Lazer göz ameliyatı

Bu konuyu okuyanlar

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim olmak istediği için çok araştırdık bu konuyu.

1.Risk var,her ameliyatta olduğu gibi.
2.Doktor kalitesine bağlı olarak bazı komplikasyonlar olabilir.
Görüş mesafesi azalması,
gece görüşünde kötüleşme,
uzaklık-yakınlık algısında bozulma...
3.Gözünüzün sağlığı,görüş kalitesi vs. yeterli olmalı.
4.En az bir yıl gözlük numaralarınız değişmemeli.
Bazı kişilerde gözde iyileşme başlıyor belli bir süre sonra o iyileşmenin tamamlanması gerekir.

Eğer kaliteli bir doktor seçerseniz ve şartların hepsini sağlar iseniz sorun yaşama olasılığınız 0'a yakın.
90'lı yıllarda ameliyat olup bugünlere kadar görme kalitesi hiç değişmemiş olanlar var.
2012-2013 yıllarında ameliyat olup hala sorunlarla uğraşan bir sürü insan da var !

Teknoloji elbette daha iyiye gidiyor fakat bu tip operasyonlarda en önemli etken doktor.

---Kardeşim ameliyat olmadı,henüz gözlük numarası sabit olmadı.---

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=139621]BERVA[/MENTION] başkan doğru söylüyor. Olay doktorun elinin hassasiyetinde bitiyor. Kaldırdıkları saydam tabakayı aynen birebir şekilde yerine yamayıp eskisi gibi birebir kaynaması gerekiyor ki göz iyi görebilsin. Tabi bu da doktorun elinin ayarından geçiyor. En çok duyduğum şikayetlerden birisi de gece görüşünün azaldığı.. Ben mesela normal gözlükle bile iyi göremiyorum azalması demek kör olmuşum anlamına bile gelebilir.

hakanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul Cerrahi hastanesinin dünyaca ünlü Göz cerrahına ameliyat oldum astiğmatım tam olarak sıfırlanmasa da bayaa iş görüyor 3. yılımdayım ve gözlüksüzüm süper bir şey. Ülkemizde 1000 Euro yurtdışında ise 3500-5000 Euro bu ameliyat bir de doktor dünyaca ünlü olunca kapısında kuyruk var.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İstanbul Cerrahi hastanesinin dünyaca ünlü Göz cerrahına ameliyat oldum astiğmatım tam olarak sıfırlanmasa da bayaa iş görüyor 3. yılımdayım ve gözlüksüzüm süper bir şey. Ülkemizde 1000 Euro yurtdışında ise 3500-5000 Euro bu ameliyat bir de doktor dünyaca ünlü olunca kapısında kuyruk var.

Tam olarak sıfırlanmasa da iş görüyor ne demek ? 3.yılındasın gerçi astiğmat dediğin bulanıklık oluyor , miyopilerde sıfırlanmaması ya da yüksek derecede kalması sıkıntı çıkartabilir. Hala karar verebilmiş değilim. Gözlüksüzsün ve süper diyorsun.Sinan Göker mi ?

hakanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak sıfırlanmasa da iş görüyor ne demek ? 3.yılındasın gerçi astiğmat dediğin bulanıklık oluyor , miyopilerde sıfırlanmaması ya da yüksek derecede kalması sıkıntı çıkartabilir. Hala karar verebilmiş değilim. Gözlüksüzsün ve süper diyorsun.Sinan Göker mi ?
Evet sinan göker miyop da tam başarılılar merak etme.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Evet sinan göker miyop da tam başarılılar merak etme.

Miyopla karışık astiğmat konusunda ne diyorlar ?

Ben de mi gitsem İstanbula acaba ? Şimdi İzmirde yaşadığımız için, olası bir durumda dakka başı İstanbula gitmek de imkansız . 3 yıl oldu ve hala hiçbir terslik yok değil mi ?
Ameliyat öncesi kaç numaraydı gözler ?Sadece astiğmat mı vardı problem neydi ? Birde yaş kaç müdür ?

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Miyopla karışık astiğmat konusunda ne diyorlar ?

Ben de mi gitsem İstanbula acaba ? Şimdi İzmirde yaşadığımız için, olası bir durumda dakka başı İstanbula gitmek de imkansız . 3 yıl oldu ve hala hiçbir terslik yok değil mi ?
Ameliyat öncesi kaç numaraydı gözler ?Sadece astiğmat mı vardı problem neydi ? Birde yaş kaç müdür ?

Hocam benim gözler 5.5 numara miyoptu ve astigmatta vardı.. Halı saha maçlarında kaleyi ve kaleciyi koca bir bulut olarak görüyordum.. Ve buluta doğru bazuka gibi şutlar çekmek dışında bir şansım olmuyordu :D

Yine de golleri yazıyor muydum? E herhalde.. :D
Ama takım arkadaşlarımın çoğunun yüzlerini gözlüksüz tanıyamadığım için maç sonraları gelen tebrikler bizim takımdan mı onlardan mı bilemiyordum.. Yani anlayacağım durum bir hayli kötüydü..

E gözlük kırmalar mı dersin, sürekli büyüyen numaralar yüzünden cam değiştirmek mi dersin, soğuk havalarda otobüse binince camlardaki buğulanmalar mı dersin, yüzünde bıraktığı izler mi dersin.. Ne dersen de, birçok sıkıntısı var Gözlük olayının.. Ameliyatın riskleri yok mu? Elbette var.. Ama inan bana, gözlüğün sıkıntısı bambaşka birşey.. Eğer numaran büyük ise ve gözlüksüz görme durumun düşükse Kaliteli bir göz hastanesine git, Allah'a tevekkül et ve ameliyatını ol derim ben. 5 sene oldu ve Rabbim'e şükürler olsun şu an için bir sıkıntı yok... Ama bu problem olmayacağı anlamına gelmiyor -kaldı ki, hiçbirimizin zaten yarına çıkacağımız da malum değil..

Hastane konusunda bence İstanbul'dakilere gitmek konusunda ısrar etsen iyi olur. Öyle her zaman problem çıkacakta sende ikide bir İstanbul'a gelecekmişsin gözüyle de bakma olaya.. Allah'ın izniyle kazasız belasız 20 dakika içerisinde ameliyatını olup hayatına devam edersen, inşAllah. Sadece ilk 1 hafta biraz sabırlı olman lazım, hele ki ilk 24 saat daha da dikkatli olman gerekiyor. Onun dışında 1 ay sonrasında artık yüzebilecek kadar sağlam seviyeye geleceksindir.

Ancak tabi bir de ameliyat sonrası şöyle bir söylentiyi duyacaksındır: "Yahu bu göz ameliyatını yapan doktorlar neden gözlüklü peki?"... Valla ne yalan söyleyeyim benim ameliyatı yapan doktor da gözlüklüydü.. İnsan bu soruyu sormadan edemiyor ya :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Hocam benim gözler 5.5 numara miyoptu ve astigmatta vardı.. Halı saha maçlarında kaleyi ve kaleciyi koca bir bulut olarak görüyordum.. Ve buluta doğru bazuka gibi şutlar çekmek dışında bir şansım olmuyordu :D

Ama takım arkadaşlarımın çoğunun yüzlerini gözlüksüz tanıyamadığım için maç sonraları gelen tebrikler bizim takımdan mı onlardan mı bilemiyordum.. Yani anlayacağım durum bir hayli kötüydü..

E gözlük kırmalar mı dersin, sürekli büyüyen numaralar yüzünden cam değiştirmek mi dersin, soğuk havalarda otobüse binince camlardaki buğulanmalar mı dersin, yüzünde bıraktığı izler mi dersin.. Ne dersen de, birçok sıkıntısı var Gözlük olayının.. Ameliyatın riskleri yok mu? Elbette var.. Ama inan bana, gözlüğün sıkıntısı bambaşka birşey.. Eğer numaran büyük ise ve gözlüksüz görme durumun düşükse Kaliteli bir göz hastanesine git, Allah'a tevekkül et ve ameliyatını ol derim ben. 5 sene oldu ve Rabbim'e şükürler olsun şu an için bir sıkıntı yok... Ama bu problem olmayacağı anlamına gelmiyor -kaldı ki, hiçbirimizin zaten yarına çıkacağımız da malum değil..

Hastane konusunda bence İstanbul'dakilere gitmek konusunda ısrar etsen iyi olur. Öyle her zaman problem çıkacakta sende ikide bir İstanbul'a gelecekmişsin gözüyle de bakma olaya.. Allah'ın izniyle kazasız belasız 20 dakika içerisinde ameliyatını olup hayatına devam edersen, inşAllah. Sadece ilk 1 hafta biraz sabırlı olman lazım, hele ki ilk 24 saat daha da dikkatli olman gerekiyor. Onun dışında 1 ay sonrasında artık yüzebilecek kadar sağlam seviyeye geleceksindir.

Ancak tabi bir de ameliyat sonrası şöyle bir söylentiyi duyacaksındır: "Yahu bu göz ameliyatını yapan doktorlar neden gözlüklü peki?"... Valla ne yalan söyleyeyim benim ameliyatı yapan doktor da gözlüklüydü.. İnsan bu soruyu sormadan edemiyor ya :D

Lens muayenesine gittim adam gözlüklü ben lens alacagim ama siz neden gozluklusunuz dedim kisisel tercih meselesi dedi ama pek inanasim gelmedi açıkçası :D

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benim 1,75-1,5 miyop ve astiğmat var, ayrıca hipermetrop ta mevcut (yaştan dolayı) geçen yıl rutin kontröle gittiğimde dr. ye sordum laser olup 40 yıldır taktığım gözlükten kurtulabilirmiyim diye, bana git işine dedi, kendiside gözlük kullanıyordu, dışarı çıkınca düşündüm kendi kendime " ulan dedim dr. bile gözlük kullanıyor, demekki tavsiye etmiyor." olsaydı kendisi olurdu laser i dedim.
ama yinede düşünüyorum acaba olsam mı olmasam mı diye.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Biz lisedeyken meslek tanıtımına gözlüklü bir doktor gelmişti o da benzer şeyi söyledi taa kaç yıl önce.
Sadece size bir ölçüt vereyim dedi. Doktorunuz gözlüklü mü ona bir bakın sonra ameliyat olun dedi.
Ben de 1.50 1.25 miyop ve astigmat var. İnşallah daha da artmaz. Yaş 30 zaten. Gerçi astigmat yeni çıktı ama gözlük ameliyata nazaran daha iyi geliyor bana.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Çok açıklayıcı müdür eline sağlık. 5.5 Dereceyle halı sahada maç yapabiliyordun ha.. Vallahi bravo. Bende 6.50 falan var gözler Gözlüğü çıkarınca zaten bir baş ağrıları bir baş dönmeleri geliyor.Çok alıştım nerdeyse 20 senedir birlikteyiz :) Onsuz olamıyorum . 5 senedir sıkıntı yok. 10 sene önce olup sıkıntı yok diyenleri de gördüm .Sıkıntı çekenleri de ,eski gece görüşünü arayanları da gördüm şimdi HD görüyorum diyenleri de.. Tevekkül işini düşünmek lazım iyice karamboldeyiz.

sahtehesap123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

kardeş süper yazmışsın allah razı olsun senden ben de en son kontrolümde 4,75 di iki gözüm şimdi 5 olmuştur ya da geçmiştir. yaşım 17. 3-4 sene beklemek istiyorum ameliyat olmak için ve ameliyat olmayı çok istiyorum. saydığın gözlük kusurlarından vallahi canıma tak etti gece yatakta, kışın dışardan içeri girince camın buğulanmasında, terden kayganlaşmasında, camın ikide bi çıkmasında, sürekli yere düştüğünden camın çizilmesinde vs vs vs vs deli ediyo bunlar beni artık ilk okul 2. sınıftan beri takıyorum. yaklaşık 2004ten beri yani. ben de ameliyat olmak istiyorum ama emin olamıyorum kör olmak korkusundan dolayı. diğer sorunlar sıkıntı değil göz kurumasıymış kataraktıymış hiç önemli değil vallahi. miyopluktan kurtulsam bana yeter. 21-22 yaşlarımda istanbulda muayene olup bu işi bitirmek istiyorum. allah razı olsun hepinizden hepinizin yorumlarını okumaya çalıştım süper insanlarsınız hakkınızı helal edin.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Göz kuruluğu da çok hafif bir durum değil ama.