Laptopu söktüm tekrar takamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Mehmetkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Ben laptopu söktüm bastan asagi anakarta kadar suan tekrar takmaya calisiyorum beceremiyorum. Ilk başta nerden baslamaliyim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Son söktüğün parçadan başlayarak keşke video veya resim çekseydin işlemleri yaparken youtube da arama yap yardımcı bir şeyler bulabilirsin

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Leptop modelini YouTube'dn aratarak sorununa çözüm bulabilirsin.
Anladığım kadarıyla bu tür işlere pek hakim değilsin, işlemleri yaparken adım adım fotoğraf çekip video kaydetmen gerekirdi.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ne gerek var götür bir bilgisayarcıya 20 liraya toplar tekrar. Sen anlamıyorsan tavsiye etmem çünkü zarar verebilirsin bileşenlere. Yetkili servis olayını bilemiyorum garantisi varsa garanti kapsamı kalmıştır zaten. Diğer türlü belli bir ücret karşılığı yaparlar.

Mehmetkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne gerek var götür bir bilgisayarcıya 20 liraya toplar tekrar. Sen anlamıyorsan tavsiye etmem çünkü zarar verebilirsin bileşenlere. Yetkili servis olayını bilemiyorum garantisi varsa garanti kapsamı kalmıştır zaten. Diğer türlü belli bir ücret karşılığı yaparlar.
Bilgisayari acinca ekrani kapatmak icin klavyeyle birleştiriyoruz ya o esnek bölgeyi bilgisayarı acinca kirdim. Bilgisayarci lehimle kirik yeri tamir edebilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayari acinca ekrani kapatmak icin klavyeyle birleştiriyoruz ya o esnek bölgeyi bilgisayarı acinca kirdim. Bilgisayarci lehimle kirik yeri tamir edebilir mi
Acaba ana karta zarar verdimmi. Tamamen ayirmisim suan ana kart fan klavye ram drive hard disk . Moralim bozuk

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bölgeyi tam anlayamadım menteşe kısmı ise tamir ediliyor. Eğer kasada kırık varsa ben plastik eritip o şekilde tamir ediyordum. Bir yolu bulunur önemli olan anakart ve diğer bileşenlere zarar gelmemesi. Birde bilgisayarcıya sadece toplarmısın de. Anakart muhabbeti yapma yoksa kandırmaya çalışabilir haberin olsun.

Mehmetkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bölgeyi tam anlayamadım menteşe kısmı ise tamir ediliyor. Eğer kasada kırık varsa ben plastik eritip o şekilde tamir ediyordum. Bir yolu bulunur önemli olan anakart ve diğer bileşenlere zarar gelmemesi. Birde bilgisayarcıya sadece toplarmısın de. Anakart muhabbeti yapma yoksa kandırmaya çalışabilir haberin olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mentese kısmı kırılmış. Yarin goturecem umarim hallederler hemen

Mehmetkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben dis kasayi nasil temin edebilirim. Cunku menteşe kırık. Sadece bana bos kasa lazim direk ana karti takacam

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kasanın sıfırını bulabileceğiniz düşünmüyorum. Hurdaya çıkmış aynı model bir bilgisayarın kasasını alabilirsiniz. Notebook modeli kasa şeklinde google aratması ile bulabilirsiniz. Menteşe için kasa almanıza gerek yok bu arada tamir edilebiliyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Menteşe tamiri bazen imkansız olabiliyor, parçanın kalitesine ve parça durumuna göre değişiyor durum.