[Lenovo K5 Plus] VE [General Mobile 4G]

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta ismi geçen "Lenovo K5 Plus" ile "General Mobile 4G" arasında kaldım.

İki telefon hakkında (ve marka olarakta) bildiğiniz Olumlu/Olumsuz yönlerini yorumda belirterek fikrimin netleşmesine yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

DİPNOT: 600~1000 TL fiyat sekmesinde batarya performansı iyi olan Snapdragon işlemcili telefon önerilerine de açığım. MediaTek almayacağım o sebeple bildiğiniz SD işlemcili telefonları yoruma yazabilirsiniz. SD işlemci batarya performansı ve uygulama uyum performansı daha iyi olduğu için tercihimdir.

Şimdiden çok teşekkürler elleriniz dert görmesin :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ben sana 4g'yi şiddetle tavsiye ediyorum gönül rahatlığı ile al benim abim kullanıyor ve bir çok güncellemeyi çok hızlı alıyor,zaten artık Android'ler için de durum aynı 2gb altı tellerine Android'in en son çıkanları yaramıyor.;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer şarjı iyi gitsin diyorsanız Asus Zenfone Max veya LenovoVibe P1. Güncellemeleri çabuk alsın diyorsanız General Mobile GM5 Plus.Bu arada telefon alırken internette telefonun sar değeri hakkında araştırma yaparsınız yani telefonun sar değerini öğrenirseniz daha iyi olur.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Eğer şarjı iyi gitsin diyorsanız Asus Zenfone Max veya LenovoVibe P1. Güncellemeleri çabuk alsın diyorsanız General Mobile GM5 Plus.Bu arada telefon alırken internette telefonun sar değeri hakkında araştırma yaparsınız yani telefonun sar değerini öğrenirseniz daha iyi olur.
Maalesef insanlar bu durumu pek göz önünde bulundurmuyorlar hatta ve hatta daha bir çok insan bilmiyor bile.:(

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ben sana 4g'yi şiddetle tavsiye ediyorum gönül rahatlığı ile al benim abim kullanıyor ve bir çok güncellemeyi çok hızlı alıyor,zaten artık Android'ler için de durum aynı 2gb altı tellerine Android'in en son çıkanları yaramıyor.;)
4G radarımda bakalım iyi bir araştırma yapıcam üzerinde. Kronik sorunları - kullanımı vs vs araştırıcam zaten forumda vardır bu telefona özel konu başlığı. Ram 2GB altına bakmıyorum. Hafızası 16 altına bakmıyorum (m4 aqua ayrıcalıklıydı onunda satışı bitmiş resmen) birde işlemcisi SD olmayana bakmıyorum ^^

GM5 Plus mediatek olması ve beraberinde gelen bir takım sıkıntılarından ötürü düşünmüyorum ayrıca çok sıkıntısını gördüm okudum. Soğudum o telefona karşı ^^ Hatta GM 4G düşünürkende 5 Plus'un verdiği olumsuz düşünceler kafamı kurcalıyor. GM hakkında kafamda olumsuz düşünce oluştu yani.
Sar değeri çok önemli benim için. SAR değeri yüksek olanı siliyorum listemden. Kanser etmek istemem sevdiklerimi ^^ Telefon alırken çok düşünen biriyim o yüzden forumu biraz meşgul edebiliyorum :))

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Hayırlısı tek rakibimiz thy.;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bi yanlışlık var sanırım.Çünkü General Mobile GM5 Plus Snapdragon 617 işemcili 3Gb ramli bir telefon.Bir de Lenovo K5 e bir bakın derim fiyatı da 650TL civarı.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bi yanlışlık var sanırım.Çünkü General Mobile GM5 Plus Snapdragon 617 işemcili 3Gb ramli bir telefon.Bir de Lenovo K5 e bir bakın derim fiyatı da 650TL civarı.
Lenovo'nun tek sükse yapan telefonu bana göre Vibe p1. ;)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Çok özür dilerim ben mediatek diye hatırlıyordum nedense onu.. Niye öyle hatırlıyorum onuda bilmiyorum ama batarya performansını izledim. sabah 7'de şarjdan çıkan telefon akşam 5'te 6'da bitiyor. Eriyor. Gerçi kullanımda önemli ama bataryanın bu kadar erimeside sıkıntı açıkçası. Youtubeye yazınca çıkıyor gerçek batarya testi

Lenovo'nun tek sükse yapan telefonu bana göre Vibe p1. ;)
Evet ama oda 5000 mah'tan ötürü. Ancak bu K5 'te güzel bir telefon. 2750 mah olması lazım (2700~2800 arası). Gayet 1~1.5 gün rahatlıkla çıkaracak telefon gibi görünüyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Asus zenfone max ın ses kalitesi nasıl.Bununla ilgili bir video var mı?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Araştırmalara ve yorumlara bak orada istediğini bulursun. ;)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Konu kilit, Lenovo hakkında detaylı bişiler bulamadım (ukt gibi yada kullanıcı deneyimleri gibi) + GM telefonları hakkında duyduğum kronik sorunlarında ardı arkası kesilmedi. Bu forumun 4G konusunda bile tonla kronik sorun geçiyor.
iPhone 5s siparişi verdim kafam rahat olsun en azından.
Teşekkürler herkesee

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Konu kilit, Lenovo hakkında detaylı bişiler bulamadım (ukt gibi yada kullanıcı deneyimleri gibi) + GM telefonları hakkında duyduğum kronik sorunlarında ardı arkası kesilmedi. Bu forumun 4G konusunda bile tonla kronik sorun geçiyor.
Teşekkürler herkesee
Hayırlı olsun.Önemli değil.:)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Teşekkürler herkesee
Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.