Laptopu lcdye bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Laptop ve lcd tv si olanların en çok istediği şeydir bu aslında.Oyun oynarken,film izlerken laptoptan lcd ye görüntüyü aktaraka daha büyük ekranda izleme daha zevk verebilir.Ben ise lig tv izlemek için bu işe kalkıştım.Aslında çokta süper oldu diyebilirim.Bu iş için sadece tek bir kabloya ihtiyacınız var oda 5.50 tl + kargo ile alisveris.com da satılıyor ürününü linki;

http://www.alisveris.com/Client/Det...nitor-pc-arasi-data-ksblosu-beyaz-renkli.html

Kablomuz 2 ucu erkek vga kablodur.Bir ucunu tv ye bir ucunu laptopa bağlıyoruz.

18012011132.jpg

18012011133.jpg

Ardından laptopumuzdan Fn ve f5 tuşuna basılı tutuyoruz.Ekranda 5 seçenek çıkacak.İlki Laptop ekranı.İkincisi Laptop ve tv ekranı şeklindedir.Biz ikinciyi seçiyoruz.Arrdından lcd tvmizden kumandamızdan source tuşuna basıp pc bağlantısını seçiyoruz.İşlem tamamdır.

18012011134.jpg

Ses bu işlemde laptopta çıkmaktadır..İsteseniz ses kablosu ile laptoptan tvde bağlayabilir yada ses sisteminizi laptopa bağlayabilirsiniz.

Laptopu lcdye bağlamak,Laptopu lcdye nasıl bağlanır,resimli Laptopu lcdye bağlamak

Laptopu lcdye bağlamak

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
HDMI cikisin olsaydi, ses de otomatik tv ye giderdi :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Güzel paylaşım şimdi şu soru takıldı hemen kafama sadece tivibu yada mediaplayer ve benzeri bir uygulamadaki görüntüyü lcd aktarıp sadece o uygulamadaki görüntü lcd de iken biz pcmizde nette gezinip kişisel işlerimizi yapa bilirmiyiz..??

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet ben zaten tvibu açıp bıraktım tv ye öyle çektim resim :)

hdmı çıkışı olanlar seste direk transfer edebilir

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
anlatamadım sanırım mesela tivibu görüntüsü lcd de iken benim sdn dolaşmalarım yada atyorum msn konuşmalarım lcd de görünmesin istiyorum mümkünmüdür bu

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
evet tabiki isteidğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
tivibu diğer ekranda (LCD) tam ekran çalışmıyor fakat...

a_kadir58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel paylaşım şimdi şu soru takıldı hemen kafama sadece tivibu yada mediaplayer ve benzeri bir uygulamadaki görüntüyü lcd aktarıp sadece o uygulamadaki görüntü lcd de iken biz pcmizde nette gezinip kişisel işlerimizi yapa bilirmiyiz..??[/QUOTE

Tabi yapabilirsin. Aynen görüntü tv ekranına geçiyor değişen başka hiç birşey yok.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Arkadas tvde Tivibu izlemek laptopta ise islerini halletmek istiyor yani goruntu farkli olcak

surmelim37

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
yani Lcd ye istediği bir görüntü ve pc ekranında işlerini yapmak istiyor çoklu masaüstü programları işe yarayabilirmi acaba . 3d masaüstü gibi programlar var 4 çeşit masaüstü var her birinde başka bir uygulama açabiliyorduk lcd ye bunu yansıtabilirmiyiz tam emin değilim. bu konu üzerinde araştırma yap bence.

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
onu ben laptoptan tam olarak açmadığımdan öyle hocam

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar tek bilgisayar da iki ayrı monitör ile iki ayrı işlem yapabilirsiniz...

Bu çok basit...

Yukarıda arkadaşın anlattığı gibi ikinci monitörü bilgisayara bağlıyoruz...

şu an iki monitörde de aynı görüntü olması lazım...

denetim masası>görüntü>görüntü ayarlarını değiştir...

açılan sayfada birden çok ekran seçeneğinin karşısında bu ekranı genişlet seçeneğini seçiyoruz...

Şu an ikinci monitörünüzde masaüstü resmini göreceksiniz...

bilgisayarınızın monitöründen herhangi bir pencereyi sağa doğru kaydırın...

Pencerenin diğer ekrana doğru kaydığını göreceksiniz...

Şu an tek bilgisayar ve iki ekranınız var...

film video vs gibi pencereleri 2. monitöre kaydırın...

Onlar orada görüntülenirken siz bilgisayarınızı normal şekilde kullanmaya devam edin... :)

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Elbruz46'nın dediğini gibi oluyor. Genişletilmiş ekranda farklı bir uygulama daha yapabilirsiniz.
Ana ekranda video örneğin media playerda oynarken, 2. ekranda tam ekran olarak gözüküyor.

assassins.creed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim sorun biraz farklı ya laptorpun ekran kırık hiç görüntü gelmiyor philips 32pfl5405 e bağladım vga dan çözünürlük ayarlarıyla oynarken bi anda gitti ve crt monitörde de çözünürlük ve ayarları kendi ayarlıyo bilgisayar. yani demem o ki ben ekrana bakmadan çözünürlük ayarlarımı nasıl eski haline getiririm yada ayarlayabailrim bakmadan

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
CRT monitörü bağla
ikinci monitörü (bu monitöre uzat seçeneği ile) aç
bu şekilde açııkan sağ tıklayıp özelliklere bakarsan iki monitörü de görebilirsin, istediğin monitörün çözünürlüğünü ayarlayabilirsin...