Legion 520 donma

Bu konuyu okuyanlar

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Laptopu alalı 2 gün oldu kendi kendine donuyor mouse hareket ediyor ama başka hiçbirşry yapmıyor ne ctrl+alt+del ne de başka bir şeye tepki vermiyor reset atmadan düzelmiyor camtasia açtığımda olmustu ardından 1 saat civarı hoi4 oynadım ve fortnite indirirken chromeda geziyordum o sırada oldu (hoi4 oynarken de chrome açıktı)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı bilgisayarı arkadaşım kullanıyor ve aynı problem onda da var. LoL oynarken oyuna girmeden önce donuyor ve mecburen restart atmak zorunda kalıyor. Yazılımsal mı donanımsal mı bilemiyorum. Bilgisayarı freedos mu aldınız?

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Aynı bilgisayarı arkadaşım kullanıyor ve aynı problem onda da var. LoL oynarken oyuna girmeden önce donuyor ve mecburen restart atmak zorunda kalıyor. Yazılımsal mı donanımsal mı bilemiyorum. Bilgisayarı freedos mu aldınız?
hayır win 10 home yüklü aldım

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
O zaman Microsoft'un sitesinden indireceğiniz araç ile orijinal bir ISO dosyası oluşturup temiz bir format atmanızı öneririm.
Az önce de aynısı oldu video izliyordum arkada ise virüs taraması açıktı işlemciden kaynaklı bir sıkıntı olabilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şeyi farkettim klavyenin ışıkları falan da sönüyor caps lock falan yanıyor ama led ışık va sönüyor

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Az önce de aynısı oldu video izliyordum arkada ise virüs taraması açıktı işlemciden kaynaklı bir sıkıntı olabilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şeyi farkettim klavyenin ışıkları falan da sönüyor caps lock falan yanıyor ama led ışık va sönüyor
Dediğim gibi sorun direkt bundan kaynaklıdır diyemem. Bilgisayar ile hali hazırda gelen sistemler yavaş ve bu tür sorunlara da sebep olabiliyor o yüzden tavsiyem sıfırdan temiz format atmanız. Windows ile sıfırlama yapmayın temiz format atın.

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Dediğim gibi sorun direkt bundan kaynaklıdır diyemem. Bilgisayar ile hali hazırda gelen sistemler yavaş ve bu tür sorunlara da sebep olabiliyor o yüzden tavsiyem sıfırdan temiz format atmanız. Windows ile sıfırlama yapmayın temiz format atın.
Herhangi bir risk almak istemiyorum yarın aldığım yere götürücem iade edilebiliyorsa iade edicem edilemiyorsa da onlar halletsin sonra kullanıcı hatası vs diye bana gömmesinler