Laptopuma çay döküldü

Bu konuyu okuyanlar

Utku34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopa şekerli ama karıştırılmış çay döküldü ben hemen laptopu ters çevirdim sonra biraz peçeteyle kurulayıp pirince yatırdım. 2 gündür pirinçte şimdi açsam patlarmı kötü bir şey olurmu yani yangın, elektrik çarpması vb.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bilinen bazı yanlışlar var.
Su dökülür dökülmez ters çevireceksin ve laptopu kapatmayacaksın ki mevcut çalışma ısısıyla buharlaşma artsın.
Zaten kısa devreye sebep olacak kadar içeri sızmışsa kendi kendine kapanır, siz ilk anda kapatmayın ki su ısıya temas edince buharlaşsın.
Laptop açıkken ekranı kilitleyip(Lock) ters çevrilmiş halde elektrikli süpürgeyle klavye aralarındaki suyu çekeceksin.
Çayı şekersiz iç bundan sonra eğer laptopun yanında içeceksen, zarar gelirse şekerden gelir.
Anakarta zarar gelmez merak etme ama klavye değişimi gerekebilir.
Dökülen suyun kuruması 10 günü bulabilir.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Pilini çıkardıysan bir şey olmaz merak etme. Komple sökülüp elektronik parçaların selülozik tinerle temizlenmesi gerekiyor.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Hep biz mi içeceğiz canım :D . Şaka bir yana geçmiş olsun .Pil çıkardıysan bir sorun olmaz bence .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Laptopa şekerli ama karıştırılmış çay döküldü ben hemen laptopu ters çevirdim sonra biraz peçeteyle kurulayıp pirince yatırdım. 2 gündür pirinçte şimdi açsam patlarmı kötü bir şey olurmu yani yangın, elektrik çarpması vb.
geçmiş olsun tüm parçaları söküp kurut derim ama alt üst yorumlarda denen arkadaşın dedikleri de normal...

Utku34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama korkuyorum açınca elektrik çarpar diye çay döküldüğü anda ekranını tutup kaldırdım havaya kapandı hemen kendi kendine .
Zaten bataryası bozuk şarjda oynuyorum şarjıda çıkardım 1 kaç dk sonra

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ama korkuyorum açınca elektrik çarpar diye çay döküldüğü anda ekranını tutup kaldırdım havaya kapandı hemen kendi kendine .
Zaten bataryası bozuk şarjda oynuyorum şarjıda çıkardım 1 kaç dk sonra
Elektrik çarpmaz merak etme. Eğer bu konuda profesyonel değilsen güvendiğin teknik servis bunu halletsin.

Murat Serdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elektrik çarpmaz merak etme. Eğer bu konuda profesyonel değilsen güvendiğin teknik servis bunu halletsin.
Laptoplarda sıvı girişi halinde anakartın filan yanması yada ekranın zarar görmesi direkt elektrikten kestiğimizde zor mudur iç yapısını bilmiyorum çünkü

kararlimuhendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dell inspirion 15 5567 siviya karsi dayanikli notebook 2.200 bunu alirsin artik gecmis olsun