Lenovo Z-50 acılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Sercan_guner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo Z-50 bilgisayarımı , tamamen yavaş calismasindan dolayı sıfırlama gereği duydum. Windows 10 yüklü cihazımı CD'siz , ayarlar bölümünden , sadece Windows'un kurulu olduğu sürücüyü seçeneğinide seçerek sıfırladım. İşlem yüzdesi bittikten sonra cihaz kendini yeniden başlatmaya başladı. Ve bunu sürekli tekrarlamaya başladı. Aslında yeniden başlatmada denmez. Lenovo kullanicilari bilir , lenovo yazısı geldikten sonra başa sarıyor , 6-7 saniyelik bir olay. Başlarda rutin işlemdir diye aldırış etmedim , ama 4. Saatine girdi sanırım takılı kaldı , sizce problem nedir ?

fas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Format atma işlemi bittikten sonra mı başladı bu durum? Benimde başıma geldi format attıktan sonra. Bios ayarlarını sıfırladım düzeldi ama bi dene istersen

Sercan_guner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet. Sıfırlamayı başlattıktan sonra , bir kaç hazırlık yapıyoruz dedi , 10-15 dakika kadar %0 'dan %100' e kadar bekletti , daha sonra yeniden başlattı lenovo ekranında bilgisayarın sıfırlanıyor dedi ve yine %100 'e ulaşması yaklaşık 2 saati buldu , buda bittikten sonra sürekli lenovo ekranı geliyor başa sarıyor. Bios'u nasıl sıfırlarım?

fas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anakart modelini bilmediğim için nasıl BIOS'a giriş yapacağını bilmiyorum ama benim bilgisayarımda F2. BIOS' menüsüne girdikten sonra Load Optimal Defaults seçeneğinin gösterdiği tuşa basarak sıfırlayabilirsin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet. Sıfırlamayı başlattıktan sonra , bir kaç hazırlık yapıyoruz dedi , 10-15 dakika kadar %0 'dan %100' e kadar bekletti , daha sonra yeniden başlattı lenovo ekranında bilgisayarın sıfırlanıyor dedi ve yine %100 'e ulaşması yaklaşık 2 saati buldu , buda bittikten sonra sürekli lenovo ekranı geliyor başa sarıyor. Bios'u nasıl sıfırlarım?
BIOS menüsüne girip "set default settings" gibi bir seçenek bulman gerekiyor.

Sercan_guner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios'a girdim. Information/Configuration/Securlty/Boot/Exit sekmeleri var. "Exit" sekmesinde Load Defaults Settings var , onada tıklayınca Load Optimal Defaults ? Yes-No soruyor yes diyorum bir degisiklik yok.

fas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın HDD'yi görmüyor olabilir mi boot menüsünde HDD 1. sırada mı acaba?
İşletim sisteminin doğru kurulduğundan emin misin ayrıca?

fas111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dersteyim ben hocama gösterdim işletim sistemini tekrar kurman gerektiğini söylüyor. Denemekte fayda var başka bir çözüm yolu bulursan yada bu yolu denersen sonucunu iletirsen sevinirim.

Sercan_guner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cd' lazım o zaman değilmi ? Driverler F sürücüsünde ona dokunmadan halletmem lazım , geri dönüş yaparım. Teşekkür ederim.