Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yakin zamanda ülkemizde 1299 Tl resmi fiyatlandırma ile satışa çıkan pil ömrü ve f/p canavarı Lenovo Vibe P1 kullanıcıları soru, sorun, öneri ve görüşlerini buradan dile getiriyor.

67f64647ca40aa24b7822f5e7d98ec48.jpg

Satin alanlar ya da almayı düşünenler kimler? Benim sıradaki cihazım da bu olacak :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yok mu hic bu cihazdan alan arkadaslar yorumlarini ogrenelim de biz de alalim

aydin1983

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben almak istiyorum ama şuan alamıyorum, taksitle alacağım yalnız banka kredi vermiyor (yabancı uyrukluyum istanbulda ikamet ediyorum) bana bu konuda önerisi olan var mı?

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Merhabalar,

Ben bu telefonu yaklaşık 2 hafta önce aldım. Devir akıllı telefon devri ancak açıkcası ben fazla kullandığım söylenmez. Yani ben bu telefonu alırken ne kamerasına ne ekran çözünürlüğüne baktım.

Bundan önceki telefonum GM Discovery 4gb olan telefondu. Bildiğiniz gibi bu telefonlarda hafıza kartı taksanız bile uygulama yüklerken sorun oluyordu. Bir diğer kronik özelliği ise şarj giriş yeri. Bir keresinde bozuldu garantiden anakartı değiştiler. 6 ay sonra yanı geçen haftalarda gene bozuldu. Bende yeni telefon almaya karar verdim bu telefonu ( lenovo vibe p1 ) aldım. Bu telefonu sdn sitesinde şans eseri gördüm. Bunu görmeden önce araştırmalarım Sony m5 ve lg g3 biraz da aklımda asus zenfone 2 vardı. Sonra zenfone 2 nın 8gb dahili hafızası olması direk eledim. sony m5 ise guze bır telefon ancak içerik olarak ( işlemci grafik vs) çok şarj yemesi ve mah ın düşük olması açısından içime sinmedi. Dediğim gibi şans eseri sitede vibe p1 incelemesini gördüm ve 3 özellik bana yetti. 5000 mah. 32 gb ve 4g desteklemesi.
Şimdi ince özelliklerini hepiniz biliyorsunuzdur o yüzden oraya girmeye gerek yok. Genel kullanımda özellikde devamlı elimden düşürmeden kullandığımda (internet devamlı açık uygulamar arada bir clash of clans) 2 gün tam yetiyor. onun dışında normal olarak kullandığınızda ise 3 gün rahat gidiyor telefon. Dokunmatiği bence gayet güzel. Sade bir arayüz olması telefonun menuler arasında geçişinde en azından şimdilik herhangi bir takılma göstermedi. Hafıza zaten 32 gb artı hafıza kartı destekiyor. Emin olamadığım bir kısım var. Ben rehber olarak google rehberı kullanıyorum. Discovery kullanırken yeni birini kayıt edeceğim zaman nereye kaydetmek istediğimi sorar dı ve bende google ı işaretlerdim ama bunda sormadan direk telefona kayıt ediyor. Ya henüz ben bulamadım yada yok. Birde ses olarak altında iki tane hoparlör yeri var ama tekinden ses çıkıyor. Ancak düşük değil gayet yüksek ses çıkıyor. Şarj etme konusunda ise kendi batarası ile hızlı şarj özelliği var ve gerçekten 5000 mah çok kısa sürede şarj ediyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar sizin sormak istediğiniz varsa sorun ben yanıtlamaya çalışayım.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bu telefonda çift tıkla uyandırma var ama kapatma yok mu ?

B

bodrumair111

SDN Okuru
Cihazın ahizeden gelen ve karsıya giden ses seviye ve kalitesi 10 uzerınden kaç verirsiniz. Karsılıklı anlaşamama vb durumlar yasadınızmı ? Ayrıca çekim gücü ne seviyede

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bu telefonda çift tıkla uyandırma var ama kapatma yok mu ?

Uyandırdıktan sonra ekran açıldığı içi çift tıklarsan farklı algılıyor. Yani kapatma için tekrar güç düğmesine basmalısın.

Cihazın ahizeden gelen ve karsıya giden ses seviye ve kalitesi 10 uzerınden kaç verirsiniz. Karsılıklı anlaşamama vb durumlar yasadınızmı ? Ayrıca çekim gücü ne seviyede

Ahizeden gelen seste hiç bir sorun yaşamadım. Aynı şekilde mic içinde geçerli karşı tarafta beni çok rahat duyuyor. 10 üzerinden çok abartmamak şartı ile 8 diyebilirim. Çekim gücü ise bundan önceki telefonum discovery idi ondan çok daha iyi. Herhangi bir sorun yaşamadım.
Not: Avea kullanmama rağmen. :)

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Yani kısaca çift tıkla uyutma yok

S

suggu

SDN Okuru
arkadaslar cihazin ekrani parlakmi?Diger cihazlara gore beyaz dengesi kotu diyorlarda belli ediyormu?

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazin ekran parlakligi diger cihazlara gore dusuk diyorlar.Beyaz dengesi falan nasil tatmin edici mi?Bide Lg g3 ile Lenovo vibe p1 arasinda kaldim sizce almalimiyim bu cihazi?

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Ekran parlaklığına birşey diyemem. Yani kıyaslama yapamam. Baktığın zaman genel olarak g3 daha iyi. p1 in iy olduğu nokta ise bataryası. 5000mah. O kadar sorun değil diyorsan g3 almak daha mantıklı.

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/705-30652/lg-g3-32gb_lenovo-vibe-p1/
ama g3 ünde ekranı 2k olduğu için p1'in performansını vermeyebilir.Ayrıca parmak okuyucu metal tasarım vs. gibi güzel yanlarıda var.Ve çok daha yeni bir cihaz.Bence şuan Vibe P1 almak daha mantıklı geliyor bana.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve batarya akıllı telefonda her şey demek.Bataryası olmayınca hiç bir işe yaramaz.Bende lenovo p70 var 4000 mah bataryası var 10 saat + 1 gün bekleme süresi rahatlıkla alırsınız.Tamamen bekleme süresi olarak 9 günü bir arkadaş görmüş.Heralde bir iki kere alo demiş onun dışında kullanmamış.Neyse bu cihazda 5000 mah var siz düşünün.Performans olarakta kronik bir sorunu yoksa gayet yeterli olucağını düşünüyorum.

pikacuggg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kime vibe 1 den bahsetsem kamerasının kötü olduğunu söylüyor kullanıcısı olarak siz memnun musunuz kamerasından

A

Adalet YORUMCU

SDN Okuru
Renk bir tercih meselesi tabii ama renk önerisi olan var mı? Gold seçeneği fotoğraflarda pembe gibi çıkmış. Canlı olarak görme imkanım olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

A

alo 6926

SDN Okuru
kime vibe 1 den bahsetsem kamerasının kötü olduğunu söylüyor kullanıcısı olarak siz memnun musunuz kamerasından
bu fiyat için standart bir kamera ancak lenovonun kamera odaklı bir çok telefonunda sony nin kameralarını kullandığı görülüyor. Tabii onların yanından dahi geçemez ancak dediğim gibi batarya teli olduğu için kamera maliyetini düşürmüşler

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vatana altın renklisi gelmiş o modeli bi başka duruyo

Ekli dosyalar

• db_file_img_209777_500x500.jpg
    db_file_img_209777_500x500.jpg
    57.4 KB · Görüntüleme: 8

YAMANM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben lg g4 ümü satıp p1 almayı düşünüyorum siz kullananlar olarak ne dersiniz yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Telefonun bataryasında sorun çıktı istanbul içi lenovo servis yerleri neresi ?

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Şu numarayı arayıp yardım iste : 0 212 912 0134

Emirhan AKIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba cihazı alalı hemen hemen 1 hafta oldu ama cihaz bana sanki daha çok süredir elimdeymiş gibi hissettiriyor. Genel olarak cihazı özetlemem gerekirse performansı beni tatmin edecek seviyede çok oyun bağımlısı bi insan değilim. Genelde oynadığım simulasyon tarzı olur yani cihazı almadan önce kendinizi ve beklentilerinizi iyi bilmek sizin için daha iyi olur. Tasarım olaraksa ben biraz daha kalın ve ele gelen telefonları sevdiğimden sorun değil benim için ''9.9mm'' olması. Ben cihazı kendi kutusundan çıkan default kabıyla kullanıyorum buda cihaza hissedilir derecede kalınlık katıyor. Farklı bir kılıf bakmadım hala kullanılabilir seviyede benim için. Arayüzünde bazen oyunlardan home tuşu ile ekrana döndüğünüzde önce siyah ekran sonra duvar kağıdı geliyor. Bu benim canımı azda olsa sıkıyor ve umarım bi yazılım ile bu sorun giderilir. Kamera olarak baktığımızda ise ışıklı ortamda tatminkar. Ben mağazacılık işi yaptığım için sürekli ürün fotoğrafı çekiyorum ve mağazada yeterli seviyede ışık olduğundan beni memnun ediyor ancak loş ortamda biraz batırdığını söyleyebilirim. Yaklaşık ''2'' sene öncesinin telefonu iPhone 5s ile karşılaştırğımzda loş ortamda ondan kötüydü ama yeterli ışık altında ikiside yaklaşık aynı performansı sergilediklerini söyleyebilirim. Cihazın en önemli özelliği pil performansına gelirsek konuşcak pek bisey olmadığını görüyoruz sürekli yoüun kullanım wifi açık oyun oynama ile iki günü rahat çıkarıyorum. Ben zor uyanan bir insanım ve şunu belirtmek isterim her sabah bi saat 5 dakika aralıklarla son ses alarm çalıyo ve buda bataryadan götürebiliyor ben bununla birlikte hiç bi güç tasarrufu etkenini kullanmadan 2 gün çıkarıyorum biraz daha kassam 3 günü görebilirim. Bide bi not olarak eklemek isterim lütfen chrome yerine cihazın kendi tarayıcısı uc browserı kullanın çünkü chrome bazen gereksiz yere kasıyo uc browser ilkte biraz karışık ve ingilizce olması bi dezanataj olabilir fakat belki Türkçe seçeneği vardır ben bakmadım ama alıştıktan sonra daha iyi bi seçenek. Arkadaşlar cihaz ile ilgili erak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim beni etiketleyerek yazmanız yeterli.

Y

Yasinsdn

SDN Okuru
Merhaba,

Ben telefonu almayı düşünüyorum fakat benim fiyat olarak bin liranın altına düşmesi durumunda içim rahat ve tereddütlerimden kurtulabileceğimi düşünüyorum. Çok fazla para veremiyorum telefona, maddiyat durumundan.

Merak ettiğim en büyük konu telefonu 1 yıl ve üzeri kullanınca:

1- Pil performansı hızlı şarj veya diğer sebepler nedeniyle ne kadar düşer/düşmez ?

2- Kullanıma bağlı olarak telefon ne kadar yıpranır: köşelerin soyulması, renk atması, çizik, darbe, çatlama, kırılma, ekranın çizik durumu, yan ve güç tuşunun basma durumu, kamera camının çizilmesi, parmak izi ve menü tuşu çalışması, telefonun içine giren tozlanmalar... ve buna benzer yıpranmalar ?

3- Lenovonun arıza yada servisinin ne kadar kullanıcının yanında olacağı ?

Sorular fazla uzun ve detaylı oldu şimdiden affınıza sığınıyorum.

Saygı ve sevgilerimi sunar mutlu günler dilerim.
Yasin

Emirhan AKIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ben telefonu almayı düşünüyorum fakat benim fiyat olarak bin liranın altına düşmesi durumunda içim rahat ve tereddütlerimden kurtulabileceğimi düşünüyorum. Çok fazla para veremiyorum telefona, maddiyat durumundan.

Merak ettiğim en büyük konu telefonu 1 yıl ve üzeri kullanınca:

1- Pil performansı hızlı şarj veya diğer sebepler nedeniyle ne kadar düşer/düşmez ?

2- Kullanıma bağlı olarak telefon ne kadar yıpranır: köşelerin soyulması, renk atması, çizik, darbe, çatlama, kırılma, ekranın çizik durumu, yan ve güç tuşunun basma durumu, kamera camının çizilmesi, parmak izi ve menü tuşu çalışması, telefonun içine giren tozlanmalar... ve buna benzer yıpranmalar ?

3- Lenovonun arıza yada servisinin ne kadar kullanıcının yanında olacağı ?

Sorular fazla uzun ve detaylı oldu şimdiden affınıza sığınıyorum.

Saygı ve sevgilerimi sunar mutlu günler dilerim.
Yasin
Merhaba 1. soruna cevap olarak şunu söyleyebilirim hızlı şarj bir işlemci fonksiyonudur ve yapılan açıklamaya göre 1000 tam dolum desteği var yani iki günde bir şarj edersen 3 yıl ediyo hemen hemen
2.soru a cevap olarak telefonun yapısı çok sağlam bununla beraber ben kılıf + ekran koruyucu ile kullanıyorum ve şuan bi iki kere sert bir yere vurdum ama pek bişey olmadı bu birazdan kullanıcılar arası değişebilen öznel bi durum ama genel olarak cihaz metal kasada bize sağlamlık teminatı verır cinsten tasarlanmış. Parmak izi ve menu tuşuda şuanlık bi aksama tekleme olmuyo uzun vadede bi sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.
3. soruna acevap olarak şuana kadar başıma garantilik bi durum gelmedi ama gelsede Lenovo dünya çapında bi marka müşterisini yüz üstü bırkacağını düşünmüyorum
SON olarak fiyat hakkında MWC16 dan sonra fiyatı düşer kampanyalı ve distribütör garantili olarak 1000 lira civarlarında bulabilirsin fakat distribütör garantisinin güvenilirliği farklı bi tartışma konusu.

Muzaffer34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2 haftadır alıp almama arasında karar veremedim.

Telefonu birebir teşhir ürününü 1 saat kadar inceledim.

Tek sıkıntım ram 2gb olması 3 gb var fakat türkiyeye girermi bilemiyorum.

Tek bir sorunun peşindeyim.
Asphalt 8 telefonları yoran ve kasankasaba oyun telefon alkış olan arkadaşlardan bu oyunun p1 deki performansını anlatabilirse anında alacağım telefonu...

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 3 gb internet paketi aldım bi tane nfs no limits indirdim 2 gb falan kaldığı halde internete giremiyorum yardım eder misiniz?