Lazer göz ameliyatı

Bu konuyu okuyanlar

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Olan var mı ?

Aslında çok gerekli bir konu, çoğu forumda okuyorum fakat aralara reklamcı üyeler girip aklımızı manipüle etmeye çalışıyor.Belki ameliyat olanlar ile bu başlıkta buluşursak daha samimi ve doğru bilgilere ulaşabiliriz.

Jonathan45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 1 yıl sonra olacağım sen olmuşun galiba bilgi verirmisin bana

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Teyzem olmak istemişti ama doktar 40 yaşından sonra herkes gözlük takmak zorundadır diyince vazgeçti.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hayır olmadım.Olmayı düşünüyorum.Sonuçta göz çok önemli birden karar veremiyorsun 1,5 senedir okumadığım yorum kalmamıştır belkide.

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 6 ay önce oldum. 3 derece miyoptu gözlerim. i-Lasik diye tabir edilen en ileri seviye lazer teknolojisiyle oldum. Şu an gayet memnunum. Sormak istediğiniz soruları cevaplandırabilirim. Ne kadara mal oldu? olduktan sonra tedavi süreci ne kadar sürüyor. Vs.

Not: Her göz lazer ameliyatı olamıyor. İlk önce gidip gözünüzün bu ameliyata uygun olup olmadığını öğrenebilceğiniz bir muayene olmanız gerekiyor.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Redx , sormuşken getirelim devamını..

Gayet memnun olduğunuza sevindim. Doktorunuz kimdi ? Nerede oldunuz ameliyatı ? Tabi fiyat ?
Şuan tam olarak SIFIR derece mi ? Görmeniz net mi ?
Ne kadar sürede netleşti görmeniz ?
Gece görüşünüz nasıl ?
Ve yaşınız ?
Kaç senedir gözlük kullanıyordunuz ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Aynen bu konuyu bende merak ediyorum 19 yasindayim acaba yas tutarmi biktim lens parasi vermektwn bir de astigmatli göz olamiyor diyorlar doğru mu ve risk var mi fiyat olarak da ne kadar

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doktoruma 03/08/2013 te tekrar muayene olduğum için sorunlarını net cevaplayabilirim. Doktorum Etiler Dünyagöz Hastanesinden Belma Kayhan. Sİtesinde resmini ve kısa geçmişini bulabilirsin. 5000 i aşkın operasyon yapmış ve ilgili bir doktor kendisi. Ameliyatı da aynı yerde oldum. Fiyat 1305 € idi fakat kampanya yapıldı face de yayımlanan ben oradan bir indirim aldım ve 805 € a oldum. Şu anda da sıkı pazarlıkla 850 € dolaylarına düşüyorlar galiba. C.tesi günü muayne sırasında ölçüldü 150% i okuyabildim. Görmem gayet net çok şükür.Ben ikinci günü gayet net görmeye başladım ama tam anlamıyla rahat görmeniz 15 günü buluyor. Gece görüşü başarılı zaten i-lasik ameliyatın farkı gece görüşü. Fakat farlardan biraz fazla etkileniyorum. Yaşım imzamda da bulunuyor. 1 ay sonra 31 olcam. 12 senedir gözlük kullanıyordum.

Ameliyat olacaklara şöyle tavsiyeler verebilirim. Ameliyat olmaya karar verdiğiniz tarihten en az 2 hafta önce eğer lens kullanıyorsanız kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Ameliyat olunca şöyle ilginç bir durum söz konusu miyoplar-hipermetrop, hipermetroplar--miyop oluyor kısa bir süre. Ameliyat olduktan sonra yaklaşık 3 hafta havuz, deniz vs. e giremiyorsunuz. Yani eğer bir tatil planınız varsa şu sıralar ameliyat olmadan önce yapın. 2-3 adet damla veriliyor.Yaklaşık 3 ay kullanıyorsunuz.

Elimden geldiğince cevaplandırmaya çalıştım. Sorularınızı buraya yazın bu konu başlığı bence gayet iyi olmuş çünkü ben de ameliyat olmadan önce sağlıklı bir bilgi almak için bayağı uğraşmıştım. En kısa süre içinde cevaplandırmaya çalışıcam. İşten fırsat bulduğum sürece. Özelden mesaj atmayın ki herkes soruları ve cevapları görebilsin. Olacaklara şimdiden geçmiş olsun.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
8 mart 2007 de Ataköy Dünyagöz de ameliyat olmuştum. O zaman için 1200 liraya mal olmuştu iki göz. Şu ana kadar belirgin bir sıkıntı yaşamadım. Fakat şu an için sol gözüm 0,5 numara oldu. Buda zaten ameliyat önce size verilen bilgilerde olan bir durum. Şöyleki lazer ameliyatı oldum diye bir daha gözlüm kullanmayacam diye bir şey yok. Ameliyattan sonrada miyop yada hipermetrop olabilirsiz. Kaldı ki belirli bir yaştan sonra insanları çoğu için hipermetrop kaçınılmaz bir durum.

İnsanların hepsi sadece ameliyata odaklanıyor. Bence ameliyat öncesi yaklaşık yarım gün süren testler daha önemli. Çünkü gözünüzün durumu buradan anlaşılıyor ve ciddi hastaneler bu testlere göre sizi ameliyat etmeyi ret edebiliyorlar bazı paragöz hastaneler her şartta gelin ameliyat edelim diyebilir. Mesela benim testler sonucu saydam tabakanın çok ince olduğu ortaya çıktı ve dr eğer bir seferde sorunu çözemezsek ikinci ameliyatı olma şansın yok demişti bu yüzden.

Birde dikkat etmeniz gereken hangi lazer ameliyatı? çünkü 11-12 çeşit lazer ameliyat tarzı var ve bazen size iki çeşit operasyon yapılabiliyor. Mesela bende PRK ve Wavefront yapıldı. Sizin gözünüze hangisinin uygun olacağını doktorunuz söyleyecektir tabi ama öncede araştırıp bilgi sahibi olun.

Dediğim gibi testler yarım gün kadar sürüyor. Ameliyat ise yaklaşık 5 dk. sürüyor ve 1-2 hafta yoğun bir damla tedavisi oluyor. Sahte göz yaşı antibiyotikkler vs. Bu süreçte gözünüze çok iyi bakmanız gerekiyor. Arkadaşın bahsettiklerinden ayrı olarak gözü yoracak şeylerde kaçınmanızdan fayda var. Mesela tv, bilgisayar, kitap okuma gibi. Zaten ilk 1-2 gün bunları görmekte zorlanabilirsiniz :) Bu süreçten ben şöyle bir hata yapmıştım dışarı çıktım ve o gün rüzgardan dolayı gözüm tozlandı. 1 hafta baya bir acı çektim. Siz dikkatli olun.

Ayrıca aklıma gelen bir şey daha çoğu kişiden duyduğunuz ışığa karşı duyarlılık doğru. Biraz fazla olan ışık gözlerinizi alabiliyor.
Bunlar dışında bende olabilecek sorulara cevap verebilirim deneyimlerim ile.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ne kadar süredir gözlük kullanıyordunuz ?

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
benim geometri hocam ve babaannem (katarakt ama lazerle) oldu ikiside ameliyatın çok çok kolay olduğunu söyledi 2 yıla bende yaptıracağım şöyle oluyormuş
1-önce bi gözünü sonra bi gözünü bi kaç gün arayla ışığa tutuyorlarmış 10dk falan
2-özgürsün bu kadar basit

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ne kadar süredir gözlük kullanıyordunuz ?

yaklaşık 12 sene gözlük kullandım. İlk mesajda yazmayı unutmuşum bende 2,5 numara miyop ve derecesini tam hatırlamadığım ama yüksek astigmat vardı.

Ayrıca aklıma yeni gelen bir not: Ameliyat olabilmeniz için gözlük numaranızın oturmuş olması gerekiyor. Yani kabaca 3 sene gözlük numaranızın değişmemiş olması gerekiyor.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim geometri hocam ve babaannem (katarakt ama lazerle) oldu ikiside ameliyatın çok çok kolay olduğunu söyledi 2 yıla bende yaptıracağım şöyle oluyormuş
1-önce bi gözünü sonra bi gözünü bi kaç gün arayla ışığa tutuyorlarmış 10dk falan
2-özgürsün bu kadar basit
katarakt ameliyatı laserle olmaz..birkaçgün araylada olmaz..yanlış bilgilerle operasyona girşmek bence sakıncalıdır..katarakt ameliyatı başlangıç ve bitim olararak bir saatten uzun sürer(kesi ve lens yerleştirme dahil)..
birde genç arkadaşlara tavsiyem:GÖZLÜKLE GİDEBİLDİĞİNİZ YERE KADAR GİDİN...butür operasyonların rizkleri çok ve geri dönüşümü maalesef yok...
ilerde çok pişman olacağınız işe kalkışmadan iyi düşünün...
her iki gözüm katarakt operasyonlu....

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Valla benimde niyetim vardı ama ameliyatı tv de izledim içim kalktı vazgeçtim. Göz kapaklarını açtıklarını görünce çengel gibi bir aletle fena oldum. Şimdi bile bir garip oldum. Değişik bir fıtrat benimki. Benim gözlük nunaraları 1.25 1.75 miyopi gerçi az ama yeni muayene de 0.5 astigmat çıktı. Çok üzüldüm vallahi. Doktor bir test yaptıralım dedi gözler ameliyata uygun mu diye 120tl ye sonrasında birşey demedi bende üstelemedim. Birdahaki ay soracağım ama ameliyat korkutuyor beni. İnşallah astigmatım miyop gibi sabit kalır artmaz da bende mecbur kalmam.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

katarakt ameliyatı laserle olmaz..birkaçgün araylada olmaz..yanlış bilgilerle operasyona girşmek bence sakıncalıdır..katarakt ameliyatı başlangıç ve bitim olararak bir saatten uzun sürer(kesi ve lens yerleştirme dahil)..
birde genç arkadaşlara tavsiyem:GÖZLÜKLE GİDEBİLDİĞİNİZ YERE KADAR GİDİN...butür operasyonların rizkleri çok ve geri dönüşümü maalesef yok...
Kesinlikle haklısınız

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
anfy , peki 0,5 numara olan sol gözünüz görmenizde nasıl bir etki yapıyor.Gözlük takma gereksinimi duyuyor musunuz ? 2007 den bu yana gözlüklerimi değiştirmedim 6 senedir aynı camları kullanıyorum..Gözlüğe alışmam zor olduğundan ilerde ameliyat olurum düşüncesiyle gözlük değiştirmedim numaralar aynıymış ama doktor yeni gözlük yazmamıştı 2 sene evel gittiğimde.

aslında benim tek çekincem , ameliyat sonrası gözün sıfırlanmaması ve görüntünün netleşmesinin uzun zaman alması çekincesi. 3 günde netleşti diyen de var , 6 ay oldu hala net göremiyorum diyende var. Şikayet var sitesinde yüzlerce şikayet okudum gezmediğim forum kalmadı hala kararsızım.

Rüstembey size de geçmiş olsun. Operasyonların riskleri maalesef var birşekilde göze alınıp alınmayacağının kararını vermek için çabalıyorum.Tabi bunu yaparken de sizlerin değerli görüşleriyle yapmaya çalışıyorum.Bir diğer yandan doktorlara güven sorunu.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Valla benimde niyetim vardı ama ameliyatı tv de izledim içim kalktı vazgeçtim. Göz kapaklarını açtıklarını görünce çengel gibi bir aletle fena oldum. Şimdi bile bir garip oldum. Değişik bir fıtrat benimki. Benim gözlük nunaraları 1.25 1.75 miyopi gerçi az ama yeni muayene de 0.5 astigmat çıktı. Çok üzüldüm vallahi. Doktor bir test yaptıralım dedi gözler ameliyata uygun mu diye 120tl ye sonrasında birşey demedi bende üstelemedim. Birdahaki ay soracağım ama ameliyat korkutuyor beni. İnşallah astigmatım miyop gibi sabit kalır artmaz da bende mecbur kalmam.

Kesinlikle haklısınız
miyop-hipermetrop-astigmat farklı göz kusurları...ben sözümü yineliyorum;gözlük numaralarınız kusur sayılamayacak düzeyde..gözlük değiştirmekten(numara)korkmayın vede her zaman güncelleyin...gözlük kullanmanın bir çok artısıda var...en azından dış etkenlerden gözü koruyor..
sonsözüm;gidebildiğiniz yere kadar gözlükle gidin...

anfy , peki 0,5 numara olan sol gözünüz görmenizde nasıl bir etki yapıyor.Gözlük takma gereksinimi duyuyor musunuz ? 2007 den bu yana gözlüklerimi değiştirmedim 6 senedir aynı camları kullanıyorum..Gözlüğe alışmam zor olduğundan ilerde ameliyat olurum düşüncesiyle gözlük değiştirmedim numaralar aynıymış ama doktor yeni gözlük yazmamıştı 2 sene evel gittiğimde.

aslında benim tek çekincem , ameliyat sonrası gözün sıfırlanmaması ve görüntünün netleşmesinin uzun zaman alması çekincesi. 3 günde netleşti diyen de var , 6 ay oldu hala net göremiyorum diyende var. Şikayet var sitesinde yüzlerce şikayet okudum gezmediğim forum kalmadı hala kararsızım.

Rüstembey size de geçmiş olsun. Operasyonların riskleri maalesef var birşekilde göze alınıp alınmayacağının kararını vermek için çabalıyorum.Tabi bunu yaparken de sizlerin değerli görüşleriyle yapmaya çalışıyorum.Bir diğer yandan doktorlara güven sorunu.
benim küçük kaynım bu furyaya kapılıp laserle kusur düzeltme ameliyatı oldu..şimdi çok pişman..yalnız onun kusuru ileri düzeyde idi...geçmiş olsun.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4

0,5 numara bir sıkıntı yaratmıyor bende sadece belirli bir mesafenin üstündeki bir nesneye baktığımda eskisi gibi çok net göremiyorum oda sıkıntı değil.

Ameliyat konusuna gelince adı üzerinde bu bir ameliyat 5 dk. sürsede bu böyle bunun bilincine iyi var. Ameliyat sonucu kimse sana %100 numaran sıfırlanır yada ameliyat kesin başarılı olur sözü veremez. Öyle diyenlerede inanma. Ben ameliyat olacağımdan doktorum tek tek riskleri başarı oranını söyledi ve daha önce dediğim gibi başarılı olmazsa ikinci bir şansım olmadığını söyledi. Ben bunları bilerek oldum ameliyatı. O duyduğun bir memnunum bir memnun değilim olayı bundan kaynaklanıyor. İnsanlar lazer deyince çok hafife alıyorlar ve bazı hastanelerde malesef çok bilgilendirmeden sırf para kazanmak için herkesi ameliyat ediyorlar. Sonuç olarak bu durumlar olabiliyor. Bazende sırf estetik kaygılardan doktor olmana gerek yok demelerine rağmen illa ameliyat olacam diyor insanlar.

Velhasılı iyi düşün taşın. Risklerini artılarını eksilerini iyi tart öyle karar ver. Kararın kesin olsun. Sonra pişmanlık duyma. Ben olacağım da zaten doktor herşeyi açıkladıktan sonra ben kararımı verdim olacam dedim ve iş bitti :)

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
hayır dostum gözde bulanıklaşma ve lekelerden ötürü lazerle temizlenme tedavisi uygulandı(almanyada)

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Teyzem olmak istemişti ama doktar 40 yaşından sonra herkes gözlük takmak zorundadır diyince vazgeçti.

O doktorlar yaşamaz deyip insana ömür bile biçiyor.

Tanıdığım genç bir imam var, ben de gözlük kullanıyorum bana : "Ben çizdirdim gözlüğü attım, tavsiye ederim" diyor ama göz bu, hemen karar verilmiyor. Ben şöyle düşünüyorum: gittiği yere kadar gözlükle... Şimdi olacağına 10 sene sonra olmuş olsan arada sadece yeni nesil işlemciler çıkacak değil ya, göz ameliyatında da yeni teknikler çıkacaktır veya mevcutlar iyileştirilecektir.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Tanıdığım genç bir imam var, ben de gözlük kullanıyorum bana : "Ben çizdirdim gözlüğü attım, tavsiye ederim" diyor ama göz bu, hemen karar verilmiyor. Ben şöyle düşünüyorum: gittiği yere kadar gözlükle... Şimdi olacağına 10 sene sonra olmuş olsan arada sadece yeni nesil işlemciler çıkacak değil ya, göz ameliyatında da yeni teknikler çıkacaktır veya mevcutlar iyileştirilecektir.

Başkan, 2003 de bir tanıdığım ameliyat oldu o zamanın şartlarıyla 10 seneden fazla zaman geçti nerdeyse şu an memnunmuş tabi kişiden kişiye değiştiğini bilince ister istemez herkes kendisi için bir acaba diyor göz en değerli organımız sonuçta.Gözün gibi bak derler , söz konusu göz olunca gerçekten de insan 10 değil 100 kere düşünüyor. Doktorlar bu işi ticarete dökmüş durumda mı değil mi burası da önemli.Benim doktorlara güven oranım şahsen az durumda o yüzden bunca zamandır bir karara varabilmiş değilim.Bu gidişle de hiç varamayacağım o karara :) 10 sene sonra durumumuz ne olur bilemeyiz tabi ölür müyüz kalır mıyız gözlerimiz ne olur çok çetrefilli bu işler ya sakal bıyık meselesi..

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
2005 te olmuştum.bu 2 senede yine biraz bozuldu gözlerim tavsiyem ileri yaşlard olmanız en azında bi 35 yaşında falan olmak en mantıklısı bence..

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
2005 te olmuştum.bu 2 senede yine biraz bozuldu gözlerim tavsiyem ileri yaşlard olmanız en azında bi 35 yaşında falan olmak en mantıklısı bence..

Geçmiş olsun başkan, sizin göz sorunu neydi ? Dereceler numaralar ? 20 yaşında mı olmuştunuz ? Siz nerede kime ne kadara oldunuz ? 2 sene öncesine kadar gözleriniz sıfır derece miydi ?

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Birde şöyle bir yorum okumuştum bir sitede. Lazer göz ameliyatlarının geçmişi yaklaşık 15-20 yıl olduğunu düşünürsek uzun vadede örneğin bir 30 yıl sonra oluşabilecek sıkıntıları kimsenin bilmediğini dolayısıyla bu kararın o kadar da kolay verilecek bir karar olmadığını yazmış birisi. Ve ameliyata soğuk duran bana bu yorum çok mantıklı geldi. Bende astigmat yeni çıkınca az araştırayım dedim astigmatı. Kabataslak bilsemde ne olduğunu benim merak ettiğim işte ilerlemesine nasıl engel oluruz, gözü nasıl besler nasıl dinlendiririz vb. konulardı ama nerdeyse her site bilinen astigmatı anlatıp gelin sizi lazerle tedavi edelim e getirmiş olayı. Bu durum insanın içindeki itimadı sarsıyor maalesef.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hayır dostum gözde bulanıklaşma ve lekelerden ötürü lazerle temizlenme tedavisi uygulandı(almanyada)
şimdi olayı açıklığa kavuşturalım:söylediklerin doğru fakat eksik...temizlik yaptıran kişi daha önce katarakt tedavisi oldu..sonradan tekrar nüksetti..çok ışık işte o temizleme sırasında görmek için verilen ışıktır...
uzun bir süre10-30 dakika ışığa çıkamıyorsun..benim sol gözümde nüksetmişti(2 yıl sonra)o ameliyeleri geçirdim...
son olarak arkadaşlara:GÖZLÜKLE GİDEBİLDİĞİNİZ KADAR GİDİN..HİÇ RİZKSİZ DENMİYOR O RİZKLERDEN BİRİ İLE KARŞILAŞIRSANIZ DÖNÜŞÜ MAALESEF YOK.....
ISRARLA ŞUNUN İÇİN SÖYLÜYORUM BİLGİ VE TEKNİK HERGÜN HIZLA GELİŞİYOR..belkide 5-6 ay sonra daha mükemmel teknikler geliştirilebilir.....

kafkasmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Dünya Göz'de 1200 TL ye olmuştum 4 sene önce. Bir kere gözlük olmayınca iptal oluyordum ondan kurtuldum. 2- burnum yamulmuştu gözlükten artık daha rahatım. 3- Gözlük zahmeti ve masrafı kalmadı. Çok az bulandı görüntü şimdilerde. Ameliyat dediğim de çok rahat ama 2 gün lensle durdum orası sıkıntı.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Geçmiş olsun başkan, sizin göz sorunu neydi ? Dereceler numaralar ? 20 yaşında mı olmuştunuz ? Siz nerede kime ne kadara oldunuz ? 2 sene öncesine kadar gözleriniz sıfır derece miydi ?
evet 20 yaşındaydım o zaman 2-3 derece arasıydı miyoptu.bilgisayarın yüzünden olmuştu.sıfır olmuştu.ama şimdi yine biraz bozulma var bence tavsiye daha leriki yaşlarda olmanız.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
şimdi olayı açıklığa kavuşturalım:söylediklerin doğru fakat eksik...temizlik yaptıran kişi daha önce katarakt tedavisi oldu..sonradan tekrar nüksetti..çok ışık işte o temizleme sırasında görmek için verilen ışıktır...
uzun bir süre10-30 dakika ışığa çıkamıyorsun..benim sol gözümde nüksetmişti(2 yıl sonra)o ameliyeleri geçirdim...
son olarak arkadaşlara:GÖZLÜKLE GİDEBİLDİĞİNİZ KADAR GİDİN..HİÇ RİZKSİZ DENMİYOR O RİZKLERDEN BİRİ İLE KARŞILAŞIRSANIZ DÖNÜŞÜ MAALESEF YOK.....
ISRARLA ŞUNUN İÇİN SÖYLÜYORUM BİLGİ VE TEKNİK HERGÜN HIZLA GELİŞİYOR..belkide 5-6 ay sonra daha mükemmel teknikler geliştirilebilir.....
evet dostum yalan söylemedim sadece biraz eksik söyledim düzelmen için teşekkürler

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Haklısın ama şu anki yöntemlerde sonsuza kadar işe yaramıyor. İnsanın bünyesinde 40 yaşından sonra gözlük takma zorunluluğu var.