Laptop yeni rami görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Tbengin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar.
HP Pavilion 15 - ab218nt modelinde dizüstü bilgisayarım var. i5 6200u işlemciye sahip cihazımda ddr3 8gb ram vardı. Bilgisayar bana çok yavaş geldiği için kingstonun 1600mhz ddr3 bir ramini aldım. Aldığım rami 2. slota taktım bilgisayarı açtım fakat yeni taktığım ram bilgisayarım özellikler kısmında görünmüyor hala 8gb görünmeye devam ediyor. Ramlerin yerini değiştirdim bilgisayar başlamadı. Sadece yeni aldığım rami takarak denedim yine bilgisayar başlamadı. Bilgisayardaki mevcut rami diğer ram slotuna takıp tek o ramle denedim o şekilde de başlamadı. Mevcut ramin takılı olduğu ram slotunun üzerinde DDR3 STD 1.5V yazıyor. Diğer yeni rami taktığım slotun üzerinde ise DDR3 RVS 1.5V yazıyor. Acaba slotlar farklı özellikte ramlermi istiyor bu üzerindeki ibareler nedir? Sorunu nasıl çözerim acaba ram mi uyumsuz. Fotoğraflarıda ekliyorum Sk hynix mevcut ramim kingston yeni aldığım ram. Acil yardım bekliyorum ona göre rami iade edeceğim.
IMG_6724.jpg

IMG_6725.jpg

Ali Kesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramde sonurum var sanırım anlattığından anladığıma göre iade et derim parana yazık

Tbengin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ramde sonurum var sanırım anlattığından anladığıma göre iade et derim parana yazık
rami iade olarak göndereceğim hocam yarın. fakat aldığım rami taktığım ikinci boş slota kendimdeki rami takınca bilgisayar o şekildede çalışmıyor. acaba ram slotunda sorun olabilirmi. gerçi hiç açmadık ellemedik bugüne kadar ama. kendi ramimi takınca neden çalışmıyor acaba o slotta

Ali Kesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yazılım okuyorum fakat pek bilgim yok bunlarla Bi bilgisayarciya felan götürme imkanın yokmu

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bazı bilgisayarlar tek ram olarak sadece bir yuvada çalışmasına izin verirler, yani çalışan raminiz ikinci yuvada tek başına çalışmıyorsa eğer bu sadece ram öncelik sırası olduğunu gösterir eğer bir arıza yoksa. eğer yeni aldığınız ram ilk - çalışan yuvada da çalışmıyorsa ram bozuktur.
Kullanım kılavuzuna ram kısmına bakınız mutlaka...

Reaksiyon puanı
16,109
takarken bozmuş yada kargodan sağ çıkamamış yada statik elektrik maduru...

Tbengin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tekrardan merhaba arkadaşlar. benim laptopumun kendi ramini 2.slota takıp tekrar denedim bilgisayar o şekilde de çalışıyor. pcnin içindeki ram 2 slottada düzgün bir şekilde çalışıyor. ama yeni aldığım ram ne ilk slotta ne ikinci slotta çalışmıyor. rami iade göndereceğim büyük ihtimalle bozuk. fotolara kendi ramimi koydum sk hynix olan. o ramin volt değeri vesaire nedir acaba aynısından alacağım.