Lenovo tabletim Şarj olmuyor tamamen pili bitmiş

Bu konuyu okuyanlar

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Merhabalar benim bir lenova tabletim varda garantisi bitik durumda tableti annemle ben kullanıyoruz artık ben hiç kullanmıyorum ama tabletin şarjı bitmiş bazende şarj almıyordu galiba. Ama biz 2V lik şarj takıyorduk sonra ben içini açınca büyük bir pil çıktı Li-po pili herhalde anladığım kadarıyla bu piller biraz tehlikeliymiş galiba. Pil ömrü çok uzun 1 günü bulabiliyor. ama 3.7V lik şarj istiyor şarjda olmuyor tablette açılmıyor şarj olup olmuyormu onuda bilmiyom.
resimag.com/p1/86dddc0452e.jpeg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tabletin modeli nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar benim bir lenova tabletim varda garantisi bitik durumda tableti annemle ben kullanıyoruz artık ben hiç kullanmıyorum ama tabletin şarjı bitmiş bazende şarj almıyordu galiba. Ama biz 2V lik şarj takıyorduk sonra ben içini açınca büyük bir pil çıktı Li-po pili herhalde anladığım kadarıyla bu piller biraz tehlikeliymiş galiba. Pil ömrü çok uzun 1 günü bulabiliyor. ama 3.7V lik şarj istiyor şarjda olmuyor tablette açılmıyor şarj olup olmuyormu onuda bilmiyom.
Pilin markasız karşılığı bu :D

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Modeli bilmiyorum büyük ihtimalle A ile başlıyordu ama lenovo tab diye değil diye hatırlıyorum nasıl birşey olduğunu söylüyryim sana
Genel olarak boyutu çok büyük lenovo yazısı ekranın altında olmakta android sürümü 4 gibi birşeydi herhalde 16 gb alanı 1 gb ramı vardı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Modeli bilmiyorum büyük ihtimalle A ile başlıyordu ama lenovo tab diye değil diye hatırlıyorum nasıl birşey olduğunu söylüyryim sana
Genel olarak boyutu çok büyük lenovo yazısı ekranın altında olmakta android sürümü 4 gibi birşeydi herhalde 16 gb alanı 1 gb ramı vardı
Artık gerek yok. pil model numarasından zaten bataryayı yukarıda verdim. Sendekinin bire bir aynısı.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ağa ben anlamam böyle işlerden bu tableti nerelere verebilirim yaptırmak için?

Tek bildiğim şarj edilmiyor şarj girişi kaynaklı olabilirmi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ağa ben anlamam böyle işlerden bu tableti nerelere verebilirim yaptırmak için?
Herhangi bir telefoncu çok kolay yapar ama kendin yaparsan 60 tl tutarken, tamirci yaparsa en az 100-150 tl isteyebilir...

Pil değişimi çok kolay, öyle zor bi işlem değil. Vidaları söküyon tabletin ki sen sökmüşsün. Sonraki aşama pilin bağlantı kablosunu yuvasından çıkarıyon, pili yapışkandır, yapışkanından kurtarıyon ve yerine yenisini takıyon. İşte bu kadar basit.

Tek bildiğim şarj edilmiyor şarj girişi kaynaklı olabilirmi
pil test programı bulmalısın, android ise bir sürü vardı, seç yükle bi, tane... Büyük olasılıkla pil bitmiştir. ama tabletin açılmaması başka sorunu da olabilceğini gösteriyo...

Dostum sen tabletin anasını ağlatmış olabilirsin :D 2v şarj mı var en az 5v 2 amper bir şarj cihazı al tak ya da usb'den şarj et ...

Son düzenleme:

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Bilgisayardan takılıemı şarj? Ama kabloda 2v ediyor

Kabloyu kaç v almam gerek

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayardan takılıemı şarj? Ama kabloda 2v ediyor

Kabloyu kaç v almam gerek
Kablo standart şarj kablosu işte, o sorun oluşturmaz. Bilgisayardan usb ye bağla bırak şarj etsin. Yarım saat bekle sonra açma kapama düğmesine bas.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Tamam sağolun eve gidince deniyecrğim

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tamam sağolun eve gidince deniyecrğim
Yalnız merak ettim kabloyu, 2volt kablo aşırı ince olur :) Bendeki kaliteli kabloda 80derece sıçaklığa ve 30 volt gerilime dayanıklıdır yazıyor mesela. Senin kablo nasıl bir kablo?

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Samsung şarjı için kullanıyorum 2v derken bilmiyom herhangi 2 birimindeki işte mahh olabilir herhalde şarj etrafı metal kaplı deseni öyle plastikten değil

Bildiğin normal şarj kablosu işte telefon şarj kablosu yani usb kablo

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Şarja takdım ama hiçbir tepki yok şarjda almıyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Buna bir bak ve ona göre değerlendirme yaparsın...

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Bunları yapmak bana göre değil

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
O zaman ya tamirci ya çöp kovası :)

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Herhangi bir telefoncu çok kolay yapar ama kendin yaparsan 60 tl tutarken, tamirci yaparsa en az 100-150 tl isteyebilir...

Pil değişimi çok kolay, öyle zor bi işlem değil. Vidaları söküyon tabletin ki sen sökmüşsün. Sonraki aşama pilin bağlantı kablosunu yuvasından çıkarıyon, pili yapışkandır, yapışkanından kurtarıyon ve yerine yenisini takıyon. İşte bu kadar basit.

pil test programı bulmalısın, android ise bir sürü vardı, seç yükle bi, tane... Büyük olasılıkla pil bitmiştir. ama tabletin açılmaması başka sorunu da olabilceğini gösteriyo...

Dostum sen tabletin anasını ağlatmış olabilirsin :D 2v şarj mı var en az 5v 2 amper bir şarj cihazı al tak ya da usb'den şarj et ...
5 wolt 2 amper demek istemiş olabilir.