Latopu temizlemem lazim ama...

Ne yapmam lazim

• Icini iyice temizlersen is cozulur

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Bu konuyu okuyanlar

kunkami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
2013 yılında 1 tane samsung aitv book 2 aldim ve yil oldu 2017 icinde de haliyle iyice toz birikti ve bu durum artik laptopun performansinada ciddi anlamda yansimaya basladi tabiki temizlemem lazim ama bunu ciddi anlamda nasil yapilicagini bilmiyorum normalde pc den anlayan bi insanim ama bunu genelde masaustu uzerinden hallediyodum ve laptopun icide cok karisik bir mekanizmaya sahip ve bunu tam olarak nasil yapicagimi bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim
Ve bu arada laptop un ozellikleri
Sistem:Win 8.1 single language
Ram:8gb (frekansini veya markasini bilmiyorum)
Ekran karti:nvidia 710m(benim icin is goruyo)
Islemci: i5(5400u)
Harddisk:1tb 5400rpm (onceleri harddiskle ilgili hicbir problemim yoktu ve sistem cok hizliydi ama zamanla format atmama ragmen harddisk %100 kullaniyo)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Laptopunu içini temizlemen gerek. Bilgisayarın performansını arttırır. Ben daha çok masaüstü bilgisayar temizledim. Laptoplarla pek aram yok. Ama ben den birkaç tavsiye. Yavaş yavaş bilgisayarını sök. Pilden başla sökmeye. Dikkatlice temizle. Daha sonra arkasındaki vidaları sök ve içini dikkatlice ufak bir fırçayla temizle. Merak etme zor değil söktüğün şeyleri geri olduğu gibi takarsın ama dikkatli ol. Özellikle işlemciyi temizlerken dikkat et. ;)
Sana kolay gelsin. Bu arada bilgisayarına CCleaner Advanced System Care gibi programlarla temizle bilgisayarın performansını olumlu etkiler.

Windows+R kombinasyonu ile çalıştırı aç. Oraya temp yaz ve çıkanları sil. (Bir problem olmaz.) Daha sonra Yine Windows+R yap. Bu sefer %temp% yaz ve enter de. Çıkanları yine sil. Benden bu kadar.
İyi forumlar...

kunkami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptopunu içini temizlemen gerek. Bilgisayarın performansını arttırır. Ben daha çok masaüstü bilgisayar temizledim. Laptoplarla pek aram yok. Ama ben den birkaç tavsiye. Yavaş yavaş bilgisayarını sök. Pilden başla sökmeye. Dikkatlice temizle. Daha sonra arkasındaki vidaları sök ve içini dikkatlice ufak bir fırçayla temizle. Merak etme zor değil söktüğün şeyleri geri olduğu gibi takarsın ama dikkatli ol. Özellikle işlemciyi temizlerken dikkat et. ;)
Sana kolay gelsin. Bu arada bilgisayarına CCleaner Advanced System Care gibi programlarla temizle bilgisayarın performansını olumlu etkiler.

Windows+R kombinasyonu ile çalıştırı aç. Oraya temp yaz ve çıkanları sil. (Bir problem olmaz.) Daha sonra Yine Windows+R yap. Bu sefer %temp% yaz ve enter de. Çıkanları yine sil. Benden bu kadar.
İyi forumlar...

Yazilimsal olarak herseyi yaptim zaten format bile attim temp gibi gereksiz dosyalari sildim

thekarub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk önce korkma o kadar da zor bir iş değil. Bu videodan bakarak yapabilirsin ama ilk defa temizleyeceğin için ilk önce her şeyi videoya al monte edemediğin yerleri videodan bakarsın genede yapamasan buradan sor yardımcı oluruz.... NOT Fanı Genede Yıkama