Laptopta Cayma Hakkı

Bu konuyu okuyanlar

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar acil bakabilir misiniz?

Ben Hepsiburda ya da n11'den laptop almayı düşünüyorum. Fakat laptoplarda cayma hakkı nasıl oluyor? Bana iki haftalık süreç veriliyor. Ben memnun kalmadım diyelim. Paketini açtım ve 2 gün kullandım. Ben bu durumda cayma hakkını kullanamıyor muyum? Bana verilen haklar nelerdir bu durumda?

Hepsiburda bana dedi ki paketini açmamanız lazım diyor.

N11'de wifiye bağlanmamanız gerekiyor diyor.

Hepsi başka bişey diyor nasıl olacak bu iş?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Satıcı kısmında cayma hakkı ile bilgi vardır satıcıdan satıcıya fark eder ama leptopda kullanıp beyenmeceğiniz bir şey olmaz yani sonuçda özelliklerini bilerek almıyormusunuz

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bilgisayarı kullanmamanız gerekiyor kullandıltan sonra cayma hakkına sahip olamazsınız cihaz çalışmaz problemlidir o zaman iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz..

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarı kullanmamanız gerekiyor kullandıltan sonra cayma hakkına sahip olamazsınız cihaz çalışmaz problemlidir o zaman iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz..
Bence bir yanlışlıl var. İki hafta cayma süresi diyor. Neden göstermeksizin.. Ben memnun kalmadıysam ya da bozuk çıltççktıysa buna dahil olmuyor mu?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bence bir yanlışlıl var. İki hafta cayma süresi diyor. Neden göstermeksizin.. Ben memnun kalmadıysam ya da bozuk çıltççktıysa buna dahil olmuyor mu?
Bilgisayarı alacaksın kullanacaksın beğenmedim geri vereyim böyle bişey olurmu kanun böyle söylüyor internetten bakabilirsin..

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarı alacaksın kullanacaksın beğenmedim geri vereyim böyle bişey olurmu kanun böyle söylüyor internetten bakabilirsin..

14 içinde arıza çıkması durumunda ben sıfır cihazı garantiye vermek zorunda değilim ki? Teknolojik alet bu bir anda arızasını göremezsin. Bir süre en azından 1 günlük deneyim yaşaman gerekiyor. Bu yüzden tüketici haklarına gidersen büyük ihtimal tüketiciyi haklı bulacaktır bu süreçte. Ben gitti gidiyordan laptop aldım. Ses gelmeye başladı akşamına. Videoya aldım. Belgeleri ilgili firmaya gönderdim geri iade edecem dedim. Kullandığım laptopu verdim geri. Ayrıca bütün sitelerde 14 gün içinde şartsız iade sözleşmesi var. Bana bu konuyla alakalı bir yazı belge göstereiblir misin?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
14 içinde arıza çıkması durumunda ben sıfır cihazı garantiye vermek zorunda değilim ki? Teknolojik alet bu bir anda arızasını göremezsin. Bir süre en azından 1 günlük deneyim yaşaman gerekiyor. Bu yüzden tüketici haklarına gidersen büyük ihtimal tüketiciyi haklı bulacaktır bu süreçte. Ben gitti gidiyordan laptop aldım. Ses gelmeye başladı akşamına. Videoya aldım. Belgeleri ilgili firmaya gönderdim geri iade edecem dedim. Kullandığım laptopu verdim geri. Ayrıca bütün sitelerde 14 gün içinde şartsız iade sözleşmesi var. Bana bu konuyla alakalı bir yazı belge göstereiblir misin?
Bilgisayarı alıp kullandın beğenmedim diyip geri veremezsin ama arıza olursa zaten o hakkın var senin internetten cayma hakkı diye arattır çıkar zaten onları bir incele ona karar verirsin..