Lenovo p2 sistem guncelleme hatasi

Bu konuyu okuyanlar

Buraxumer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar 2 gun once turkcellden lenovo p2 aldim fakat bir sorun var. Yazilim guncellemede hata diyor nougat yukleyemiyorum ve whatsap iconuna msj geldigi zaman rakam bildirim gozukmuyor yazilimi sifirlatip tekrar yukletsem bi telefoncuya garantiden cikarmi yoksa servisemi gonderiyim baska bir alternatif varmi yardimci olurmusunuz

Buraxumer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20 gun servisten gelmesini beklicem bunun baska bir cozum yolu yokmudur arkadaslar bilen varmi kullanan arkadaslar boyle bir sorunla karsilastimi acaba

Bertan FB

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sorununa cozum bulabildin mi arkadasim bende bu telefonu almak istiyorimda merak ettim

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Öncelikle bir Lenovo K6 Note kullanıcısı olarak kendim de güncelleme (sıkıntısı) yaşadım. Güncelleme kısmına geldiğimde ağ olsa bile wifiden de mobil veriden de girsem aynı yazı çıkıyordu. Bunu detaylı araştırdım ki General Mobile kullanıcılarının da aynı sorunla karşılaştığını buldum.
Olay şu, eğer sony gibi, samsung gibi telefon konusunda tecrübeli bir markanız yoksa güncelleme konusunda bunu yaşamak olası. Benim sorunum nasıl çözüldüğüne geleceğim. Kendiliğinden o uyarıyı vermez oldu, güncelleme kısmı açıldı ve güncelledim. Bunun sebebine gelirsek de telefon markası firmanın serverları nın yoğunluğundan kaynaklanıyor. Aynı şekilde güncelleme üzerinde yapılan geliştirmeler de bunun sebepleri arasındaymış.
Dert etmeyin. En gec bir ay içinde sorun kendiliğinden düzelecektir.. :)

Diğer arkadaşa cevabım aralarında fazla fiyat farkı olmamasına rağmen P2 yerine k6 note aldım. P2 modelini genelde önermiyorlar. Geçenlerde bir tanıdıkta gördüm o telefonu hiç memnun değildi. Titreşimi ve parmak izi okuyucusu bozulmuş. Ekranı inceledim renkleri benim telefon kadar canlı değildi. Bana sorsan bir Lenovo kullanıcısı olarak P2 modelini önermem :)

Dipnot: Android 7.0 güncellemesini kesinlikle önermem. Ben güncelleme yapmadan önce çok araştırdım. En son nesini önermiyorlar onların telefonu kötüdür cillop gibi telefonum var kasacağını sanmıyorum diyip güncelleme yapmıştım. Muhtemelen sen de bana içinden böyle düşüneceksin. Ama sana benden tavsiye, o güncelleme açılırsa bile yapma. Benim içim içimi kemirdi kendimi tutamadım değişiklik olsun istedim gittim güncelledim pişmanım :( Android 6 iken telefon ciddiyim uçuyordu ben böyle hızlı telefon görmemiştim. Android 7.0 yapınca telefonum sıradanlaştı. Ayrıca Lenovo, ilk Android sürümlerini yani kendim için söyleyeyim Android 6'yı ürettiği telefon için özel olarak entegre ediyor. Güncelleme yapılınca ise Google'a ait olan güncellemeyi yapıyorsun ve şu an önceden Lenovo kullanırken ve telefonum uçarken şimdi Google'un rastgele bir telefonunu kullanıyor gibi hissediyorum ve eskisine oranla telefon daha yavaş çalışıyor. Bunun sebebi Lenovo değil, Android 7'nin kötü olması..
Tavsiyem Android 8 güncellemesi gelene kadar güncelleme yapma ;)