Lenova y-550 ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ayhan38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5-6 yıl önce (2009-2010) Lenova Y-550 İdeapad'ı aldım ve oyun oynarken bir takım sorunlarla karşılaştım
kısaca
Sorunum oyun grafiklerinde çizgiler oluşuyor ve fps oyunlarında duvar arkasındaki cisimleri siyah cızırtılar olarak gösteriyor ve bazı oyunları açamıyorum oyun açılırken ekran siyah oluyor ve birsüre sonra masaüstüne atıyor ve hata raporu veriyor; "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" böyle bir sorun veriyor ekran kartı sürücüsünü güncelledim 260.99_notebook_winvista_win7_64bit_international_whql fakat bir değişiklik olmadı..

sorunum bütün oyunlarda gerçekleşiyor ve ciddi anlamda görüntü kirliliği oluşuyor ekranda çizgiler oluşuyor yardımınızı rica ediyorum iyi forumlar

Ekli dosyayı görüntüle 10210Ekli dosyayı görüntüle 10211

görüntülere bakılıncı özellikle ayrıntının fazla olduğu yerlerde cızırdamalar artıyor ve genel olarak yer zemininde 5gen siyah bölgeler beliriyor
tüm oyunlarda aynı sorun sadece bazılarında cok az belirgin bazılarında aşırı belirgin heroes of the storm neverwinter runes of magic crossfire bunlar
sadece bir kaçtane oyun ve açılanlar birde açılmayanlar var

ilerleyen zamanlarda bir kaç görüntü daha yayınlayacağım

ayhan38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
warcraft edit (harita)

yine zeminlerde siyah karaler....

oyundaki 100lerce skill efekti(aklınıza gelebilcek bütün efeklerin bir kaçını kullanmaya çalıştığımda bile bu sorun oluyor
Shaiya adlı bir oyundada karşılaştığım sorun oyunda belirli bir saldırı efekti vardı ve her o efektle karşılaştığımda bu görüntü sunucusu yanıt vermeyi kesti adlı sorunla karşılaşıyordum dediğim çok farklılık gösteriyor

bazı oyunları açmıyor bazılarını açıyor ama cızır cızır bazılarında sorun az ama malüm efektle karşılaştığımda sorun ortaya cıkabiliyor ama her oyunda siyah cızırdamalar illaki oluyor

lenovayı aldığımda garantiye gönderecektim ama ihtiyacım olduğu için gönderemedim şimdi işe garanti doldu

sorunu çözemesek bile kaynağını bilmek istiyorum(ekran kartı,ekran,sürücü).

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu
NVIDIA Windows kernel mod driveri,Version ​186.91 görüntü
sünücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

sürücüleri güncellememe rağmen sorun geçmedi

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
dostum kendini o kadar boşuna yormuşsun ama. ekran kartı ramlerinden yapar bu hatayı. şöyle düşün 1 gb lık bir ekran kartın var 128 x 8 olsun bu ramlar ekran kartı üzerinde. senin diğer 7 raminde sıkıntı yok ama ramlarden birinde sıkıntı var diyelim. ekran içinde görüntü bölünürken ekran kartı ramlerine eşit parçalar haline bölündüğünden seninde ekran kartı ramlerinden birinde veya daha fazlasında arıza olduğunda ekranın bazı kesimleri sağlıklı bazı bölümleri bozuk gösteriyor. ekran kartı ramlerine ısı geçildiğinde bu durum düzelir. ama eski performansını bekleme en fazla 6 ay içinde yine eski halini alır.