Laptopun hızlanması için ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

taner12xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4 sene önce aldım pc yi şuan alıcak durumum yok özellikleri aşşagıda yazıyor
yeni pc alıcak durumum yok ama hızlı olması icin 3-5 şey alabilirim
ne almamı önerirsiniz?
ne taksam hızlanır arkadaşlar cok fazla donuyor ben oyun oynuyorum cok fazla donuyor
fazla bilgim yok kusura bakmayın bilgisayar hakkında
özellikler
_1X9h_JiRemzBmoAkR7CiQ.png

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Pc'nin içini temizleyip termal macununu yenileyebilir ve ssd alabilirsiniz. Ekran kartını değişemeyeceğiniz için güç isteyen oyunlarda yine zorlanacaktır ama ssd pc'nin açma - kapama hızı , klasöre erişim hızını ve oyun yükleme hızlarını yükseltir , termal macun ve iç temizlik de sıcaklık değerlerini düşürerek pc ye rahat bir nefes aldırabilir. Bu arada hangi oyunları oynuyorsunuz?

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bilgisayarının işlemcisi ve rami iyi ancak hdd ile bu işlemciden tam performans alamazsın. SSD takarak bilgisayarı baya hızlandırabilirsin hatta kendin bile pc yi tanıyamıycaksın

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ekran kartı ve ssd alabilirsiniz. Ram ve işlemciniz gayet iyi bilgisayarın iç temizliğini yapın eğer bilmiyorsanız lütfen bilen birine yaptırın aksi halde bir sorunda çözümü pahalıya patlayabilir. Hangi oyunlarda kasma donma yapıyor, büyük bir ihtimal ekran kartından dolayı donma yapıyor orta seviyeli fiyatı uygun çok iyi ekran kartları var. Onlardan alabilirsiniz.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ekran kartın düşük olduğu için kasıyor. Pek yapacağın bir şey yok.

taner12xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pc'nin içini temizleyip termal macununu yenileyebilir ve ssd alabilirsiniz. Ekran kartını değişemeyeceğiniz için güç isteyen oyunlarda yine zorlanacaktır ama ssd pc'nin açma - kapama hızı , klasöre erişim hızını ve oyun yükleme hızlarını yükseltir , termal macun ve iç temizlik de sıcaklık değerlerini düşürerek pc ye rahat bir nefes aldırabilir. Bu arada hangi oyunları oynuyorsunuz?

Bu bilgisayara uygun SSD nereden satin alabilirim özelden veya buradan link bırakma şansın var mı?
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran kartı ve ssd alabilirsiniz. Ram ve işlemciniz gayet iyi bilgisayarın iç temizliğini yapın eğer bilmiyorsanız lütfen bilen birine yaptırın aksi halde bir sorunda çözümü pahalıya patlayabilir. Hangi oyunlarda kasma donma yapıyor, büyük bir ihtimal ekran kartından dolayı donma yapıyor orta seviyeli fiyatı uygun çok iyi ekran kartları var. Onlardan alabilirsiniz.

hocam laptopta ekran kartı degişlebilir mi?

Ekran kartın düşük olduğu için kasıyor. Pek yapacağın bir şey yok.

yorumunuz icin teşekkür ederim bilgim olmadıgı icin yazayım dedim bi umut teşekkürler :)

zaten en alınmıcak gpuyu almışsın...

bilgisayar 4-5 senelik ya baya eski babam getirmişti yurtdışından :(

Bilgisayarının işlemcisi ve rami iyi ancak hdd ile bu işlemciden tam performans alamazsın. SSD takarak bilgisayarı baya hızlandırabilirsin hatta kendin bile pc yi tanıyamıycaksın

o akdar etki eder mi yahu? :)
--- Gönderi Güncellendi ---
SSD almam gerekirken dikkat etmem gereken şey nedir? :)

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ssd Windows açılış-kapanış hızına, klasör açılış hızına , program yükleme sürene etki eder. alırkende okuma yazma hızlarına bakarsın ve sağlam bi marla almaya çalış. grafik performansında herhangi bir artış olmaz. oyun oynamak istiyosan harici gpu bağlayabilirsin bu video yardımcı olur ; Eski dizüstünüzü şahlandırın "Ekran kartı takma rehberi"

taner12xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yorumlarınız icin teşekkür ederim arkadaşlar
ramlari degiştirsem diyorum?
2x8 olarak alsam
ve mhz leri cok düşük şuanki ramlarimin bilgisayara nasıl etkisi olur?
daha kaliteli bir ram alsam?

TMg6hxK_Quuk4kjT9DVJrQ.png

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
yorumlarınız icin teşekkür ederim arkadaşlar
ramlari degiştirsem diyorum?
2x8 olarak alsam
ve mhz leri cok düşük şuanki ramlarimin bilgisayara nasıl etkisi olur?
daha kaliteli bir ram alsam?

TMg6hxK_Quuk4kjT9DVJrQ.png

ramleri değiştirmene gerek yok , frekansıda düşük değil merak etme o rakamı 2 ile çarpman lazım yani ramlerin 1600lük.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
SSD diyecektim fakat arkadaşlar yazmış zaten.Ama;
SSD di, ram di, temizlik ti macundu uğraşmak istemiyorsan en kötü güzel bir tavsiye vereyim.
Taşınabilir Harddisk al.Tüm oyunlarını uygulamalarını onun içine yükle.
PC nin parçası gibi olur Harddiski de doldurup zorlamazsın yani.En uğraştırmayacak çözümlerden.
Verileri geçirdikten sonra pc ye de güzel bir format miss.Taşınabilir HDD 150-200 lirayada var.

LogZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kendi laptop'ım için ssd almıştım daha sonra masaüstü ekran kartı montajı yaptım. Harika oldu küçük bir anlatım videosu da çektim. Belki lazım olur denemek isterseniz.