Lenovo Vibe X2 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Lenovo Vibe X2 kullanıcıları sorularını, sorununlarını, görüşlerini ve önerilerini buradan dile getiriyor.

32GB dahili bellek, 2300mAh batarya, Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip Vibe X2 1080p çözünürlüklü 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Kalbinde son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız MediaTek’in, 8 çekirdekli MT6595m işlemcisi yatıyor. 2 GB RAM’i bulunan Lenovo Vibe X2’nin 13 MP çözünürlüklü arka ve 5 MP çözünürlüklü ön kamerası bulunuyor.

Bir hayli ince olan akıllı telefon ( sadece 7,2 mm ) gücünü 2300 mAh gücündeki bataryadan almakta. Cihazın ağırlığı ise 120 gram seviyesindeyken, işletim sistemi olarak Android 4.4 Kitkat ve Lenovo’nun özel arabirimi Vibe UI 2.0 kullanılıyor.
94201470358PM_635_lenovo_vibe_x2.jpeg

Saygılarımla Vikings & C.K

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar cihaz hakkinda diyeceklerim 32 Gb olani kliksa da 1099 tl fiyat gayet iyi, alacaklar alsin tasarim açısından da cok iyi cihaz. Donanim olarak ise orta-ust seviyeye hitap ediyor. Bence Lenovo'nun su an en alınabilir cihazı

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaslar cihaz hakkinda diyeceklerim 32 Gb olani kliksa da 1099 tl fiyat gayet iyi, alacaklar alsin tasarim açısından da cok iyi cihaz. Donanim olarak ise orta-ust seviyeye hitap ediyor. Bence Lenovo'nun su an en alınabilir cihazı

LG, G2 ile başarıyı yakalamayı hedefliyordu ve yakalamıştı. Lenovoda bana öyle geldi, güzelmiş telefonları beğendim gerçekten.

fener_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3000 mAh sadece o da değil 64 bit işlemcisi var daha güncel bir model

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vibe x2 kullananlar eksi ve artılarını yazarsa çok iyi olur.bende yeni aldım ama pek memnun kaldığımı söyleyemem.yandaki tuşlar oynuyor telefonu salladığımda şıkır şıkır ses yapıyor tuşlar neredeyse.telefon çabuk ve çok ısınıyor.radyo ve görüntülü görüşme yok.sensörleri çok başarılı değil.örneğin ekrana baktığınızı anlar ve ışığı açık tutar diyor ancak algılamıyor ışık sönüyor çok nadir algıladı

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Cihazın batarya ömrü kesinlikle söylendiği gibi değil onu belirteyim. Tahmin edilenden kötü..

cccemirccc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonu dün aldım lakin soracağınız soruları genel olarak cevaplayabilirim. Herkes batarya demiş, açıklık getireyim. İlk sağlıklı tam 2-3 şarj etmeden önce Batarya %80den %15'e yaklaşık 15-20 dk içinde iniyor. Şaka değil Telefonu aldım 80 sarj vardı 15 dakıka ınceledım 15-20 civarlarına dustu. Bende korktum tabi başta sonra yabancı forumlarda vs. araştırdım. Şuan 3.tam şarjımı ettim telefonda batarya iyice oturdu ki daha da iyi olacak. Öğlen 2 gibi %100 şarjdan çıkardım aralıksız sürekli elimdeydi telefon wifi açık Play Storedan uygulama oyun vs indirdim 1 saat boyunca, daha sonrası ise twitter-snapchat-whatsapp-facebook yaparak geçti ve bu aralarda en fazla 15 dk bırakmışımdır telefonu. Sonuç: 2den akşam 9a full kullanımda %20 şarj kaldı. Normal kullanımda günü çok rahat kurtarır ki acil işiniz varsa ultra tasarruf modu var. Telefonda tek beğenmediğim şey yan tuşlar oynuyor sallayınca arkadaşın dedıgı gıbı ses cıkaracak nerdeyse. Tuş açısından malzeme kalitesi iyi olmamış. Aldığım antutu skorunuda söyleyeyim; 49.300 civarları. Meizu MX4'ün çok ötesinde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birkac ay önce tasarımı hoşuma gittiği için bu telefonu almıştım. Söylendiği gibi şarjı hemen bitmiyor, sabah dokuzda telefonu %100 olarak çıkarıyorum aksama kadar en cok sarj yiyen oyunlar instagram facebook wp geziniyorum ve genelde disarda oldugum icin tam parlaklikta kullaniyorum. Gunde onlarca fotograf cekilmemize ragmen o yogun gunu eve geldigimde en az %10 sarjim kalmis oluyo. (Eve 9 da geldigimi farzedelim) yemek yiyene kadar sarja takiyorum ve nerdeyse 1 saat icinde %80 i sarj oluyor. İsinma problemi ise cabuk soguyor. Ben metal kap kullaniyorum ama sade kullanan arkadaslar daha iyi bilir. Suana kadar bi kez falan acilma kapanma problemi yasadim o da telefona fazla yuklenmisim galiba ondanmis hemen topladi kendini. On kamerasi cok iyi fotograflar cekiyor. Arka taraf da cabasi. Sorunuz olursa hemen yanitlayabilirim.

ipek_ipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Martta aldım telefonu bataryası çok zayıf akşamı bulmuyor facebook kullanmadığım halde
bir kere bozuldu servise gönderdim şarjı olduğu halde kapanıyordu şarja takmadan açılmıyordu telefon klavyesinde sıkıntı oluştu yazarken bir harften üç tane yazıordu ekranı tıklayınca açılma özelliği sıkıntı çıkardı tıklıon ekrana açılmıyordu. Ramazan bayramından 1 hafta önce verdim servise yeni geldi servisten şuan iyi gibi ama klavye sorunu ara ara devam ediyor.
Yeni güncelleme geldi telefonun ekrana çift tıklayınca kapanma özelliği gitti. Alacak arkadaşlar için bataryası yazıf işlemcisi ve kamerası iyi ama dediğim sorunlar oluştu bunu göz önünde bulundurun.

ipek_ipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
soru
lenovo vibe x2 kullanan arkadaşlar yeni güncelleme de çift tıklayınca ekranın kapanma özelliğini nulamıyorum yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Oncelikle merhaba , ben lenovo vibe x2 telefonu bir hafta önce aldım , androit güncellemesi geldi dün gece baslattım güncellemeyi ama hala bitmiş değil . İptal de edemiyorum ekranda sürekli şu yazI var '' Android yeni sürüme geçiriliyor ...

2/152 uygulama optimize ediliyor ... ''

Bir gecedir hiç ilerleme olmadı böyle devam ediyor , böyle birşeyle karsılasan veya yardımcı olabilecek olan var mı şimdiden teşekkürler .....

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Telefonu dün aldım lakin soracağınız soruları genel olarak cevaplayabilirim. Herkes batarya demiş, açıklık getireyim. İlk sağlıklı tam 2-3 şarj etmeden önce Batarya %80den %15'e yaklaşık 15-20 dk içinde iniyor. Şaka değil Telefonu aldım 80 sarj vardı 15 dakıka ınceledım 15-20 civarlarına dustu. Bende korktum tabi başta sonra yabancı forumlarda vs. araştırdım. Şuan 3.tam şarjımı ettim telefonda batarya iyice oturdu ki daha da iyi olacak. Öğlen 2 gibi %100 şarjdan çıkardım aralıksız sürekli elimdeydi telefon wifi açık Play Storedan uygulama oyun vs indirdim 1 saat boyunca, daha sonrası ise twitter-snapchat-whatsapp-facebook yaparak geçti ve bu aralarda en fazla 15 dk bırakmışımdır telefonu. Sonuç: 2den akşam 9a full kullanımda %20 şarj kaldı. Normal kullanımda günü çok rahat kurtarır ki acil işiniz varsa ultra tasarruf modu var. Telefonda tek beğenmediğim şey yan tuşlar oynuyor sallayınca arkadaşın dedıgı gıbı ses cıkaracak nerdeyse. Tuş açısından malzeme kalitesi iyi olmamış. Aldığım antutu skorunuda söyleyeyim; 49.300 civarları. Meizu MX4'ün çok ötesinde.
mediatek işlemcili telefonlar da snapchat videoları nda renk kayması oluyor bu telefon da bir sıkıntı var mı o konuda? ona göre alacağım!

mrtsen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şekli çok güzel.epeyce hızlı. biraz şarj sorunu var. gerçi olmayab telefon göremdim :)

S

SDN Okuru Kadir

SDN Okuru
:dirol:vibe x2 nin ekranı gorilla glass mı ben aldım eksileri batarya arka kamera ekrana bakma sensörü bozuk foto çekimi yavaş ve kasası zayıf ama performansı çok iyi ramı 3 gb olsaydı daha iyiydi discovery elite ondan daha iyi 1069tl ye hepsiburada da var

Bu kulübü okuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birkac ay önce tasarımı hoşuma gittiği için bu telefonu almıştım. Söylendiği gibi şarjı hemen bitmiyor, sabah dokuzda telefonu %100 olarak çıkarıyorum aksama kadar en cok sarj yiyen oyunlar instagram facebook wp geziniyorum ve genelde disarda oldugum icin tam parlaklikta kullaniyorum. Gunde onlarca fotograf cekilmemize ragmen o yogun gunu eve geldigimde en az %10 sarjim kalmis oluyo. (Eve 9 da geldigimi farzedelim) yemek yiyene kadar sarja takiyorum ve nerdeyse 1 saat icinde %80 i sarj oluyor. İsinma problemi ise cabuk soguyor. Ben metal kap kullaniyorum ama sade kullanan arkadaslar daha iyi bilir. Suana kadar bi kez falan acilma kapanma problemi yasadim o da telefona fazla yuklenmisim galiba ondanmis hemen topladi kendini. On kamerasi cok iyi fotograflar cekiyor. Arka taraf da cabasi. Sorunuz olursa hemen yanitlayabilirim.

Arkadaş telefon sağlamlığı nasıl hiç yere düşürdün mü ? Açıklarsan iyi olur

Ozan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba.Telefonu bu sabah sıfır ürün olarak satın aldım.Yaklaşık 3 saat içinde telefon hiç kullanılmadığı halde şarj %100 den %15 e düştü ve kendisini kapattı.Şu an şarjda ve şarj oluyor.Bir bataryanın telefon kullanılmadan 3 saatte bitmesi beni çok şaşırttı.Acaba bataryada mı bir problem var yoksa birkaç şarjdan sonra normal bir hale döner mi?

ipek_ipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefona 6 ay sabredebildim kullanan arkadaşlara da allah sabır versin. Hiç kullanmazsan bile 1 gün gitmez şarjı kendi kendine kapanır şarjı 90larda olsa bile son kullanılan uygulamarı kapatırsın ama aslında kapanmamıştır. Şarj olurken ısınır heleki şarj olurken telefonu kullanırsanız alev alıcak gibi olur. Şarj sorunundan ötürü garantiye gönderdim 1 ay sonra telefon geldi 15 gün sonra aynı sorun olmaya başladı..

korkmazcakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakın buluşmayın sinir hastası olursunuz ben 3 ay kullandım 2 defa servlse verdim bu arada şarj ve kasa problemi yüzünden dayanamadım sattım samsung galaxy a5 aldım çok rahatladım .

Ozan Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarj ile ilgili problemi çözdüm arkadaşlar.Şarjın erken bitmesinin sebebi eğer vodafone hat kullanıyor iseniz 3g nin sürekli açık olması.Vodafonun akıllı 3g diye adlandırdığı rezalet sistem yüzünden telefon sürekli baz istasyonları arasında geçiş yapmaktadır.Bu durum diğer telefon modellerinde de test edilerek kanıtlanmıştır.Önceden 3g açıkken telefonu gece bırakıyordum 7-8 saatte %25 kadar şarjı eksiliyordu beklemedeyken.Şimdi ise gece yatarken 3g yi kapatıyorum 7-8 saatte %5 şarj gidiyor ki bu kabul edilebilir.Gündüzleride telefon hem iş yerinde hem evde wifi ye bağlı olduğundan 3g yi sadece gerekli olduğunda kullanıyorum.Bu şekilde telefonun süresi 24 saati rahat çıkartıyor.Hatta oyun falan oynayan biri değilseniz 1.5 gün gider şarj.Bu şarj durumunu en çok vodafone etkilemesine rağmen bulunduğunuz konuma göre diğer operatörlerdede aynı sorun yaşanabilir.Eğer dediklerimi yaparsanız şarjdaki değişimi görüceksiniz.Bu şekilde en az 3-4 saat ekran süresi ve 18-20 saat bekleme süresi alabilirsiniz.

Mert Samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefona 6 ay sabredebildim kullanan arkadaşlara da allah sabır versin. Hiç kullanmazsan bile 1 gün gitmez şarjı kendi kendine kapanır şarjı 90larda olsa bile son kullanılan uygulamarı kapatırsın ama aslında kapanmamıştır. Şarj olurken ısınır heleki şarj olurken telefonu kullanırsanız alev alıcak gibi olur. Şarj sorunundan ötürü garantiye gönderdim 1 ay sonra telefon geldi 15 gün sonra aynı sorun olmaya başladı..

Lenovo nun yazılım sorunu var tasarım olarak hafiflik olarak filan iyi ama kullanmadan şarjı bitiyor bi haberde sanırım lenovo izinsiz yazılımdan derdi vardı

onr30613

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo x2 aldım 8 ay önce aldığından 2 hafta sonra lollipop 5.0 yükseltim gözle görülür bir şekilde hızlanma pil uzun gitme fln nerdeyse herşey yolundaydı ve bu cihazda (LG gördüğümüz çift tıklma ile ekran açma kapatma mevcut) bu özellik KitKat iken de mevcuttu bu lollipop da sadece açmak için çalışıyor bunu tam 4 kez garantiye yolladım anakart yazılım güncelleme fln deyip geri yolladılar lütfen yardımcı olur musunuz .