Laptop'um açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Zeotron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Excalibur G850 model bir laptop'um var pubg oynarken bi anda kapandı ve açılmıyor şarjı fulldü şu an şarj a takınca tepki vermiyo servise götürmeye korkuyorum format atar diye ne yapabilirim(bütün usb ve güç kaynaklarını çıkartıp açmayı denedim olmuyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
adaptör sağlam mı, ışığı yanıyor mu, elektrik- güç veriyor mu?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Adaptör sağlam ışıklar yanmıyo elektrik ve güçde vermiyo
adaptörün ışığı yanıyor mu, adaptör elektrik veriyor mu? bilgisayarla karıştırmayın, hem sağlam demişsiniz hem güç vermiyor - ışığı yanmıyor demişsiniz... adaptör bozulmuş ve pil de bitmiş olduğundan bilgisayar açılmıyor olabilir.

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
formattan korkuyorsan verileri yedekle yolla? harddiskte sıkıntı olamaz bence
adaptörün ışığı yanıyor mu, adaptör elektrik veriyor mu? bilgisayarla karıştırmayın, hem sağlam demişsiniz hem güç vermiyor - ışığı yanmıyor demişsiniz... adaptör bozulmuş ve pil de bitmiş olduğundan bilgisayar açılmıyor olabilir.
sarj 100 diyor

Zeotron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Adaptör derken şarj cihazından bahsediyoruz değil mi şarj cihazının orjinalinde ışık yok fakat daha 1.5 yıl olmadı arkadaşım şarj cihazını 4 yıldır kullanıyo ve pili bitmedi bozulmuşmu bilmiyorum ama şarjı full dü

---- Mesajlar birleştirildi ----

formattan korkuyorsan verileri yedekle yolla? harddiskte sıkıntı olamaz bence

sarj 100 diyor
Pc açılmıyo nasıl yedekleyeceğim ki

Son düzenleme:

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Adaptör derken şarj cihazından bahsediyoruz değil mi şarj cihazının orjinalinde ışık yok fakat daha 1.5 yıl olmadı arkadaşım şarj cihazını 4 yıldır kullanıyo ve pili bitmedi bozulmuşmu bilmiyorum ama şarjı full dü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pc açılmıyo nasıl yedekleyeceğim ki
Harddisk al, mahalle bilgisayarcıları falan harddiske yedekler. veya adama de. adamlar da başka işletim sistemi yükleyip verileri yedekleyecek sonra windowsa format atacak

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Adaptör derken şarj cihazından bahsediyoruz değil mi şarj cihazının orjinalinde ışık yok fakat daha 1.5 yıl olmadı arkadaşım şarj cihazını 4 yıldır kullanıyo ve pili bitmedi bozulmuşmu bilmiyorum ama şarjı full du

evet şarj cihazından bahsediyorum, bozulmuş olabilir ve pili bile bozmuş - entegresini yakmış olabilir. arkadaşından standart bir adaptör ile deneyebilirsen bir de öyle dene dicem de en iyisi bir bilgisayarcıya git ve adaptörü kontrol ettir, ölçüm yapsın bi veya bilgisayarına yeni bir adaptörle gerekiyorsa (pil yanmış ise) yeni bir pil ile çalıştırmayı denesin. ben büyük ihtimal adaptör yanmıştr diyorum, inşaALLAH anakarta zarar vermemiştir.

Zeotron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet şarj cihazından bahsediyorum, bozulmuş olabilir ve pili bile bozmuş - entegresini yakmış olabilir. arkadaşından standart bir adaptör ile deneyebilirsen bir de öyle dene dicem de en iyisi bir bilgisayarcıya git ve adaptörü kontrol ettir, ölçüm yapsın bi veya bilgisayarına yeni bir adaptörle gerekiyorsa (pil yanmış ise) yeni bir pil ile çalıştırmayı denesin. ben büyük ihtimal adaptör yanmıştr diyorum, inşaALLAH anakarta zarar vermemiştir.
Şimdi bilgisayarcıdan geldim garantiye götür bedavaya yapmak zorundalar sıvı teması vb. Yoksa dedi garantiye götürcem yardımlarınız için sağolun

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Donanımsal sorun için format atmazlar merak etme.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
eyvallah garantisi varsa en iyisi tabiki garantiye yollamaktır. ama şunu söyliyeyim casper servisinden çoğu kullanıcı şikayet etmektedir. servis hakkında yorumlarınızı da yazınız ki diğer arkadaşlar casper servisi hakkında bilgiye kavuşmuş olur.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Casper ise servise verme. İşini bilen bir teknik servise yaptır cihazı.
Anakart veya adaptör gibi duruyor.

Zeotron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Casper ise servise verme. İşini bilen bir teknik servise yaptır cihazı.
Anakart veya adaptör gibi duruyor.
Anakartsa 600 700 tl arası tutar dedi casper da garantisi duruyo yapamasalar bile yenisini vermek zorundalar ayrıca garantiden de çıkıyormuş