplar 1 damla suyla iptal olacak kalitede üretiliyor herhalde ! karar senin :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

7730m 28 nm'dir az güç tüketir az ısınır ve yüksek performans verir ;)
Gta 4 tarzı diyorsan Amdnin 7730m full hepsi Very higtta açılmış gta 4 performansını gör :) [video=youtube;L39AXznqTUE]http://www.youtube.com/watch?v=L39AXznqTUE[/video]

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bi kere Lenovoyu salla. Dell ile Asus arasında düşün. Asus u kuzenime aldık makina uçak gibi.

Fiyatları aynı neredeyse. Seçimin ekran kartına kalmış, Ati mi Nvidia mı alayım da olay :) Bir de DELL in harddiski 250 daha fazla.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bak ben senelerdir Nvidia ve Amd ekran kartlarını kullandım en çok hangisini dersen ben Nvidia öneririm ama DELL INSPIRON 7520 S21F41 Notebook daki Amd readon 7730 ekran kartı Nvidianın GT 650 ye eş değer performansı var. :) lenovo ise arkadaşım Pc almıştı elindeki çay bardağının çalkalanması ile klavyeye damlayan tek bir damla şekersiz çay sonucu iptal oldu. Klavye hiç çalışmaz duruma geldi. Öncelikle bende arkadaş gibi şaşırdım, çünkü 1 damla su ile laptop'ın bozulduğuna ilk kez şahit oldum. Keçe vekoruma materyali çok yetersiz o laptoplarda bende şunu dedim ! Lenovo laptoplar 1 damla suyla iptal olacak kalitede üretiliyor herhalde ! karar senin :)

Gta 4 tarzı diyorsan Amdnin 7730m full hepsi Very higtta açılmış gta 4 performansını gör :) [video=youtube;L39AXznqTUE]http://www.youtube.com/watch?v=L39AXznqTUE[/video]

senn benim kafamı karıstırdın yaaa :)) tamam DELL alıyorum bakalım... dogru diyorsunuz (contorium) 7730m gt635m den daha iyi gözüküyor sıralamada da... lakin bilemiyorum güncelleştirmeleri falan hızlı yapıyor nvidia... hiç de kullanmadım AMD. gerçekten amd radeon 7730m beni mahçup etmez değil mi yaa??

bide itsaarmani arkadaşım o videoda i7 işlemci var çok fark ediyor olabilir...

bide DELL'in ses kalitesi kaliteli değül diyorlar..

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım sen bana sordun hangisini tercih edersin die bende söyledim tabiki karar senin :) o Ekran kartı ile i5 al dostum yani Dell ,aynı performansı verecektir ;) denenmiştir artık sana kalmış bişey :)

ama şöle bir gerçek var biraz daha zorlayıp ekleyebiliyorsan i7 al derim ben an azından 2. nesil i7 al derim :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bende Dell kullanıyorum.Isınma sorunu yok.Oyunlarda performans gayet iyi.Ekran kartına gelince oyunlar için Nvidia iyidir ama Dell'in ekran kartını da hafife alamayız.Dell'in Teknik destek artsını da unutmamak lazım.

paradis_1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben olsam bunu alırdım hem ekran kartı daha iyi hem de tasarımı süper

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z500-59-352523-notebook-urun9156.html

bunun beyazı çok daha şık ama şuan 1543 lira olmuş. pcdepo da saniye başı fiyat değişiyor:) 2 gün önce 1430 olmuştu beyazı

işte beyazı:)

lenovo_ideapad_z500_3.jpg

lenovo_ideapad_z500_1.jpg

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum lenovo z580 verdim. bakalım, yazacagım her şeyi konu açacagım... teşekkürler.

Marcelo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lenovo tasarım olarak mükemmel , bende z585 modelini kullanıyorum çok memnunum markadan.

cagamagic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1 senedir dell kullanıyorum,sakın alayım deme,cihaz sorundan başka birşeye yaramıyor,lenovo tercihi iyidir...

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Ben asus k55vj kullanıyorum oyun oynamayı düşünüyorsan lenovo daha iyi bir tercih olur. Asus aldıktan sonra dh'de gördüm gt635m ekran kartının bazı özelliklerini kısmışlar.Anlayacağın 630m gibi birşey. Overclock yapmadan da kendine gelmez demiş bilgili kişiler. Gerçi lenovonun da böyle bir kısma olayı vardı diye hatırlıyorum o modelinde.Ama ben daha önce de asus kullandığım için memnun kalıp yine asus aldım.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar sağolun her şey için.

sokakdan arkadasım lenovo z580 almıs, benım alacagımın aynısını almıs, 2gb gt635m var ve baktık gerçektende kısma yok 2gb 635m var + intel hd 4000 var. yani bilmiyorum ama yarın elime ulasak lenovo z580 inceledikten sonra her şeyi yazacagım.

byhackermstf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenovo z580i bende hafta sonu indirimiyle gold bilgisayar webden aldım bugün elime ulaştı bilgisayarı kesinlikle tavsiye ederim gayet güzel tahminimdende güzel çıktı hoparlörler dolby theater v4 ses kalitesi mükemmel derecede ekran ve klavyenin oralar alimunyum şekilde ısınma yapmıcak şekilde tasarlanmış klavyesi şahane touchpadle ilgili söylentiler vardı ondada hiç bi sorun yok denedim gayetde güzel ben 1450 tlye aldım 1 tb hdd 8 gb ramli sürüm

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar z580 i aldım...

gta 4 very high'de oynayabiliyorsunuz ancak gölgeleri de very high yaptıgınız zaman biraz kasmalar oluyor aynı şey battlefield 3 içinde geçerlidir....

ses mükemmel ısınma sorunu çok az diğer notebooklara göre çok başarılı...

kasa tipi şekli falan harika, üstteki dokunmatik tuslarda güzel.

pc depodan aldım, yanında win7 driver cdsi yolladılar ve notebook çantası.

1300 tl ye aldım 12 taksit ile.

memnunum...

videoları ilerleyen zamanlarda atacagım. SEVGİLERLE...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Tabi ki Lenova.
Çelik bile Lenova kullanıyor :D

529483_10151229000732644_249461516_n.jpg

Csamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Kardeşim çok güzel anlatmışsın fakat bende yeni bi PC alcak kişi olarak arkadaşımın LENOVO PC si komidinden yere düştü resmen tık yok PC de şaşırdım bende asus ve LENOVO arasında kaldım bilemiyorum ama dediğin gibi ben yeni bi PC 3 yıllık AMD diye bıktım oyunlar iğreçti ondan NVIDIA yı yeni öğrendim ve o ekren kartına göre PC arıyorum ..