Lenovo Z510 batarya sorunu

Bu konuyu okuyanlar

cetinadem80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar hayirli bayramlar

bende z510 i5 model pc var kronik olan batarya sorunu yaşadım ve servisi aradim 17 eylulde ariza kaydi olusturuldu.21 eylulde pc servisin eline ulasti ve ayni gun parca yurtici stoklarinda olmadigi icin yurtdisindan siparis edilmistir diye mail geldi.o gundur beklemedeyim su ana kadar para falan talep etmediler.

1.işgünü baslama suresi 17 eyluldemi baslamis oluyo yoksa 21.eyluldemi ve bayram buna dahilmi

2.bildigim kadariyla pc stoklarda kalmamis para iadesi istersem vatandan cek mi verecekler yoksa parayi hesabima mi aktaracaklar

Reaksiyon puanı
16,118
bekle olmadı bir üst modeli verirler ki batarya bulunur garantiden olur.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Benden direk para talep ettiler pil için, arayanı tersledim geri yollattım bilgisayarımı.
Bu arada para iadesi isteme bence, eğer yaparlarsa aynı donanımda başka bir cihaz iste. Dolar arttığından dolayı bilgisayar ilk aldığın fiyata göre daha yüksek bir fiyata gidiyordur şu anda. Tabi dolar olarak çek verirlerse başka. :)

cetinadem80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benden direk para talep ettiler pil için, arayanı tersledim geri yollattım bilgisayarımı.
Bu arada para iadesi isteme bence, eğer yaparlarsa aynı donanımda başka bir cihaz iste. Dolar arttığından dolayı bilgisayar ilk aldığın fiyata göre daha yüksek bir fiyata gidiyordur şu anda. Tabi dolar olarak çek verirlerse başka. :)
malesef bilgisayari aldigim fiyat kadar cek veriyolar ve ayni donanimdan pc de vermiyolar forumlardan okudugum kadariyla ceki verip ne halin varsa gor diyolar .1650 liraya almistim gecen sene simdi bu paraya benzer bir pc almak imkansiz:(

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Bu yurt içi stoklarında yok diye yurt dışından sipariş etme muhabbeti her servise giden cihaz için gönderiyorlar herhalde :)
Benim lenovo'yu da aldıktan 10-15 gün sonra fanın da sıkıntı çıkmıştı,aradım 2 gün içinde gelip kargo kapımdan aldı ve ellerine ulaştığında direk bana da aynen: cihazınız için gerekli parça yurt içi stoklarımız da olmadığı için yurt dışından sipariş edilmiştir mesajı geldi. Neyse ki 8-9 gün içinde cihaz onarılıp elime ulaştı.

cetinadem80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yurt içi stoklarında yok diye yurt dışından sipariş etme muhabbeti her servise giden cihaz için gönderiyorlar herhalde :)
Benim lenovo'yu da aldıktan 10-15 gün sonra fanın da sıkıntı çıkmıştı,aradım 2 gün içinde gelip kargo kapımdan aldı ve ellerine ulaştığında direk bana da aynen: cihazınız için gerekli parça yurt içi stoklarımız da olmadığı için yurt dışından sipariş edilmiştir mesajı geldi. Neyse ki 8-9 gün içinde cihaz onarılıp elime ulaştı.
Bu sorun cogu z510 da var ve tamir edilen olmamis pc stoklarda olmadigi icin degisim de yapmiyolar tek secenek var para iadesi