Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Konusu 'Lenovo' forumundadır ve Jiraiya06 tarafından 11 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. ...Görkem...

...Görkem... Profesör

Beğenileri:
    594
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Urunu kategorilerine gore anlatalim;

* Performans: Orta segment olan snadragon 615 islemcisini kullaniyor cihaz. Bu islemci ile gundelik uslerinizi oldukca guzel bir sekilde halledebilirsiniz. Urun stock android arayuzune yakin bir arabirim kullandigi icinde ram kullaniminda sorun yaratmiyor. Oyun konusunda orta seviye bir islemci oldugu icin ve 1080p ekran oldugu icin ust seviye oyunlarida grafikleri en iyi seviyede degil orta seviyelerde oynatiyor. Eger ust seviye oyunlar ilgi alaninizda ise bu konuda sizi biraz uzebilir.

* Ekran ve kamera: Urun bu konuda fiyatinin performansini sunuyor. Yani orta seviyede. Urunun ekrani ve kamerasi ne iyi ne kotu. Fiyatinin karsiligini veriyor.

* Batarya: Cihazin en iyi noktasi bu. Piyasanin simdilik en iyi batarya performansini sunuyor. Asiri derecede iyi bir batarya performansi var. 5000 mah'lik batarya yogun kullanimda 2 gun kullanim imkani sunuyor.

* Genel: Urunun bir diger guzel yonlerinden biride metal bir kasaya sahip olmasi. Bu malzeme oldukca premium bir his veriyor. Vibe p1'de uygun fiyatina ragmen parmak izi sensoru ve nfc teknolojileride bulunuyor. Parmak izi sensorunun iyi calistigini belirtmeliyiz. Ayrica urunun otg destegi oldugu icin kalvye takma, usb controller (kol) takma, baska bir cihazi sarj etme gibi ozelliklerde sunuyor.

Gundelik kullanim, iyi batarya performansi isteyen kullanicilar icin iyi bir urun lenovo vibe p1.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mart 2016

2. Tugay27

Tugay27 Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Abimde var 2 ay oldu ve şarji yogun kullanimda 2 günü rahat çikariyor.3.5 günüde gördük.Sadece şarj olayindan ötürü alinabilir.

3. Uber

Uber Profesör

Beğenileri:
    765
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Moon
    bana göre orta segmentte eksi yönleri
    -kamera (ois vs yok)
    -yazılım (destek sağlam degil )
    onun haricinde güzel cihaz

4. Deffall

Deffall Doçent

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
  5. ARDA KEKİKER

ARDA KEKİKER Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    DENİZLİ
    yerine önerebilcek olduğunuz başka cihazlar var mı

6. ARDA KEKİKER

ARDA KEKİKER Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    DENİZLİ
    çok fazla oyun oynayan biri değilim günlük klasik facebook whatsapp chrome kullanan biriyim olursa belki no limits gibi bir oyun oynarım bunlar için yeterli bir cihaz mı.

7. Tolga7142

Tolga7142 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar arkadaşlar 1,5 aydir vibe p1 kulanicisiyim bikere telefonun bataryasindan cok memnunum rahat 2,5 gunu goruyo oyunlardada sikinti yok biraz agir cebe koyunca ben burdayim diyo :) kamerasi orta ne iyi ne kotu benim suan tek sıkıntim telefonun rehberine girince bi donuyo kitleniyo hata veriyo baska arkadaslarimin bu konuyla ilgili bi bilgisi varsa yardim edbilirmi simdiden tesekurler

8. tuncerdemir

tuncerdemir Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Zonguldak
    Telefonu alinca ve 2-3 gün kullanınca şunu anladım. Sorun aldığım telefonlarda değilmiş. Sorun bendeymis.
    Telefon bana yaklaşık full şarj ile 14-15 saat yetiyor. Full indirme ve oyun oynuyorum sosyal ağlar, filmler felan elinden dusmuyor.
    Bana ¹4 saat gibi bir sure yetmesi demek yani çok iyi iş çıkarmışlar. Ama ¹ yıl gibi surede durum neyi gösterir bilemiyorum aldık ama inşallah batarya iflas etmez. Telefon bunun dışında bana biraz kasıyor gibi geliyor yani 2Gb ram yetersiz alacak olan kişilere pro öneririm. Haziranda ki guncellemeyi inşallah güzel yaparlar. Telefonun tema gibi kısımları eksik bu alanda çok eksikleri var Asus Zenfone uygulama konusunda çok iyi lenovo da böyle olsa keşke.

9. Bilal TUTAN

Bilal TUTAN Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Manisa
    merhaba arkadaşlar henüz 4 gündür keşfediyorum vibe p1 i ve bazı kullanıcıların merak edebileceği güç kullanım görüntüleri sunmak istedim. 48 saattir 4g açık bir şekilde hiç kapanmadan aktif olarak kurcalıyorum keşfediyorum p1 i(2 günde 7-8 saat uyuyorum tabiki de). şuan itibari ile %4 kaldı batarya, çok sevinçliyim aldığıma deydi diyorum ve batarya konusunda sıkıntı etmeyin derim. kamerası fena değil pek fazla özellik aramayın sade ve HDR mevcut sadece. pc ye aktardığımda kalitesini sunuyor ama jpeg ler.

Ekli Dosyalar:

• ekran.jpeg
      ekran.jpeg
      Dosya Boyutu:
      275,9 KB
      Görüntüleme:
      38
    • cpu.jpeg
      cpu.jpeg
      Dosya Boyutu:
      265,5 KB
      Görüntüleme:
      39
    • 4g.jpeg
      4g.jpeg
      Dosya Boyutu:
      272,6 KB
      Görüntüleme:
      44
    • wifi.jpeg
      wifi.jpeg
      Dosya Boyutu:
      283,2 KB
      Görüntüleme:
      39
  10. selçuk akdemir

selçuk akdemir Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul
    merhaba yaklaşık 1 ay önce uzun bir arştırma sonrası lenovo vibe p1 telefondan aldım ama telefonda rehber birkaç dakika bekliyor ayrıca bazen dışarıdan arandığında rehberde kayıtlı olmasına rağmen kimin arandığı görünmüyor bu ciddi bir problem lenoovo firmasına bu şikayeti ilettim ne cevap vereceklerini merak ediyorum bunu haricinde bir problem yaşamadım özellikle pil konusunda çok iyi

ilkercvkn bunu beğendi.
  11. Tolga7142

Tolga7142 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar benim telefona Android 6.0 marshmallow geldi sizede geldimi?

12. tuncerdemir

tuncerdemir Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Zonguldak
    Android6.0 mmarshmallow haziranda gelecek demislerdi ama erkenden geldi iyi oldu. Bence bu guncellemeden sonra telefon daha kararli calismaya basladi.

13. moyen-chor

moyen-chor Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    çorum
    [QUOTE="tuncerdemir, ne kadar zamanda yükledin ?

14. moyen-chor

moyen-chor Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    çorum
    arkadaşlar telefonu 6.0 güncelleyim dedim saat 2 den bu zamana kadar hala güncelleme devam ediyor ha bire andorid başlatılıyor % 38 yazıyor bi yardım edin lütfen !!

15. Gencer

Gencer Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Isparta
    arkadaşlar ben güncelleme yaptım ancak bir kaç sorun meydana geldi
    1.si telefonun özelliği olan arka planda ve başlangıçta uygulamayı çalıştır bölümüden herhangi bir uygulama engelli olduğunda telefonu kullanırken sıkıntı yok ancak telefonu kilitlediğimde yaklaşık 2,3 dakka sonra telfon kendini açıp kapatıyor.
    2.si ise telefon wifide iken veri alışverişi olmadığında wifiyi kapatmasını istediğim seçenek çalışmıyor. wifi den kopmuyor veri alışverişi olmadığına rağmen.

16. tuncerdemir

tuncerdemir Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Zonguldak
    Ben 1 saat gibi sürede yükledim. Ve telefonu sonrasında sifirladim ve şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece Google play'de lenovo kendi uygulamasi güncellenmiyor o da beni rahatsız etmiyor.

17. q0kh4y

q0kh4y Asistan

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar vibe p1 kullanıcısıyım bende artık. Cihazı yeni yeni kullanıyorum açar açmaz tüm güncellemeleri vs yaptım. Bu gün 2. günüm. Cihazı geceden super tasarruf modunu yandaki tuşu ile açıp koydum. Sabah baktım sarj %6 gitmiş. Gün içinde de 4 saatlik aktif kullanım olmamakla beraber sarjım %80lere geldi. Sizce bu durumda bir sıkıntı yok mu?

18. atiba haçinsın

atiba haçinsın Üyecik

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ekran parlaklığı için Youtube'da SDN'in bu telefon için inceleme videosu var orada herşeyi söylüyor.Ekran normalde parlaklığı biraz düşük ama onun için size ayarlama seçeneği sunuyor yani ekran parlaklığını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

19. tuncerdemir

tuncerdemir Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Zonguldak
    Arkadaşlar telefon bana göre bataryası övecek kadar değil. Ya ben kullana kullana alıştım yada çabuk bitiyor. Yani geceden dolduruyorum ertesi gün akşam 8-9 akşam gibi bitmiş oluyor. Bu güncelleme ile oldu galiba 6.0.1 ile Lenovo batarya büyüsü bozuldu. Yani benim işimi görüyor ama öyle ben hiç 2 gün kadar durduramadım. Tabi ekran ve wi-fi bende devamlı açık yani hiç elimden düşmüyor. Sizde de böyle mi?

20. Hseyin demirr

Hseyin demirr Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
    Android 6.0.1guncellemesinden sonra acilmiyor yardim edin acill!!!

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş