LED Lamba aldım çalıştıramadım.

Bu konuyu okuyanlar

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar...

LED Lambaların nasıl bi şey olduğunu merak ediyordum sonunda bi tane aldım ama çalıştıramadım ucunu nereye takıcam bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Normal priz girisi deilmi o benmi iyi goremiyorum ?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
priz diye tabir edilen elektrik kaynağına bağlamalısın :yes:

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hayir ya onlar öyle prize felan takilamaz:laugh: ucu pirize girmez adaptor lazim aparati felan lazim voltaj düşürücü lazim :laugh:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sen bunu nerden buldun

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sen dediğimiz gibi yap tak gitsin prize boşver ayağına plastik terlik giy de sakata gelme..

Baktın çalışmıyorsa git hemen geri ver gel

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar siz priz gibi görüyorsunuz ama küçücük iki tırnak o.
Normal bildiğimiz prizden çok çok küçük.
Kendi yuvası olması lazım.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
O lambaların tak aparatı başka oluyor. Aldığın yere gidip takma aparatını iste.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bu iğne bacaklı mr16 denen yapıya sahip. Kısaca spot lamba. Aparatı alsan ufacıcık bir parça ve 5-10cm iki kabloya sahip. Onu alsan kabloları nereye bağlıyacağım dersin. Standart E27 duya sahip olanları tercih etmelisin.
Elindeki ürünü denemek için üzerinde voltaj bilgilerini okumalısın. 90-240V AC gibi değerlere sahipse direk şebeke elektriği ile deneyebilirsin. Düşürücü gibi şeylere ihtiyacın olmaz.

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok arkadaşlar priz girişi değil iki küçük tırnak var birbirine neredeyse bitişik gibi

Bu iğne bacaklı mr16 denen yapıya sahip. Kısaca spot lamba. Aparatı alsan ufacıcık bir parça ve 5-10cm iki kabloya sahip. Onu alsan kabloları nereye bağlıyacağım dersin. Standart E27 duya sahip olanları tercih etmelisin.
Elindeki ürünü denemek için üzerinde voltaj bilgilerini okumalısın. 90-240V AC gibi değerlere sahipse direk şebeke elektriği ile deneyebilirsin. Düşürücü gibi şeylere ihtiyacın olmaz.

Voltaj bilgilerinde 220-240V /50-60Hz yazıyor sizin dediğinizden farklı benim bu aletten ışık elde etmem için tam olarak neler almam lazım

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
yok arkadaşlar priz girişi değil iki küçük tırnak var birbirine neredeyse bitişik gibi

Voltaj bilgilerinde 220-240V /50-60Hz yazıyor sizin dediğinizden farklı benim bu aletten ışık elde etmem için tam olarak neler almam lazım

mr16-taban-led-ampul-soketi-lamba-tutucu_mnsjlc1351827293524.jpg

1-) mr16 denen bu şeyi alarak deneyenilirsin. Ancak vidalı bağlantı olmadığından düşebilir.
2-) İki kabloyu uçlara bağlayarak direk prize bağlayabilirsin. Prize fişle bağlarsan kolaylık olur : )

Evinde eski ampullerin yerine bağlamak için e27 duy bağlantılıları seçmelisin. Çok çeşitleri var.
4-5W-E27-LED-Spot-Light-BL-SD-E27-004WB-.jpg

corn_bulb-21029.jpg

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Deseydin ya alırken, bunun yanında birşey gerekli mi diye.
Normal ampulü duya taktığın gibi, e27 standart duy diye biliyorum, onu da kendisine uygun duya bağlayacaksın.
O duyun da fotoğraftaki gibi kabloları var, direkt şebekeye bağlarsan çalışır.

Bilgin yoksa pek uğraşma bence. O spotların oturduğu yer de var, öne arkaya hareket eden.