Lenovo Vibe P1 mi Yoksa GM 5Plus mı ? (Özellikleriyle)

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Gürdoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Orta segmentin en iyisi olarak gördüğüm 2 telefon ve çok kaldım özellik nedeni ile birisi yardım edebilir mi fikriniz çok önemli bu konuda farkları belirgin olanları tabi şöyle hepsine bakın inanın ki bakmaya değer. (Değerler Kutu Açılımda Olan Değerlerdir.)

Lenova Vibe P1 - GM 5Plus

Android Versiyonu = 5.1.1(Lollipop) - 6.0.1(Marshmallow)

İşlemci = Qualcomm Snapdragon 615 - Qualcomm Snapdragon 617

Ram = 2GB - 3GB

Batarya = 5000 mAh - 3100 mAh

Parmak izi okuyucu = Var - Yok

Ekran Camı = Corning Gorilla Glass 3 - Corning Gorilla Glass 4

Kullanıcı Arayüzü = Vibe Ul - Android One

4.5G = Var - Var (AMAsı Hemen Altta)

4G Teknolojisi = LTE(Cat4) - LTE(Cat7)

4Gİndirme = 150 Mbps - 300 Mbps

4G Karşıya Yükleme = 50 Mbps - 100 Mbps

Usbc = Micro-USB - Type-C

Gövde Malzemesi = Alüminyum - Silikon

Gövde Çerçeve Malz. = Alüminyum - Metal

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Lenovo p1 modelinde birde parmak izi sensoru avantaji var. Ama bu karsilastirma suan icin biraz erken olmus cunku. Lenovo p1 1300 tl. General mobile 5+ fiyati belli degil. Ama 999 tl olabilirmis. Acikcasi gm5+ modelini batarya perfoemansinin iyi olicagi dusuncesindeyim. 3100 mah + sndrgn 617 ile iyi bir sonuc vermesi yuksek ihtimal. O nedenle bu konuda gm5+'da batarya konusunda lenovo p1 kadar mutlu edebilir. Parmak izi sensoru konusunda birsey diyemem. Ama gm5+ modeli 999 tl den cikarsa lenovo p1 yerine gm5+ almak daha mantikli. Ayrica gm5+ usb type-c baglantisi oldugu icin hem daha hizli sarj ozelligi sunucak. Ve gm5+ cerceveleri de aluminyum. Yani artik legen plastigi gibi degil. Bi bekleyin fiyati lenovo ya gore uygun olursa gm5+ alin.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
parmak izi okuyucusu full metal kasa ve batarya önemliyse vibe p1 değilse gm5plus daha iyi...

Ahmet Gürdoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler bekleyelim o zaman 5Plus çıkana kadar o an karar vermek en iyisi olacak sanırım birde teknik servis konusunda sıkıntı yaşatır mı acaba lenova sektöre yeni adım atan firmalardan birisi sonuçta.