Laptopum açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

emirtk

Üyecik
Merhaba yeni bir Bilgisayarım var. Yeni dediğim bi 7 ay olmuştur. Birgün hiçbir sorun yokken yemek yemek için mutfağa gidecektim. Bilgisayarı kapatmadım ekranını kapattım sadece. Sonra yemek yedikten sonra mausenin ışığı hala yanıyordu yani çalıştığını gösterir. Sonra tuvalete gittim ve baktığımda mausenin yanmadığını gördüm sonra bilgisayarı açmaya çalıştım olmadı. Şarja taktım bitmiştir diye ama şarja takınca da şarja takılı olduğunu gösteren ışık yanmadı. (Bilgisayarın alt köşesinde olur ya hani şarj oluyor gibisinden) şarj lambası bile yanmıyor baya araştırdım. Priz değştim yine olmadı. Şarj makinesi bozulmuş olabilir mi? Markası Asus. Lütfen yardım edin

kmurat

Profesör
Bilgisayarı prizden çıkar ve sonra kapama tuşuna 5 saniye kadar basarak tam kapat. Bir dakika sonra tekrar denen. Donmuştur.

emirtk

Üyecik
Bu olay yaşanalı bir gün oldu, yani şuan bilgisayar kapalı. Zaten açılmıyor, kapalı şekilde denemem gerekiyor değil mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilgisayarı prizden çıkar ve sonra kapama tuşuna 5 saniye kadar basarak tam kapat. Bir dakika sonra tekrar denen. Donmuştur.
Bu olay yaşanalı bir gün oldu, yani şuan bilgisayar kapalı. Zaten açılmıyor, kapalı şekilde denemem gerekiyor değil mi?

Son düzenleme:

kmurat

Profesör
Bir elektrikçiye yada bilgisayarcıya götür, bir baksınlar. Veya başka bir bilgisayarda deneme imkanın varsa, sene.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Usb, mouse vs aygıtlar varsa, bilgisayardan çıkarın, ac güç adaptörünün bilgisayar bağlantısını ayırın, (power açma kapama) güç düğmesine 15-20 saniye kadar basılı tutun, ac adaptörünü bilgisayara bağlayın ve cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. İşe yaramadıysa, tez iken servise gönderin.

stat counter