Laptop'u HDMI ile Tv'ye bağlarken tam ekran videoda donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Dr10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba. Monster Abra A5 v15.1 gtx 1650 ekran kartlı laptobumu samsung 55 inç TV'ye bağladığımda, tüm görüntü aktarılırken, herhangi bir sitede dizi/film açıp tam ekran yaptığım anda tvde görüntü donuyor. Fakat pcde bir donma olmuyor video devam ediyor. Youtube'ta tam ekran çalışıyor. Bahsettiğim sıkıntı başka hatta daha eski laptopta olmuyor. Nedir problem bilen varsa çok sevinirim. Teşekkürler.

alimert94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı problem bende de var. MSI GS63 Stealth 8RE Nvidia GTX 1060. Nvidia güncellemesinden sonra olduğunu hatırlıyorum. Sanırım problem ondan kaynaklı. Çözümü nedir bilemiyorum. Bilen varsa yazsın lütfen

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Arkadaşlar merhaba. Monster Abra A5 v15.1 gtx 1650 ekran kartlı laptobumu samsung 55 inç TV'ye bağladığımda, tüm görüntü aktarılırken, herhangi bir sitede dizi/film açıp tam ekran yaptığım anda tvde görüntü donuyor. Fakat pcde bir donma olmuyor video devam ediyor. Youtube'ta tam ekran çalışıyor. Bahsettiğim sıkıntı başka hatta daha eski laptopta olmuyor. Nedir problem bilen varsa çok sevinirim. Teşekkürler.
Arkadaşım üzerinden 6 ay geçmş ama kusura bakma biz eski üyelerdeniz. Eski nesil olduğumuz için foruma pek girmiyoruz artık.
Gelelim sorunun çözümüne laptop hdmı ile tv ye bağlıyken normal ekranda hiç bi sorun yokken videoyu tam ekran yapınca görüntü donuyosa yapman gereken şudur.
Laptopta masaüstünde sağ tıklayıp Nvidia denetim masasını seçip ekran kartı denetimleri uygulamasını aç. Tabi laptop tv ye bağlı durumda olması lazım.
Soldaki menüden ekran kısmına gelip masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğine tıkla ölçeklendirme kısmında muhtemelen en boy oranı koru seçeneği etkin onu tam ekran yapıp alttaki uygula butonuna tıkla. Artık tv de görüntü donmayacak.
Bu arada bilgisayarda masaüstünde ve simgelerde büyüme olacak sıkıntı yapmayın hdmı kablsunu çıkarınca düzelir.

Herkese güzel geceler.