Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Konusu 'Lenovo' forumundadır ve Jiraiya06 tarafından 11 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Jiraiya06

Jiraiya06 Security Geldi Hanım ! Onursal Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    .

- Lenovo Vibe P1 Kullananlar Kulübü

Yakin zamanda ülkemizde 1299 Tl resmi fiyatlandırma ile satışa çıkan pil ömrü ve f/p canavarı Lenovo Vibe P1 kullanıcıları soru, sorun, öneri ve görüşlerini buradan dile getiriyor.

Satin alanlar ya da almayı düşünenler kimler? Benim sıradaki cihazım da bu olacak :)

2. Jiraiya06

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    .
    Yok mu hic bu cihazdan alan arkadaslar yorumlarini ogrenelim de biz de alalim

aydin1983 bunu beğendi.
  3. aydin1983

aydin1983 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben almak istiyorum ama şuan alamıyorum, taksitle alacağım yalnız banka kredi vermiyor (yabancı uyrukluyum istanbulda ikamet ediyorum) bana bu konuda önerisi olan var mı?

4. Deffall

Deffall Doçent

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Ben bu telefonu yaklaşık 2 hafta önce aldım. Devir akıllı telefon devri ancak açıkcası ben fazla kullandığım söylenmez. Yani ben bu telefonu alırken ne kamerasına ne ekran çözünürlüğüne baktım.

Bundan önceki telefonum GM Discovery 4gb olan telefondu. Bildiğiniz gibi bu telefonlarda hafıza kartı taksanız bile uygulama yüklerken sorun oluyordu. Bir diğer kronik özelliği ise şarj giriş yeri. Bir keresinde bozuldu garantiden anakartı değiştiler. 6 ay sonra yanı geçen haftalarda gene bozuldu. Bende yeni telefon almaya karar verdim bu telefonu ( lenovo vibe p1 ) aldım. Bu telefonu sdn sitesinde şans eseri gördüm. Bunu görmeden önce araştırmalarım Sony m5 ve lg g3 biraz da aklımda asus zenfone 2 vardı. Sonra zenfone 2 nın 8gb dahili hafızası olması direk eledim. sony m5 ise guze bır telefon ancak içerik olarak ( işlemci grafik vs) çok şarj yemesi ve mah ın düşük olması açısından içime sinmedi. Dediğim gibi şans eseri sitede vibe p1 incelemesini gördüm ve 3 özellik bana yetti. 5000 mah. 32 gb ve 4g desteklemesi.
    Şimdi ince özelliklerini hepiniz biliyorsunuzdur o yüzden oraya girmeye gerek yok. Genel kullanımda özellikde devamlı elimden düşürmeden kullandığımda (internet devamlı açık uygulamar arada bir clash of clans) 2 gün tam yetiyor. onun dışında normal olarak kullandığınızda ise 3 gün rahat gidiyor telefon. Dokunmatiği bence gayet güzel. Sade bir arayüz olması telefonun menuler arasında geçişinde en azından şimdilik herhangi bir takılma göstermedi. Hafıza zaten 32 gb artı hafıza kartı destekiyor. Emin olamadığım bir kısım var. Ben rehber olarak google rehberı kullanıyorum. Discovery kullanırken yeni birini kayıt edeceğim zaman nereye kaydetmek istediğimi sorar dı ve bende google ı işaretlerdim ama bunda sormadan direk telefona kayıt ediyor. Ya henüz ben bulamadım yada yok. Birde ses olarak altında iki tane hoparlör yeri var ama tekinden ses çıkıyor. Ancak düşük değil gayet yüksek ses çıkıyor. Şarj etme konusunda ise kendi batarası ile hızlı şarj özelliği var ve gerçekten 5000 mah çok kısa sürede şarj ediyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar sizin sormak istediğiniz varsa sorun ben yanıtlamaya çalışayım.

Kağan K. bunu beğendi.
  5. wMwMw

wMwMw Profesör

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Yer:
    Mars
    Bu telefonda çift tıkla uyandırma var ama kapatma yok mu ?

6. bodrumair111

bodrumair111 SDN Okuru

Cihazın ahizeden gelen ve karsıya giden ses seviye ve kalitesi 10 uzerınden kaç verirsiniz. Karsılıklı anlaşamama vb durumlar yasadınızmı ? Ayrıca çekim gücü ne seviyede

7. Deffall

Deffall Doçent

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Uyandırdıktan sonra ekran açıldığı içi çift tıklarsan farklı algılıyor. Yani kapatma için tekrar güç düğmesine basmalısın.

Ahizeden gelen seste hiç bir sorun yaşamadım. Aynı şekilde mic içinde geçerli karşı tarafta beni çok rahat duyuyor. 10 üzerinden çok abartmamak şartı ile 8 diyebilirim. Çekim gücü ise bundan önceki telefonum discovery idi ondan çok daha iyi. Herhangi bir sorun yaşamadım.
    Not: Avea kullanmama rağmen. :)

8. wMwMw

wMwMw Profesör

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    48
    Yer:
    Mars
    Yani kısaca çift tıkla uyutma yok

9. Deffall

Deffall Doçent

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Doğrudur.

10. suggu

suggu SDN Okuru

arkadaslar cihazin ekrani parlakmi?Diger cihazlara gore beyaz dengesi kotu diyorlarda belli ediyormu?

11. suggulusuggan

suggulusuggan Üyecik

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Cihazin ekran parlakligi diger cihazlara gore dusuk diyorlar.Beyaz dengesi falan nasil tatmin edici mi?Bide Lg g3 ile Lenovo vibe p1 arasinda kaldim sizce almalimiyim bu cihazi?

12. Deffall

Deffall Doçent

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
  13. Matthew Bellamy

Matthew Bellamy Profesör

Beğenileri:
    234
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    MUSE
    ama g3 ünde ekranı 2k olduğu için p1'in performansını vermeyebilir.Ayrıca parmak okuyucu metal tasarım vs. gibi güzel yanlarıda var.Ve çok daha yeni bir cihaz.Bence şuan Vibe P1 almak daha mantıklı geliyor bana.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve batarya akıllı telefonda her şey demek.Bataryası olmayınca hiç bir işe yaramaz.Bende lenovo p70 var 4000 mah bataryası var 10 saat + 1 gün bekleme süresi rahatlıkla alırsınız.Tamamen bekleme süresi olarak 9 günü bir arkadaş görmüş.Heralde bir iki kere alo demiş onun dışında kullanmamış.Neyse bu cihazda 5000 mah var siz düşünün.Performans olarakta kronik bir sorunu yoksa gayet yeterli olucağını düşünüyorum.

14. Jiraiya06

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    .
  15. pikacuggg

pikacuggg Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    antalya
    kime vibe 1 den bahsetsem kamerasının kötü olduğunu söylüyor kullanıcısı olarak siz memnun musunuz kamerasından

16. Adalet YORUMCU

Adalet YORUMCU SDN Okuru

Renk bir tercih meselesi tabii ama renk önerisi olan var mı? Gold seçeneği fotoğraflarda pembe gibi çıkmış. Canlı olarak görme imkanım olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

17. alo 6926

alo 6926 SDN Okuru

bu fiyat için standart bir kamera ancak lenovonun kamera odaklı bir çok telefonunda sony nin kameralarını kullandığı görülüyor. Tabii onların yanından dahi geçemez ancak dediğim gibi batarya teli olduğu için kamera maliyetini düşürmüşler

18. moyen-chor

moyen-chor Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    çorum
    vatana altın renklisi gelmiş o modeli bi başka duruyo

Ekli Dosyalar:

19. Adalet YORUMCU

Adalet YORUMCU SDN Okuru

Eyvallah

20. YAMANM

YAMANM Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben lg g4 ümü satıp p1 almayı düşünüyorum siz kullananlar olarak ne dersiniz yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş