LED TV önerisi olan var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kaç gündür başıma ağrılar girdi, ona bak buna bak, şöyle olsun, böyle olsun bilmem ne.

-Fiyat aralığı 2500 TL'ye kadar.
-LED TV
-Bari 3D olsun
-Dahili uydu olması daha iyi olur

Benim arada kaldıklarım. Bunları kullanan veya gören varsa yorumlasın bi zahmet.

Samsung UE-46D6500

http://www.istanbulbilisim.com.tr/s...iyatlari-taksit-avantajlari-servis,22619.html

Philips 46PFL5007K

http://www.hepsiburada.com/Liste/ph...px?productId=evph46pfl5007k&categoryId=163192

LG 47lw4500

http://www.hizlial.com/elektronik/t...165.0175.htm?gclid=CI-ekpiS568CFQpd3wodeDvE4A

Bariz fiyat farkı var hepsinin arasında ama taksitle alacağım için arada kaldım.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Philips 46PFL5007K fiyat/özellik açısından süpermiş, ben de bir tane aldırsam mı acaba bizimkilere :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Off yaklaşık 1 yıl önce LG 42LV375S ' e 2000 lira para vermiştik :D daha büyük modelleri, 3D destekliler o fiyata inmiş şimdi:D Dahili uydu alıcısı önermem, özellikle LG'de çünkü kanal geçişi acayip yavaş oluyor. Bazı kanalları eklemede sorun yaşadık. Ayrıca cam modül takınca sadece modüldeki kanalları izleyebiliyorsun LG'de. Yani ya dahili uydu alıcısını, ya da modülü kullanacaksın, ikisinin kanallarını karıştırıp izleyemiyorsun :D

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hocam bence Samsung al..
super1.gif
yes.gif

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Philips 46PFL5007K fiyat/özellik açısından süpermiş, ben de bir tane aldırsam mı acaba bizimkilere :)

İlk o modele ısındım nedense, Hepsiburada da açılış fiyatı 1.999 TL idi tam alıyodum fiyatı arttı, limit yetmedi :D

@trnc peki normal kanallarda görüntü nasıl yani yakından bakınca bozulma felan var mı? bildiğim kadarıyla HD filmlerde iyi miş o modeller.

Hocam bence Samsung al..
super1.gif
yes.gif

Şuan kafama en çok yatan o ama fiyatı yüksek, bide gözlük fpr değil pilli imiş, herkes şikayetçi o gözlüklerden fazla bakamıyosun baş ve mide ağrısı yapıyor diye :)

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
İlk o modele ısındım nedense, Hepsiburada da açılış fiyatı 1.999 TL idi tam alıyodum fiyatı arttı, limit yetmedi :D

@trnc peki normal kanallarda görüntü nasıl yani yakından bakınca bozulma felan var mı? bildiğim kadarıyla HD filmlerde iyi miş o modeller.

Miyobum olduğu için genelde 2 metrelik bir mesafe ile izliyorum :D bi bozulma falan görmedim. Kalite gayet iyi ama dediğim gibi yazılımı gerçekten vasat. Smart tv özelliği var ama usb wireless stick takmak lazım internete girebilmek için. Galiba ethernet girişleri de mevcut. Bir de kocaman bir kumanda veriyorlar, insanı hayattan soğutuyorlar. LG modellerle birlikte gelen kumanda şu:
LG-Kumanda-AKB72914050__54939436_0.jpg

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer dayanıklılık, uzun süreli kullanmak istiyorsan LG diyorum. Samsung Lg ye göre daha aydınlıktır ama dayanıklılık konusunda Lg daha iyidir. Ben 47 inç, sadece 3d yok, teknosa da kampanyada 1.799 aldım ve şuan menunun hd kanallar harika örneğin atv, ahaber hd ücretsiz olduğundan süper gösteriyor (istersen paralı hd kanallarıda alırsın süper olur) bide yanında hd uydu alıcısı alırsın tamamdır. Philips hakkında fazla bilgim yok.

кяαℓ тυяк

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

erenk1nq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç gündür başıma ağrılar girdi, ona bak buna bak, şöyle olsun, böyle olsun bilmem ne.

-Fiyat aralığı 2500 TL'ye kadar.
-LED TV
-Bari 3D olsun
-Dahili uydu olması daha iyi olur

Benim arada kaldıklarım. Bunları kullanan veya gören varsa yorumlasın bi zahmet.

Samsung UE-46D6500

http://www.istanbulbilisim.com.tr/s...iyatlari-taksit-avantajlari-servis,22619.html

Philips 46PFL5007K

http://www.hepsiburada.com/Liste/ph...px?productId=evph46pfl5007k&categoryId=163192

LG 47lw4500

http://www.hizlial.com/elektronik/t...165.0175.htm?gclid=CI-ekpiS568CFQpd3wodeDvE4A

Bariz fiyat farkı var hepsinin arasında ama taksitle alacağım için arada kaldım.
Samsung olanı al bence bızdede samsungun full hd ama 3d olmayanı var 5000 çok memnunum bence samsung :thumbup1:

samsung-tm1180-kein-touch-display_83034.jpg

whiskey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung almanızı önerirrim fakat belirttiğiniz adresteki sitede laptop alımlarında bir cok sorun yaşandığını duymuştum . vatancomputer da indirim takip ederseniz daha karlı olabilir.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
fpr teknolojisinden dolayi lg derim ben..
sg gozlukler film izlerken seni yari yolda birakabilir :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Miyobum olduğu için genelde 2 metrelik bir mesafe ile izliyorum :D bi bozulma falan görmedim. Kalite gayet iyi ama dediğim gibi yazılımı gerçekten vasat. Smart tv özelliği var ama usb wireless stick takmak lazım internete girebilmek için. Galiba ethernet girişleri de mevcut. Bir de kocaman bir kumanda veriyorlar, insanı hayattan soğutuyorlar. LG modellerle birlikte gelen kumanda şu:
LG-Kumanda-AKB72914050__54939436_0.jpg

Şu kumanda ekranıma sığmadı, kaydırmak zorunda kaldım sayfayı maşAllah :D

Yorumlar için teşekkürler, hala kararsızım, en iyisi biraz daha indirimleri beklemek.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Fiyatı gerçekten 200 TL civarında ucuz diğer sitelere göre ama DLNA yok, Smart yok, wi-fi yok, bunlar önemli şeyler :D

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
DLNA var, wi-fi de var ama dediğim gibi usb wifi adaptör lazım :) Smart tv yok, orası büyük bir sorun mu bilemem :D Araştırdım biraz, tek farkı smart tv olmamasıymış.

neofobic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LW5500 modelınde smart var ayrıca hz ve kontrast daha yuksek 5400 e gore. bence hem marka hemde model olarak birçok ihtiyacı karşılayacak bir cihaz.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112

neofobic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde hoşuma gitti bugünlük hızlıal'da bayağa bi indirim var. Bende para yok o ayrı :D

http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0128/LG-47LW5500-47-600Hz-SmartTV-FULL-HD-LED-TV-3D-7-Gozluk#

hocam bu fiyata çıkacaksan eğer aynı fiyata üst model var 47LW650/659s uydu alıcısı içinde ve hz kontrast daha yüksek daha kibar bir tv. ayrıca maksimum karta vade farksız 12 taksit ve 4 ay erteleme var. neden bunu tercih etmiyorsun
http://www.benimevim.com.tr/?urun-7317-Lg-47LW650S-659S-3D-Led-TV--7-Gozluk-Hediye-.html

edurgut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir Philips TV almış biri olarak olumsuz yönlerini aşağıda yazayım. Ona göre tercih yapın.

+ Philips in görüntü kalitesi Samsung a göre daha iyi

- MKV dosyalarda DTS desteği yok. DTS ses codec i içeren filmleri (çoğunluk) izleyemezsiniz. Hiç bir zaman güncellenmeyecek.
- Altyazı dosyalarında Türkçe karakter desteği bulunmamakta. ı,ş,ğ karakterlerini göremezsiniz.
- USB film oynatırken ileri geri sarma özelliği aşırı yavaşlıktan dolayı düzgün çalışmıyor.
- USB film izlerken diğer ses kanallarına geçiş yapamazsınız.
- Dahili uydu alıcılı modellerde ortalama kanal geçiş süresi 3 sn
- Smart menüsü oldukça yavaş ve sadece 3-4 tane işe yarar aplikasyon mevcut.
- Kamera bağlayamaz Skype kullanamazsınız.
- Listeden kanal silme veya gizleme özelliği bulunmamakta.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Samsung un elektroniğinden şaşkmıyıcaksın arkadaş ben servisdeyken ledtv lere tam yetişemedim ama o zaman teknolojisinde bile samsung iyiydi bi düşün derim o tv yi

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Panasonic plasmalar varken niye illada Led tv almak isterki insan :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Panasonic plasmalar varken niye illada Led tv almak isterki insan :)

Çok daha ince, çok daha az yaktığı ve 42 inç'e kadar çok daha iyi görüntü verdiği için olabilir mi :) plazmalar tüplülerden çok yakıyor neredeyse ve küçük plazma bulamazsın.

zamanında tavsiye ettikte almadın, tabi kafayı yer :D

Yok orası kafayı yemiş başka yerde yine uygun

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Çok daha ince, çok daha az yaktığı ve 42 inç'e kadar çok daha iyi görüntü verdiği için olabilir mi :) plazmalar tüplülerden çok yakıyor neredeyse ve küçük plazma bulamazsın.
Duvarda çaktıktan sonra inceliğin hiçbir önemi yok emin ol ve yeni nesil plazmalar lcdlerden daha kalın değil, aradaki bariz görüntü kalitesinede ayda maksimum 10 TL fazla vermeye kesinlikle değer...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
O kadar iyi olduğunu düşünmüyorum ben, ki öyle olsa plazmayı geliştirirlerdi ekran kalitesini bozmadan. Şimdi sırada Amoled var. O gelince hepsi tarih olacak gibi.

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
O kadar iyi olduğunu düşünmüyorum ben, ki öyle olsa plazmayı geliştirirlerdi ekran kalitesini bozmadan. Şimdi sırada Amoled var. O gelince hepsi tarih olacak gibi.
Neyse ben burada panasonic sözcüsü gibi konuşmayayım ama ilk fırsatta film izlemeni tavsiye ederim plazma ekranda,...
LCD ve LED lerde siyah yokmuş koyu gri varmış diyeceksin :) Ledlerdeki aşırı parlaklığın nekadar gereksiz birşey olduğunu anlayıp plasma dışındaki tvlerden seyir zevki almayacaksın...

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Bu konuda deniz derya olan http://resim.donanimhaber.com 'a yönlendiriyorum.Panasonic NeoPlazmaların SD kanal performansı ve oyun performansı LED'lere göre çok daha iyi. HD performansta LED'ler daha iyi olayın özeti bu kullanım alanın hangisiyse ona göre bi tercih yapabilirsin. :)