Lenovo Vibe X2 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
vibe x2 kullananlar eksi ve artılarını yazarsa çok iyi olur.bende yeni aldım ama pek memnun kaldığımı söyleyemem.yandaki tuşlar oynuyor telefonu salladığımda şıkır şıkır ses yapıyor tuşlar neredeyse.telefon çabuk ve çok ısınıyor.radyo ve görüntülü görüşme yok.sensörleri çok başarılı değil.örneğin ekrana baktığınızı anlar ve ışığı açık tutar diyor ancak algılamıyor ışık sönüyor çok nadir algıladı
Artıları ekranı gayet başarılı ve performansı gayet iyi kamerası da tatminkar evet tuşlar ses çıkarıyo ve sallanıyo fakat beni pek rahatsız etmedi bataryası 2300 mAh ama yinede hakkını veriyor.. Fakat 2300 mAhla çok fazla ekran süresi alamazsınız bu da bir eksi

onr30613

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrlarda var çift tıklama
Ben ne yazmışım orayasadece açmak için çalışıyor bu ne demek önce ayarlarda cihazda hiç bulunuyordu diyorum var olan özelliğin sadece ekranı açmak için çalışıyor ekranı kapatıyor
bu arada benim cihazın ses tuşlarında ses gelmiyor

teo61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1 yıldır x-2 kullanıcısıyım. Daha önce yazılan yorumları okudum. Bende tuşlarda bir sıkıntı olmadı hiç. Ben en büyük sıkıntıyı ısı konusunda yaşadım. Daha önce ısınmadan dolayı ekranda sarı çizgi oluştu yolladım 2 haftada ancak geldi. Aradan 3-4 ay geçtikten sonra yine ısıdan dolayı çizgi oluştu. Bu sefer yolladım 1 haftada geri yolladılar ancak tamir etmeden geri göndermişler! Lenovo, Teleservice isimli dandik bir firmayla çalışıyor tamir konusunda. Lenovo'yu aradım tekrar gönderin diyor, ben sürekli bununla mı uğraşacağım.

Artıları

-Tasarımı çok iyi
-En hafif telefonlardan birisidir muhtemelen
-Menü, kullanım arayüzü vs. çok rahat, kullanışlı.
-Performans açısından iyi, sıkıntı yaşamadım, donma, kasma vs. olmadı.

Eksileri

-Isınma problemi, bu yüzden ekranda oluşan çizgiler.
-Çalıştığı dandik tamir firması
-Güncelleme 5.0'da kaldı.
-Sarjı kötü(Zaten 2300 mh'den fazla beklentide olmamak lazım)

Nötr

-Kamerası ne iyi, ne kötü diyebilirim.

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Şarj ile ilgili problemi çözdüm arkadaşlar.Şarjın erken bitmesinin sebebi eğer vodafone hat kullanıyor iseniz 3g nin sürekli açık olması.Vodafonun akıllı 3g diye adlandırdığı rezalet sistem yüzünden telefon sürekli baz istasyonları arasında geçiş yapmaktadır.Bu durum diğer telefon modellerinde de test edilerek kanıtlanmıştır.Önceden 3g açıkken telefonu gece bırakıyordum 7-8 saatte %25 kadar şarjı eksiliyordu beklemedeyken.Şimdi ise gece yatarken 3g yi kapatıyorum 7-8 saatte %5 şarj gidiyor ki bu kabul edilebilir.Gündüzleride telefon hem iş yerinde hem evde wifi ye bağlı olduğundan 3g yi sadece gerekli olduğunda kullanıyorum.Bu şekilde telefonun süresi 24 saati rahat çıkartıyor.Hatta oyun falan oynayan biri değilseniz 1.5 gün gider şarj.Bu şarj durumunu en çok vodafone etkilemesine rağmen bulunduğunuz konuma göre diğer operatörlerdede aynı sorun yaşanabilir.Eğer dediklerimi yaparsanız şarjdaki değişimi görüceksiniz.Bu şekilde en az 3-4 saat ekran süresi ve 18-20 saat bekleme süresi alabilirsiniz.
Tam aradığım yorum işte bu. Bende de aynı sıkıntı vardı turkcelle geçtim bu yüzden. Bende 7-8 saatte %30-%40 şarj gidiyodu. Şimdi güç tasarrufu olmadan %4-%5, güç tasarrufuyla %2-%3 gidiyor

turknavy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Aynı sorun honor 7 de de vardı vodafone kullananlarda

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
arkadaşlar cihazı az önce king root ile rootladım fakat cihaz 2dir kendini açıp kapattı aranızda cihazı rootlamış olan varmı

Kobracaner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu 1 yılı aşkın zamandır kullanıyorum , şöyle anlatabilirim.

Telefonla uğraşırken yüzde 1 şarj 1.-1,5 dk gidiyor oradan hesap edebilirsiniz. Ayrıca yüzde 20nin altına indiğinde kasmalar başlıyor.

Telefonda 15-30 dklik bir oyundan sonra cihaz alev alabiliyor

Ön kamerası 2-3 ay sonra tozlandı

Android sürümü çok düşük 5.0 a yükseltmek içinde birçok teferruatı var.

Çok sağlam bir yapısı yok , biraz baskı uygulayınca arka kapağı"gacır gucur" ediyor.

Yaşadığım ve aklıma gelen sıkıntıları bunlar . Tabi zamanın ve yanlış kullanımlarında payı vardır bunlarda