Laptopum açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

emirtk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yeni bir Bilgisayarım var. Yeni dediğim bi 7 ay olmuştur. Birgün hiçbir sorun yokken yemek yemek için mutfağa gidecektim. Bilgisayarı kapatmadım ekranını kapattım sadece. Sonra yemek yedikten sonra mausenin ışığı hala yanıyordu yani çalıştığını gösterir. Sonra tuvalete gittim ve baktığımda mausenin yanmadığını gördüm sonra bilgisayarı açmaya çalıştım olmadı. Şarja taktım bitmiştir diye ama şarja takınca da şarja takılı olduğunu gösteren ışık yanmadı. (Bilgisayarın alt köşesinde olur ya hani şarj oluyor gibisinden) şarj lambası bile yanmıyor baya araştırdım. Priz değştim yine olmadı. Şarj makinesi bozulmuş olabilir mi? Markası Asus. Lütfen yardım edin

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bilgisayarı prizden çıkar ve sonra kapama tuşuna 5 saniye kadar basarak tam kapat. Bir dakika sonra tekrar denen. Donmuştur.

emirtk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu olay yaşanalı bir gün oldu, yani şuan bilgisayar kapalı. Zaten açılmıyor, kapalı şekilde denemem gerekiyor değil mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilgisayarı prizden çıkar ve sonra kapama tuşuna 5 saniye kadar basarak tam kapat. Bir dakika sonra tekrar denen. Donmuştur.

Bu olay yaşanalı bir gün oldu, yani şuan bilgisayar kapalı. Zaten açılmıyor, kapalı şekilde denemem gerekiyor değil mi?

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bu bir laptop ise pilide söküp öyle dene aynı yöntemi, (=

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
O zaman bir şey yapmana gerek yok var ise diye yazdım. (==

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Yeni değilmi? neden pili yok ? 7 aylık yazmıştın.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Fazla kurcalamadan sevise gönder.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Bir elektrikçiye yada bilgisayarcıya götür, bir baksınlar. Veya başka bir bilgisayarda deneme imkanın varsa, sene.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Usb, mouse vs aygıtlar varsa, bilgisayardan çıkarın, ac güç adaptörünün bilgisayar bağlantısını ayırın, (power açma kapama) güç düğmesine 15-20 saniye kadar basılı tutun, ac adaptörünü bilgisayara bağlayın ve cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. İşe yaramadıysa, tez iken servise gönderin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
garantisi varsa servisi dışında kurcalatma elinde kalır kahve tepsisi olur...