Laptopun hdd değişimi ve sonrası

Bu konuyu okuyanlar

Duranoztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba benim laptopumun harddiski arızalandı ve degiştirmek istiyorum özeliklerine bütçeme uygun bi hdd buldum sökmek takmak sıkıntı değil ama sonrasınında nasıl bir işlem uyguluyacaz windows kurma gibisinden napıcaz ve nasıl yapıcaz acil bilgilendirirseniz sevinirim

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Öncelikle merhaba benim laptopumun harddiski arızalandı ve degiştirmek istiyorum özeliklerine bütçeme uygun bi hdd buldum sökmek takmak sıkıntı değil ama sonrasınında nasıl bir işlem uyguluyacaz windows kurma gibisinden napıcaz ve nasıl yapıcaz acil bilgilendirirseniz sevinirim
Yeni hdd'yi pc tanır. Format flash'ı hazırlayıp yükleyeceksin çok kolay hocam.

sexyhergele

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam başka bir pc varsa orada yeni hardiske windowsu kur sonra aHDD arızalanmış pc ye tak tamamdır

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
laptopa diski takın sonra elinizde varsa windows dvd sini dvd den başlatın. bunun için bios ayarlarından dvd yi seçin . kurulum için nette birçok video var, incelerseniz mutlaka öğrenirsiniz zira çok kolay, zor değil. Ayrıca elinizde windows dvdsi yoksa eski disk ile netten indirip cd ye ya da usb ye atabilirsiniz önyüklennebilinir şekilde. ben mesela windowsu yanlış hatırlamıyorsam önceden bir programla usb den yüklemiştim laptopa.

not: üzerinden baya zaman geçmiş ama başkaları için yol gösterici olabilir :)