Lenovo - Msi - Monster

Bu konuyu okuyanlar

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar forumu biraz inceledim ve üye olmaya karar verdim...

Dipnot: Daha önce herhangi bir foruma üye olmamıştım fakat burası bana diğer forumlara oranla daha iyi geldi.

Neyse fazla uzatmadan soruma geçeyim;

Yarına kadar bir notebook almam gerekiyor, onun için gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. Okuyan ve yardımcı olan/olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkür ederim...

Yaklaşık 4-5 gündür bir çok farklı cihaz inceledim, yorumları okudum ve ekran kartından işlemcisine ramine kadar bütün parçaları tek tek inceledim. Şu anda ise - başlıktan da anlaşılabileceği gibi - Lenovo, Msi ve Monster markalarının belli modellerine indirgedim seçeneklerimi;

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y570-59-316634-notebook-urun7010.html

http://www.pcdepo.com/msi-ge620dx-650tr-notebook-urun6562.html

http://www.fokusshop.com/asp/product/32979/MONSTER-Q82P150HM07-15-6-Notebook

Bu üç bilgisayar da benim ihtiyaçlarımı karşılayabilecek düzeydeler fakat inceledikçe ve önerileri/şikayetleri okudukça çok kararsız kaldım. Msi ve Monster şu ana kadar duymaya pek alışık olmadığım markalar, fiyat/performans açısından piyasadaki bir çok ürüne oranla daha iyi olduklarını biliyorum fakat bu konuda da bir kaç sıkıntım ve kafamda soru işaretleri var;

1) Msi ve/veya Monster aşırı ısınma problemi yaşatır mı ?

2) Üçünün ısınma kıyaslamaları nedir ?

3) Kasa kaliteleri ne durumda ?

4) Servis durumları nasıl ?

Benim gönlüm biraz da yaygın olması nedeniyle Lenovo'da fakat Msi ve Monster'ı da gözardı edemiyorum malesef. :glare:

Sonuç olarak;

* Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

** Bu markaların bildiğiniz/yaşadığınız sorunları nelerdir ?

*** Birbiriyle karşılaştırdığınız zaman artı ve eksi yönleri nelerdir ?

Dipnot: Şu anda Kullanmakta olduğum bilgisayarı değiştirme sebebim ısınması ve kasanın kalite düşüklüğüdür, bu nedenle bu şekilde bir sorunla karşılaşmak istemiyorum artık...

Daha önce kendi/tanıdığı kullananlar da yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
3ü de çok güzel duruyor ama lenovo'da 32gb'lık ssd var, bu da işletim sistemi oraya kurulduğu zaman 3-4 saniyede açılan bir bilgisayarın olacak demek oluyor, bence büyük bir tercih sebebi :)

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum fakat 32gb'lık ssd artısı, full hd ekran ve ekran kartı eksisini kapatır mı ?

Ayrıca da 32gb'lık 1 ssd'yi kendim alsam ve Msi'a taksam daha mantıklı olmaz mı ?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum fakat 32gb'lık ssd artısı, full hd ekran ve ekran kartı eksisini kapatır mı ?

Ayrıca da 32gb'lık 1 ssd'yi kendim alsam ve Msi'a taksam daha mantıklı olmaz mı ?

Ekran kartları arasında büyük farklar yok sanırım. Ama Full HD farkını görmemişim, gerçekten önemli, hatta daha büyük ssd'lere bile tercih edilir. :) SSD'yi takabilirsin, dvd okuyucu çıkarırsın yerine ssd caddy diye bir aparat var ebay üzerinde satılıyor, onunla takarak kullanabilirsin. :)

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartları arasında büyük farklar yok sanırım. Ama Full HD farkını görmemişim, gerçekten önemli, hatta daha büyük ssd'lere bile tercih edilir. :) SSD'yi takabilirsin, dvd okuyucu çıkarırsın yerine ssd caddy diye bir aparat var ebay üzerinde satılıyor, onunla takarak kullanabilirsin. :)

Peki Full HD farkını da göz önünde bulundurursak seçimin hala Lenovo mı olacak yoksa Msi yada Monster mı ? :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Peki Full HD farkını da göz önünde bulundurursak seçimin hala Lenovo mı olacak yoksa Msi yada Monster mı ? :)

Yok aradaki Full HD farkını koyarsan tabi ki lenovo'dan vazgeçerim. :)

Ama diğer iki ürün arasında karar vermek zor. Birinin işlemcisi güçlü diğerinin ekran kartı... İkisi arasında seçim zor, ancak iki ürünü de yakından görmek ve içine sineni almanı tavsiye edebilirim yada buralarda bu ürünlerden yada bu markaların ürünlerinden kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Msi alıyorum, gerçi kullanıcı yorumlarını pek alamadım ama yine de yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum :) konuyu kilitleyebiliriz.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Sanırım Msi alıyorum, gerçi kullanıcı yorumlarını pek alamadım ama yine de yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum :) konuyu kilitleyebiliriz.

Biz böyle durumlarda konuları kilitlemiyoruz ancak neden bu konu yeterli yorum almadı garip, normalde bu konulardan anlayan bir çok arkadaş var forumumuzda. :)

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beni de şaşırttı açıkçası, bu üç marka hakkında bir çok yorum var ama üçünü bir araya getirmiş olmam iştahı kaçırdı sanırım :)

Bir de kafamı şu model karıştırdı

http://www.pcdepo.com/asus-n55sf-s1349v-notebook-urun6787.html

Sormak istediğim son bir şey var, internet üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım sizce hangi siteyi kullanmalıyım ?

http://www.sanalmarketim.com

http://www.pcdepo.com/

Ya da şu anda bu pc'yi bulabileceğim ve sizin önerebileceğiniz her hangi bir site var mı ?

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36

sakın ve sakın SSD için lenovo'yu tercih etme, ileride paran olunca sen ek olarak takarsın. 32 GB SSD ye sadece windows ve 1 oyun vb birşey kurarsın ki %5 veya %10 alan kalınca SSD çok yavaşlıyor. bu demektir ki 25 GB gibi bir alan kullacaksın ve sadece windows un açılışını hızlandırıcak senin için. Çünkü SSD nin faydasını görmek istiyorsan tüm proğramları SSD ye kurmak gerekecek ve yeterli alanın olmayacak. Artı MSI kalitedir ;)

--- Mesaj Güncellendi ---

Belirtmiş olduğun asusu'da bugün yerince incelemiştim gayet şık cihaz. Özellikleri belli zaten fazla söze gerek yok.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ben bu 3 modelin üstüne bide lenovo y570 düşünüyordum, sonuç olarak msi ge620dx aldım, tavsiye ederim

msi ile ilgili sorun varsa cevaplayabilirim

1) Msi ve/veya Monster aşırı ısınma problemi yaşatır mı ?
normal kullanımda fan soğuk hava üflerken, full hd ultra ayarlarda oyun oynadığında işlemci 80-85 dereceleri görür maximum

3) Kasa kaliteleri ne durumda ?

msi metal kasa kullanmış bu modelinde, oldukça kaliteli ama diğerleriyle kıyaslarsam yanlış olur

4) Servis durumları nasıl ?

hem servicepoint hem penta bilgisayar garantisi çıktı benim kutudan, türkiyenin her yerinde servicepoint noktaları var, ama benim bir sorunum olursa penta bilgisayar ile iletişime geçecem

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Asus'u alma hem ram'i 4gb hem hdd'si 5400 rpm :)

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önerileriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum, başladığım noktaya döndüm sanırım Msi alıyorum :)

Şu anda deposunda bulunan, yani yarın siparişini verebileceğim önereceğiniz bir site var mıdır acaba ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
şu an en uygun fiyat gittigidiyor üzerinde mevcut, satıcı oldukça ilgili ve gün içerisinde kargoya veriyor. tavsiye ederim
gittigidiyordan alışveriş yapmam diyorsan, en uygun 2. olarak incehesap.comda mevcut, onun dışında pcdepo, sanalmarketim gibi sitelerdende alabilirsin

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada benim okuduğum başlıkların %90'ında pc'yi almaya karar verene kadar herkes görüş ve bilgi istemiş fakat pc'yi aldıktan sonra kullanıcı yorumu gelmemiş ki

bence bu büyük bir eksikliktir. Ben pc'yi aldıktan sonra bir haftalık test sonucumu buradan paylaşacağım ki alabilecekler daha rahat fikir sahibi olabilsin, sonuçta

herkes için olduğu gibi benim için de direk kullanıcıdan yorum almak her zaman için daha önemlidir :)

şu an en uygun fiyat gittigidiyor üzerinde mevcut, satıcı oldukça ilgili ve gün içerisinde kargoya veriyor. tavsiye ederim
gittigidiyordan alışveriş yapmam diyorsan, en uygun 2. olarak incehesap.comda mevcut, onun dışında pcdepo, sanalmarketim gibi sitelerdende alabilirsin

Belirtmeyi unutmuşum fakat World karta 12 taksit yapmam gerekiyor, onun için benim araştırmam sanalmarketim'in fiyatının en düşük olduğunu gösteriyor, sadece ilk kez internetten alışveriş yapacağım için güvenilirlik konusunda biraz tedirginim işte :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bu arada benim okuduğum başlıkların %90'ında pc'yi almaya karar verene kadar herkes görüş ve bilgi istemiş fakat pc'yi aldıktan sonra kullanıcı yorumu gelmemiş ki

bence bu büyük bir eksikliktir. Ben pc'yi aldıktan sonra bir haftalık test sonucumu buradan paylaşacağım ki alabilecekler daha rahat fikir sahibi olabilsin, sonuçta

herkes için olduğu gibi benim için de direk kullanıcıdan yorum almak her zaman için daha önemlidir :)

Belirtmeyi unutmuşum fakat World karta 12 taksit yapmam gerekiyor, onun için benim araştırmam sanalmarketim'in fiyatının en düşük olduğunu gösteriyor, sadece ilk kez internetten alışveriş yapacağım için güvenilirlik konusunda biraz tedirginim işte :)

sanalmarketim iyidir güvenle alışveriş yapabilirsiniz :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ben teşekkür ederim, şimdiden hayırlı olsun :)

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msi GE620DX-650TR bugün elime geçti, pc ile ilgili şu anda hiç bir sıkıntı görünmüyor, test ettikçe sonuçları buraya yazıcam...

Dipnot: İlk kez internet üzerinden alışveriş yaptım ve ürünü http://www.sanalmarketim.com/ sitesinden aldım, amacım reklam falan yapmak değil fakat gerçekten bence işlerini gerçekten çok iyi yapıyorlar, üst düzey bir hizmet kalitesi var. Tabi herhangi bir sorun olursa (umarım olmaz ama) nasıl bir tavır sergileyecekler ilerleyen günlerde göreceğiz...

Zinedine Zidane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artı ve eksileri yazacağımı daha önce belirtmiştim; pc ile ilgili hiç bir sıkıntı görünmüyor şu anda, daha önce de söylediğim gibi siteyle ilgili bir sıkıntı da yaşamadım.

Kısacası ilgilenenler için rahatlıkla tavsiye edebilirim...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Konu yeni ancak bazı linkler ölmüş. Konuyu yeni fark ettim.
Ürünü almışsın. Hayırlı olsun. İyi günlerde kullan.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
aynı model bende de var, oyunlarda bildiğin canavar :)

sahinport

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
msi kullanıyorum çok memnunum. optimus ile gayet kaliteli. modeli CX640. lenovoda v serisini tavsiye ederim.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer Bi Konuya Şunu Yazdım, Burayada Yazıyorum.
"Şu İkidebir MSİ Tavsiye Eden Arkadaşlara Soruyorum.
Bana Her Gün Ekran Menteşeleri Kırık Gelen Ve Benim 8 Ay Önce Aldığım 2630QM İşlemci, GT550M Ekran Kartımdan Daha Yüksek Özelliklere Rağmen Zar Zor İşlem Yapan, Aşırı Kasan, Ve Gelenlerin "Sözde Başımız Ağrımasın Die Aldık Ama Hiç Memmun Değiliz" Dediklerini Bilmiyomusunz, Yoksa Sadece Teknik Özellik Ve Fiyatlaramı Bakıyosunuz?"

Arkadaşlar. Ücret Az Bişey Değil. Lütfen Mantıklı Düşünün.
http://www.vatanbilgisayar.com/note...m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54677
Elimdeki PC Nin Yan Modeli.
Özellikleri Süper.
İ7-2630QM İşlemci 2.0 - 2.9 Ghz İşlem Hızı
4GB DDR3 RAM
640 GB HDD
GT550M 2GB Harici Ekran Kartı + Intel HD 3000 1.1 Ghz Dahili Ekran Kartı (İşlemci Destekli)
1920 X 1080 Çözünürlük