League of Legends Şampiyonluk Ligi Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

Bu konuyu okuyanlar

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
League of Legends 2018 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 11. hafta çeyrek final eşleşmelerinde 07/04/2018 Cumartesi günü vadinin son şampiyonu, bu sezon ligi 3. bitiren 1907 Fenerbahçe Espor (FB) ile ligi 6. sırada tamamlayan Team Aurora (AUR) karşı karşıya geldi. Beş maçlık serinin sonucunda kazanan, ligi birinci olarak bitiren BAU SuperMassive ile karşılaşacaktı.

İki takımda kış mevsimi sezonunda inişli çıkışlı performanslar göstersede 1907 Fenerbahçe kağıt üzerinde favori takım olarak gösteriliyordu ancak vadiye inildiği zaman durum tamamen farklı oldu. İlk maç 35. dakikada 15-5 skor ve 11k altın farkı ile ezici bir üstünlük kuran Aurora ekibinin oldu.

Serinin ikinci maçında skor farkı yok denilecek kadar az olsa da Aurora'nın ormancısı Wisdom ormanda Olaf oyunu ile baskınlık sağladı ve vadiye inen bütün ejderleri takımına kazandırmayı başardı. Wisdom ikinci maçta takımına iki dağ ejderi, bir bulut ejderi ve iki alev ejderi kazandırdı. İkinci maçı 33. dakikanın sonunda 6-4 skor ve 13k altın farkı ile yine Aurora kazandı.

Serinin üçüncü maçında 1907 Fenerbahçe kaptan Thaldrin'in 5/0/12 skorla Ornn ve Frozen'in 9/1/6 skorla Taliyah'ının uyumlu savaşları ile 21-8 skor ve 9k altın farkı ile skor tablosunu 2-1'e getirdi.

Serinin dördüncü maçında takımlar diğer üç maçtan daha heyecanlı, daha çekişmeli ve daha bol skorlu bir maç sergilediler. Maç sonucunda kazanan 20-16 skor ve 6k altın farkı ile Team Aurora oldu.

Böylece Team Aurora 3-1 galibiyet ile 1907 Fenerbahçe'nin final hayallerine son vermiş, kendi hayalleri için bir şans daha kazanmış oldu.
1907 Fenerbahçe Espor Kış Mevsim Finali için olan hayallerine veda etmek zorunda kaldı. Team Aurora ise daha fazla antreman ve çalışma ile geriden gelmiş olmalarına rağmen final oynamak istiyor.

Haftanın son maçı ise08/04/2018 Pazar günü sezonu 4. bitiren YouthCREW (YC) ile sezonu 5. sırada Dark Passage Dominos (DP) arasında gerçekleşti. Karşılaşmanın galibi gelecek hafta sezonu ikinci bitiren ve bütün sezon büyük bir ivme yakalamış olan Royal Bandits Esports ile karşılaşacaktı.

Serinin ilk maçında Renekton, Olaf, Taliyah, Jhin ve Thresh kompozisyonu ile erken oyunu domine ederek, oyunu 20. dakika civarlarında bitirmeyi planlayan DP ile Swain, Trundle, Azir, Caitlyn ve Braum kompozisyonu ile oyunun daha geç aşamasını hedefleyen YC arasında beklenilen şekilde bir karşılaşma gerçekleşti. Skor bakımından nispeten baskın durumda olan DP karşısında pek fazla cevap veremeyen ve görev yapamayan YC dakika 30'a kadar tamamen domine edilmiş durumdaydı. Dakika 30 civarlarında YouthCREW'in alt inhibitörünün etrafında yapılan bir takım savaşında Marshall'ın erkenden öldürülmesi ve CoCo'nun Azir ultisi ile Ruvelius, KaKAO ve TRY'ı ters pozisyona atmasıyla bir anda katliam yapmayı başardılar. Bu andan itibaren YouthCREW ekibi kartopu etkisini yakalayarak rüzgarı arkalarına aldılar ve dakika 30'da 10k altın ve 7 skor farkına rağmen 45. dakikada 15/19 skor ve 3k altın farkı ile serinin birinci maçını kazanmış oldu.

Serinin ilk maçında herşey yolunda giderken bir anda tersine dönmesi ile oyunu kaybeden DarkPassage ekibi serinin ikinci maçına biraz daha moralmen düşük başladılar. İlk maçta umutsuzluğa kapılmayıp oyunu çeviren ve galibiyete ulaşan, psikolojik anlamda rahat durumda olan YoutCREW takımı ikinci maçta daha baskın bir şekilde oynayarak 19/8 skor ve 15k altın farkı rakip nexusunu minyon dalgalarına temizleterek rahat bir şekilde serinin ikinci maçınında galibi olmuş oldular.

Serinin ikinci maçında domine edilerek nefes aldırılmayan DP iki maçtan aldığı yenilgilerle nispeten çökmüş durumda üçüncü maça çıktı. Üçüncü maçta oyunun orta aşamalarına kadar çok fazla skor sesi duyulmasa da Mojito'nun Trundle ile aldığı ilk kan ve ilerleyen sürede CoCo'nun Ryze ile aldığı ilk 2 skorun ardından mobil şekilde tüm haritaya etki etmeleri ile YouthCREW haritada kontrolü ele almaya başladı. Dakika 24'te 14/4 skor ve 14k altın farkı ile DarkPassage Dominos Kış Mevsimi Finallerine veda etmiş oldu.

Böylece Royal Bandits'in gelecek hafta rakibi belli olmuş oldu. Royal Bandits gelecek hafta YouthCREW ile karşılaşacak ve iki takım 5 maçlık seride final oynamak için karşılaşacak.

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
LoL oynamasam bile eSporu severim ve her oyunu takip ederim. Bu sezon DarkPassage'i tuttum ve ilerleyişi girintili çıkıntıli oldu, zor maçlar görüpte yenildiler, iyi takimlari parmaklarinda da oynattilar. Fakat bu gun YC ye karşı oynanan maçta sanki Naru vardı. Narunun son iki tbfde yaptığı gibi maçı ciddiye almadan oynadılar ve sonucunda kmf darkPASSAGE için bi hayal oldu. az ciddiyet. bu işler her esporu olan oyuna ekip açmakla olmuyor. Ben şahsen dp yi cs.go,lol,pubg takimlarini destekliyorum.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Twich sayesinde bu lol den nefret ettim bende ne zaman bir oyuna bakmak için girsem kesin lol ün videosunu açıyor

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
LoL oynamasam bile eSporu severim ve her oyunu takip ederim. Bu sezon DarkPassage'i tuttum ve ilerleyişi girintili çıkıntıli oldu, zor maçlar görüpte yenildiler, iyi takimlari parmaklarinda da oynattilar. Fakat bu gun YC ye karşı oynanan maçta sanki Naru vardı. Narunun son iki tbfde yaptığı gibi maçı ciddiye almadan oynadılar ve sonucunda kmf darkPASSAGE için bi hayal oldu. az ciddiyet. bu işler her esporu olan oyuna ekip açmakla olmuyor. Ben şahsen dp yi cs.go,lol,pubg takimlarini destekliyorum.

Bu sezon hem vadide yeni olması hemde kaliteli oyunculara sahip olmasından ötürü Royal Bandits'i destekliyorum. Finali garantilediklerini düşünüyorum ama tek sorun şu ki, RBE SUP'dan korkuyor. SUP ile oynadıkları tüm maçlarda hep kaybettik zihniyetinde oyuna başlıyorlar. Eğer finalde AUR ile RBE karşılaşırsa bu sezon şampiyon RBE olur, SUP ile karşılaşırlar ve aynı tabularla oynarlarsa sonuç belli ama o korkularını yenip SUP karşısına çıkarlarsa kazanma ihtimalleri %50-%50 olur.

Twich sayesinde bu lol den nefret ettim bende ne zaman bir oyuna bakmak için girsem kesin lol ün videosunu açıyor
Şuan dünya üzerinde aktif oyuncu bakımından ve takipçi kitlesi bakımından en fazla kitleye hitap eden ve en çok oynanan oyun olduğu için aslında çok normal. Tabi twitch'te takip edilen kanallara göre ilişiği olan oyunlarda anasayfaya çıkartılıyor diye biliyorum.

Son mesajlar