Laptopuma hdd takiliyormu veya windows 10 nasil yukliecegim

Bu konuyu okuyanlar

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gençler sorunum şu sipariş ettiğim laptop acer nitro 5 an 515-42 modelidir. Sadece 256ssd ile geliyor bu bana yetmiyecek oyun yuklicegim icin hdd takilabiliyormu buna yardimci olursaniz çok sevinirim
Ve linux işletim sistemlidir bunu windows 10 yapacağım anlamadigim şeyler bunlar video izleyerek yapacagim ancak mesela bu bilgisayara hdd olmuyorsa sadece ssd takiliyorsa ssdyi yukselttigimde yukliyecegim onceki ssd de windows nolacak bidaha yuklemek zorunda kalacakmiyim?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Kasanın hemen altında HDD takabileceğiniz bir yer gözüküyor. Sanırım zaten HDD ile gelen modelleri de mevcut.
İçinde bir tane Windows olması yeterli. Yeni disk ekleyince eskisine bir şey olmaz.

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani şöyle diyorsunuz bilgisayarin icinde olan ssd hic silinmiyor sadece ekleme yapabiliyoruz ustune hdd veya ssd değilmi öyleyse iyi.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
SSD m2 ise yerinde durur. Sata ise çıkarıp yenisini takarsınız.
HDDler sata olur. SSDler hem m2 hem de sata olabilir.

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki 1 tb hdd taktım ileride 2tb takacağımda eski çıkardigim hdd deki bilgiler nolacak 2tbye nasil geciricem onu

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Klonlama yazılımları var. Kolayca taşıyabilirsiniz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Gençler sorunum şu sipariş ettiğim laptop acer nitro 5 an 515-42 modelidir. Sadece 256ssd ile geliyor bu bana yetmiyecek oyun yuklicegim icin hdd takilabiliyormu buna yardimci olursaniz çok sevinirim
Ve linux işletim sistemlidir bunu windows 10 yapacağım anlamadigim şeyler bunlar video izleyerek yapacagim ancak mesela bu bilgisayara hdd olmuyorsa sadece ssd takiliyorsa ssdyi yukselttigimde yukliyecegim onceki ssd de windows nolacak bidaha yuklemek zorunda kalacakmiyim?
SSD M2 değilse HDD takamayabilirsiniz.

Efrx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD M2 değilse HDD takamayabilirsiniz.
Peki bunu nasıl anlayabilirim? Belirgin bir bölüm var orda bi parça var ssd veya hdd ye oturtmak için metal. ssd veya hdd takiliyor sadece 1 yer var galiba m2 değilse hiç takamayacakmıyım hiç hdd çok değişik bir laptop
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir videoda baktım 2.5 sata sürücü yuvası ve m2 nvme varmış

Son düzenleme:

Son mesajlar