Laptopumda çift amd ekran kartı var ama hariciyi kullanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

EmirTorlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopumu yaklaşık 6 ay önce aldım ve aldığımdan beri harici ekran kartını kullanamıyorum kendi kendine geçmiyor lütfen yardım edin.
Oyunlarda otomatik geçmesi gerekirken geçmiyor çok araştırdım ama bulamadım.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, ön tanımlı kart intel ise yani onboard bir sisteme sahipsen otomatik olarak geçmez ayar yapman gerekir. Bunun için AMD grafik kartının kontrol birimine girip çalıştırmak istediğin uygulama ya da oyunu manuel olarak seçmelisin. Nvidia grafik biriminde bunu "3D Ayarlar" kısmından yapıyoruz , fakat AMD'de yapman gereken muhtemelen oyunu seçip ardından "Yüksek Performans"a uyarlaman olacak.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Intel sürücülerini kaldır gitsin, sonra amd driverlarını baştan yükle

EmirTorlak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ön tanımlı kart intel ise yani onboard bir sisteme sahipsen otomatik olarak geçmez ayar yapman gerekir. Bunun için AMD grafik kartının kontrol birimine girip çalıştırmak istediğin uygulama ya da oyunu manuel olarak seçmelisin. Nvidia grafik biriminde bunu "3D Ayarlar" kısmından yapıyoruz , fakat AMD'de yapman gereken muhtemelen oyunu seçip ardından "Yüksek Performans"a uyarlaman olacak.
İşlemcimde AMD ekran kartımda AMD bu arada
Ekran kartı AMD M330
İşlemci AMD R5 Graphics

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
M330 dusuk seviye bi kart zaten kullanmadigini neye kanaat getirerek soylediniz ona gore bi caresi bulunur

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Acitasyonluk durum yok benim de sistemim eski 630m kart var oyun oynatmiyor dogru duzgun sadece yardimci olmaya calisiyordum