Lenova y510p ekran yeşil noktalar

Bu konuyu okuyanlar

jr_muzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun ilk açtığımda cihaz soğukken 10 dk oluyor sonra bir daha olmuyor belirli noktalar değil herhangi bir açık renkde nokta nokta izler beliriyor ekran gelip gidiyor.

Son düzenleyen moderatör:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Garantisi hala duruyorsa garantiye götür. Cihazı tam olarak ne zaman aldın ve ne zamandır bu sorun var ? Led panel devresinde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimal ekran karatından yapıyor. Biosa girip bakar mısın aynı sorunu yaşıyor musun?

jr_muzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garantisi var 5 ay önce bimeksten aldım. 2 aydır ufak ufak yapıyordu bu aralar çoğaldı ama yukarıda dediğim gibi 10 dk yapıyor sonra kesinlikle yapmıyor. Suan mesela biosa girdim video oynattım yüksek güç isteyen oyun actım hiç bir sekilde noktacıklar çıkmadı. pc sıcakkken yapmıyor sadece ilk 10 dk.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

benim korkum garanti süresi ben grafikerim pc bana hep lazım gider 1 - hafta 10 gün gelmez diye eger donanımsalsa sorun beklemiyim 10 gün

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
garantisi var 5 ay önce bimeksten aldım. 2 aydır ufak ufak yapıyordu bu aralar çoğaldı ama yukarıda dediğim gibi 10 dk yapıyor sonra kesinlikle yapmıyor. Suan mesela biosa girdim video oynattım yüksek güç isteyen oyun actım hiç bir sekilde noktacıklar çıkmadı. pc sıcakkken yapmıyor sadece ilk 10 dk.

PC soğukken biosa girer misin ? Sorun tabiki donanımsal ama deneme yanılma yöntemiyle sorunu kesin olarak belirlememiz lazım. Bilgisayarı ilk açtığında Windows logosunda veya ilk açılan bios ekranında öyle yapıyor muydu bu önemli ?

jr_muzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
soğumasını bekledim biosta yapmadı ama hemen ardında pc yi açtığımda windowsda yapmaya basladı.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
soğumasını bekledim biosta yapmadı ama hemen ardında pc yi açtığımda windowsda yapmaya basladı.

Sorun eğer yazılımsalsa çok komik bir durum olur. Format atıp driverleri sitesinden yükleyerek deneyebilirsin. Yani işletim sistemine geçtiği anda bu hatayı yapması gerçekten ilginç. Şöyle bir durum olabilir çift ekran kartın olduğu için NVIDIA ekran kartı çipin arızalı olabilir.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ekran kartı ramlerinden yapıyor. yada sabit ddr ramlerden. garantisi varsa hiç uğraşma büyük ihtimalle değişim olacak.

jr_muzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen ben en iyisi garantiye götüreyim format attım hala sorun devam ediyor harici bi monitorde oyun video ve grafik çalışabiliyorum sııkıntısız kendi monitorune alınca sorun devam ediyor.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Aynen ben en iyisi garantiye götüreyim format attım hala sorun devam ediyor harici bi monitorde oyun video ve grafik çalışabiliyorum sııkıntısız kendi monitorune alınca sorun devam ediyor.

Harici monitörde bu sıkıntıları yaşamıyorsanız laptobun ekranında sıkıntı vardır. Led panelin devresini değiştirirsen sorun çözülebilir. Ekran kartı ramlerinde sıkıntı olsaydı haricide de sorun yapar diye düşünüyorum [MENTION=422784]apotampkin[/MENTION] bir daha değerlendirsin o daha iyi biliyor.