Laptopu Televizyona Bağlama Sorunu !!!

Bu konuyu okuyanlar

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selam Arkadaşlar benim hp laptopum var geçen gün annem sinirlenip kırdı içinde 30 dan fazla youtubea atacağım video vardı bende vga ile tvye bağladım tamam algıladı ama bnim pcnin birkere bir sorunu olmuşdu o yüzden başlarken birşey çıkıyor enter demen lazım işde tvde o ekran geliyor ama bn enter diyemiyorum kırık olan pcmden entera basıyorum olmuyor bu arada laptopum düşüp kırıldığında klavyede uçmuşdu acaba kırılmış olabilirmi (%98 klavye bozuldu) ? veya normaldede klavyeden değilde kumandadanmı enter deniliyor ? birde pcim kırıldığından dolayı açdığım zaman ekran zaten çizik çizik 10 saniye sonra pc kendiliğinden kapanıyor 10 saniyede kapanınca pcden sinyal vermiyor diyor lütfen acilen cevaplayın !!!!!!!!!!!

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Faren sağlam ise ekran klavyesini açarak Enter tuşuna basabilirsin.

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
televizyona bağlı bir şekilde kullanamaz mısın ?

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
usb klavye deneyeceksin o zaman biryerden bulup

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
usb klavye deneyeceksin o zaman biryerden bulup
peki kardeşim şuanda bir usb klavye bulamam ama bir tane daha laptop var onun klavyesini söküp buna taksam olurmu ?
birde acaba bu ekranı söksem 10 saniyede kapanma sorunu geçermi ?? laptopun kırıldığına değilde içindeki bilgilerime videolsarıma üzülüyorum :( :(
amacım tvye bağlayıp flash bellek ile videolarımı bilgilerimi flasha atmak .

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
HARDDİSKİNİ al bilgisayarın özel yöntemlerle içindeki bilgiler alınabiliyor.:)Bu arada geçmiş olsun.:(

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
peki kardeşim şuanda bir usb klavye bulamam ama bir tane daha laptop var onun klavyesini söküp buna taksam olurmu ?
birde acaba bu ekranı söksem 10 saniyede kapanma sorunu geçermi ?? laptopun kırıldığına değilde içindeki bilgilerime videolsarıma üzülüyorum :( :(
amacım tvye bağlayıp flash bellek ile videolarımı bilgilerimi flasha atmak .
Diğer Laptopu da bozma kardeş şimdi durduk yere Mustafa Belli'nin de dediği gibi bilgisayarını bi bilgisayarcıya götürüp harddiski kurtarmasını istemelisin

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
O HARDDİSK'in arkasında yuvarlak delikli bir yer var HARDDİSK'in SSD değil ise oraya götür yoksa olanı da götürürsün.Sakın başka bir bilgisayara bağlama kronik bir arızası bulaşabilir içindeki gizli bir virüs falan.:confused:

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
HARDDİSKİNİ al bilgisayarın özel yöntemlerle içindeki bilgiler alınabiliyor.:)Bu arada geçmiş olsun.:(
kardeşim bnde öyle saçma sapan işlemler denedimde geçen gün aldım ekranı kırılan pcnin hardiskini çıkardım
sonra bu düzgün olan pcye takdım sonra bios ekranı geldi f2 fwlan basınca bişeyde açılmadı bu arada direkmen hardiski koydum
yani koyacağını felan çıkarmadan sen bana bir detaylı anlatırsan sevinirim :)

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Diğer Laptopu da bozma kardeş şimdi durduk yere Mustafa Belli'nin de dediği gibi bilgisayarını bi bilgisayarcıya götürüp harddiski kurtarmasını istemelisin
hardiski kurtarmasını istemek derken ?? daha detaylı olarak açarmısın ?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
kardeşim bnde öyle saçma sapan işlemler denedimde geçen gün aldım ekranı kırılan pcnin hardiskini çıkardım
sonra bu düzgün olan pcye takdım sonra bios ekranı geldi f2 fwlan basınca bişeyde açılmadı bu arada direkmen hardiski koydum
yani koyacağını felan çıkarmadan sen bana bir detaylı anlatırsan sevinirim :)
Hani diyorum ki HARDDİSK'i al bilgisayarcıya götür olmadı çeşitli ismini bilmediğim programlar yardımı ile bilgisayarcı çıkarıyor zaten sen götür adama ver de bilgileri çıkarılacak lakin yapmasını bilen çok nadir bilgisayarcılar var.:)Öyle her babayiğidin yapacağı iş değil sonra HARDDİSK kökünden gider falan.;)

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hani diyorum ki HARDDİSK'i al bilgisayarcıya götür olmadı çeşitli ismini bilmediğim programlar yardımı ile bilgisayarcı çıkarıyor zaten sen götür adama ver de bilgileri çıkarılacak lakin yapmasını bilen çok nadir bilgisayarcılar var.:)Öyle her babayiğidin yapacağı iş değil sonra HARDDİSK kökünden gider falan.;)
peki başka yol yokmu mesela ben bağlıyorum tvye enter tuşuna basabilsem tamam ama ayrı yetende 10 saniyede bir başlat tuşuna basmak zorunda kalıyorum

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ya daha ne duruyorsun sen daha bilgisayarcıya gitmedin mi?:)Maalesef başka yolu yok.Ya aslında kendin programlar ile yaparsın ama çok zor ve riskli.:eek:Profesyone olman lazım.

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ya daha ne duruyorsun sen daha bilgisayarcıya gitmedin mi?:)Maalesef başka yolu yok.Ya aslında kendin programlar ile yaparsın ama çok zor ve riskli.:eek:Profesyone olman lazım.
yaparım ben ya :D
bu arada eve aşiret geldi nasıl gideyim :D
bu arada pcimin içinde 30 videom vardı VALLAHA giderse yanarıkm ben :(

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Risk alma ne yap et götür fazla da bekletme.;)Tekrar geçmiş olsun.:(Hadi kolay gelsin.:)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
ben şuanda istanbuldayım tatile geldim dedemlere aslında Bursada oturuyorum
istanbulda nereye götürebilirim ? (EDİT = PENDİK) :)
Biraz araştırman lazım büyük şirketler falan vardır elbet oralarda bir göz gezdir bakalım.:)

YTAhmetKaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Risk alma ne yap et götür fazla da bekletme.;)Tekrar geçmiş olsun.:(Hadi kolay gelsin.:)
kardeşim bakdımda hardisk veri kurtarma ya en az 200 tlden başlıyor ya
başka bir yol yokmudur yav aslında yeni bir ekran almak çözümde pcye
şimdilik yapabileceğim bir işlem diğer laptopun klavyesini buna taksam bozulurmu ki acep ?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
kardeşim bakdımda hardisk veri kurtarma ya en az 200 tlden başlıyor ya
başka bir yol yokmudur yav aslında yeni bir ekran almak çözümde pcye
şimdilik yapabileceğim bir işlem diğer laptopun klavyesini buna taksam bozulurmu ki acep ?
İstersen o şekilde bir dene ama benden tavsiye götür bilgisayarcıya.:confused: