Lenovo K5 note 32gb Deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Uzun bir araştırma sürecinden sonra dün media markttan 1099 TL ye telefonu aldım. Lg g3 (2gb) kullanıyordum. Onunla kıyaslar gibi bir yazı olacak ilk yazım. :)

İlk izlenimlerimde;
  • Telefon büyük ve şık duruyor. Büyük olduğundan g3 e göre kullanmakta zorlanıyorum ama tek elle kullanma modu var.
  • İç çerçeve biraz fazla kalın ama siyah kenarlı duvar kağıtları kullanırsanız gözünüze batmıyor.
  • Kutusunda şeffaf kılıf ve ekran koruyucu olması çok güzel. Kılıf sert ve çıkartırken dikkat etmeseniz çatlayabilir.
  • Wifi erişim hızı, internet gezintileri g3 e göre çok hızlı gerçekten hayran kaldım.
  • Kameraya önem veriyorsanız düşük ışıkta flash desteğine rağmen arka kamera sizi tatmin etmeyebilir. Ben arka kamera performansını beğenmedim ama ön kameranın performansını yeterli buldum.
  • Modern Combat 5, Asphalt Extreme ve BB-Tan oynadım. g3 BB-Tan da fazla top olunca kasıyor ve bazen oyundan atıyordu. Şu anda bir kasma görmedim.
  • Isınma g3 e göre yok denecek kadar az olsa da grafiklerin netliği o kadar iyi değil. Tabi g3 QHD, k5 Note FHD.
  • Telefonun yazılımsal olarak bir çok özelliği mevcut. Örnek vermek gerekirse g3 te gece ekrana bakamıyordum. Baya parlak geliyordu ve parlaklığı azaltmak için bazı yollar denedim. Lenovo gece kipi özelliği ile bunu sağlamış. Dün gece test ettim ve harika bir özellik.
  • Ekrana gelmişken parlaklığı amoled ekran kadar olmasada gerçekten çok iyi.
  • 1 saat 40dk gibi bir sürede tamamen şarj oldu. (%5-%100)
  • Gece kipinde 10 dakikalık twitch yayını izledim ve 2-3 dk internette gezindim. %2 şarj gitti. (güzel)
  • saat 23.55 - 8.30 arası gece kipinde telefon beklemede idi. %4 şarj gitmiş. (normal)
  • Parmak izi okuyucusu hızlı, takılma gözlemedim. Ekran açıkken basınca veya basılı tutunca geri gelme, çoklu uygulama bölmesini açma gibi özellikleri var ama kullanırken eliniz değebiliyor ve gezindiğiniz sayfadan çıkabiliyorsunuz. Ben bu nedenle o kısayolları kapatmak zorunda kaldım.
Kullandıkça özellikleri yazmaya devam edeceğim.
Konuyu daha fazla uzatmamak için yazmadığım kısayol özelliklerini öğrenmek için;

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Otomatik parlaklık biraz geç çalışıyor.
Şarj rahatlıkla bir günü çıkarıyor.
Masaya biraz yukardan bırakıyorum. Çıkan ses bana telefon gerçekten sağlam hissi veriyor. Buna rağmen hafif bir telefon.

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Orta parlaklıkta 1.5 saat dungeon Hunter 5 oynadım. Şarj %20 gitti

KafaNeKadanGüzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çarşamba günü saat 19.30 da şarjdan aldım. Perşembe saat 24 te %7 idi. Baya Dungeon Hunter 5 oynadım. Wifi hep açık. İnternette gezdim video izledim. Sosyal medyada baya gezindim. Sürelerini tutmadım ama bunları yaparken şarjı bitsin diye uğraştım. Bugünde saat 10 da şarjdan aldım. Saat 19 %50 Wifi hep açıktı. Mailleştim WhatsApp facebook instagram. Cash of cansu kurdum. 2saate yakın oynadım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şarjda iken hafif uyku moduna açtım. Telefonu açmak istediğinizde tuş veya dokunma ile cihazı hafif uykudan çıkarmazsanız parmak izi okuyucusu aktif olmuyor. Bazen ekran açıkken okuyucu onaylamasına rağmen ekran kilidi açılmıyor ve sanki donuyor. Tuşa basıp ekranı kapatıyor ve tekrar okuyucuyu kullanıyorum. Ama hiçbir huzursuzluk yaratacak sıkıntısı yok.