Lenovo 510 vs Asus r510vx Hangisini Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

kararlimuhendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LENOVO İdeapad 510 Intel® Core™ i5-7200U 2.5 GHz 8 GB 1 TB GeForce 940MX 2 GB Notebook guzel yonu: iyi tasarimli aleminyum kasa ve aydinlatmali klavye, ips ekran, hafif

ASUS R510VX-DM343T 15.6 inç Intel Core i7-6700HQ 2.6 GHz 12 GB 1TB GTX 950M 4 GB Win 10 Notebook guzel yani : hq islemci gtx950m muhtemelen oyunlarda ve agir yuk altinda kasma daha az olur .

eger performans olarak pek etkisi olmasa hq islemcinin lenovo alirdim. u islemcileri cok kotulediler . hq islemci 3000 bin bandinda ayni ozellikte bitek Guvenilir asus var. Ne yapardiniz ips metal kasa ve ince tasarimi itip asus alirmisiniz :)

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Lenovo IP510'un piyasası zaten 2400 lira. Tasarım, şıklık, malzeme kalitesi ve fiyat performans ürün olması çok iyi. Ama Asus R510VX yerine X550VX tercih edilmelidir. 3200 lira R510VX'e vereceğin para ile X550VX almak daha mantıklı. Arada 350 lira fark var ve aynı özelliklere sahip.

kararlimuhendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovo IP510'un piyasası zaten 2400 lira. Tasarım, şıklık, malzeme kalitesi ve fiyat performans ürün olması çok iyi. Ama Asus R510VX yerine X550VX tercih edilmelidir. 3200 lira R510VX'e vereceğin para ile X550VX almak daha mantıklı. Arada 350 lira fark var ve aynı özelliklere sahip.

lenovo alıcam sen oyle dedin diye :) asus aldım daha once hep arızalı geldı bana şansmı artık ne oldu. yorum için sagol.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
lenovo alıcam sen oyle dedin diye :) asus aldım daha once hep arızalı geldı bana şansmı artık ne oldu. yorum için sagol.
Ben o laptobu yakından inceledim. Muazzam bir tasarıma sahip daha iyisi olamazdı sanırım. Ve IPS FHD ekranın görüntü kalitesi mükemmel. Sırf tasarımı ve ekran yönünden bile alınır. Zaten 7. nesil i5 7200U işlemci var, kim kötülüyorsa bu işi bıraksın. 7. nesil u serisi işlemcilerin yapamayacağı iş yok. 940mx FHD IPS ekran için gayet yeterli zaten. Bu laptobun tek eksiği SSD onuda kendin takacaksın.

Full_HD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Özelliklere baktığımızda Asus cazip duruyor ama daha çok tercih edilen modeli olan X550VX'i tavsiye ederim.

kararlimuhendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
lenovo ideapad 510 u aldım daha önce asus x550vx kullandım ve para iadesi aldım. asus x550vx neden bilmiyorum acayip bi hantal calısıyordu benım 10 yıllık masaustu celeron işlemcili ile neredeyse farkı yoktu. bende bu urunun serisinin tamamında sıkıntı olabılecegını dusunuyorum ki oylede okudum.

neyse şimdi lenovoyala karsılastırdıgımda gördüm gerçekden daha hızlı ondan ha belki o arızalı oldugu ıcın yavastı ve arızasız olan asusx550vx daha iyidir ona bişi demem. ancak lenovo gerçekden herkese yetecek kadar iyi. notebookda o kadar çok para verilmez hepsi psikolojik i7 6700hq ile i5 7200u ikiside aynı işi yapıyor rahatlıkla bunuda görmüş oldum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
lenovo ideapad 510 u aldım daha önce asus x550vx kullandım ve para iadesi aldım. asus x550vx neden bilmiyorum acayip bi hantal calısıyordu benım 10 yıllık masaustu celeron işlemcili ile neredeyse farkı yoktu. bende bu urunun serisinin tamamında sıkıntı olabılecegını dusunuyorum ki oylede okudum.

neyse şimdi lenovoyala karsılastırdıgımda gördüm gerçekden daha hızlı ondan ha belki o arızalı oldugu ıcın yavastı ve arızasız olan asusx550vx daha iyidir ona bişi demem. ancak lenovo gerçekden herkese yetecek kadar iyi. notebookda o kadar çok para verilmez hepsi psikolojik i7 6700hq ile i5 7200u ikiside aynı işi yapıyor rahatlıkla bunuda görmüş oldum.
Hayırlı olsun inşallah sıkıntı yaşamadan uzun yıllar boyunca kullanırsın kardeşim çok güzel bir tercih yapmışsın. Ürünü sende incele görüşlerini buraya yaz.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Lenovo kesinlikle alma derim. IBM ile ortaklıkları gittiğinden beri Türkiye'den aldığın bütün lenovolar elbet sıkıntı yaratıyor. Menteşe sorunu çok yaşanıyor. Garanti ve servis olayı ülkenin en kötüsü. Servise gönderip de daha kötü halde teslim alan birçok kişiye rastladım ben. Asusu tercih etmeni öneririm. Her ne tercih edeceksen et lenovo tercih etme :)

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Lenovo kesinlikle alma derim. IBM ile ortaklıkları gittiğinden beri Türkiye'den aldığın bütün lenovolar elbet sıkıntı yaratıyor. Menteşe sorunu çok yaşanıyor. Garanti ve servis olayı ülkenin en kötüsü. Servise gönderip de daha kötü halde teslim alan birçok kişiye rastladım ben. Asusu tercih etmeni öneririm. Her ne tercih edeceksen et lenovo tercih etme :)
8 senedir bilişim ve pazarlama işi yapıyorum ve Lenovo hakkında ilk defa böyle fütursuzca yorum okuyorum. Sayısız laptop aldım, sattım ve garantiye gönderdim. Aralarında en sorunsuzu açık ara Lenovo'nun ürünleri ve kendi teknik servisidir. Bir çok konuda Asus'un ürünlerinden iyiler. Özellike teknik servis konusunda. Alackalar gönül rahatlığıyla alabilir. Teknik servisi hem çok hızlı hemde ilgililer. Asus'un teknik servisi yani SMS Infocomm hakkında sanırım bilgin yok.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Son 3 yıldır lenovo alıp da sorun yaşamayan görmedim :)
Bu işler biraz da şans işi tabi

kaleargon

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ocakta 510 aldım 4 değişim aldım 5.ye yolladım ölü pikselden dolayı eğer rahatsız etmiyorsa bu konu performans açısından falan harika

Son mesajlar