Laptop windows başlarken siyah ekran

Bu konuyu okuyanlar

Ffatihh123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Hp pavilion g6-1152st var bende. Pcyi açarken windows başlatılıyordan sonra siyah ekran geliyo 1 dkdan fazla kalıyo sonra ekran açılıyo. Üstelik pcde ssd var. Windows başlatılıyor kısmı hemen geçiyor ssd nin hızı belli siyah ekrana kadar. Ama siyah ekran çok uzun sürüyo neden acaba.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
keşke bir videoya çekip atsaydın

neyse bilmemiz gereken bazı şeyler var,

1. işletim sistemi nedir? mesela win 10 64bit ? win 7 32 bit? gibi ve orijinal mi ?
2. cihaz pentium b940 cpu + 4 ram 1333 mhz + 320 sata hdd stok halinden sadece disk mi değişti?
3. daha önce yapmıyordu şimdilerde mi yapmaya başladı ? yada hep mi böyleydi

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
BIOS üzerinden Fast Boot varsa kapatın.
Windows üzerinde hızlı başlatmayı kapatın.

Sonuçları buraya yazın.

Ffatihh123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W10 64 bit
Dediğin gibi pentium b940 işlemci 4gb ram diski 120 ssd. 320 hdd yi değiştirdim sadece başka hiçbişey değişmedi. Ama pc de hdd takılı ikende böyle. W7 ikende böyle siyah ekran çıkıyo. Video atarım bugün
İlk açıldığında böylemiydi bilmiyorum ama hatırladığımdan beri böyle geç açılıyo

1. işletim sistemi nedir? mesela win 10 64bit ? win 7 32 bit? gibi ve orijinal mi ?
2. cihaz pentium b940 cpu + 4 ram 1333 mhz + 320 sata hdd stok halinden sadece disk mi değişti?
--- Gönderi Güncellendi ---
BIOS üzerinden Fast Boot varsa kapatın.
Windows üzerinde hızlı başlatmayı kapatın.

Sonuçları buraya yazın.

Biosda fast boot kapalıyken böyleydi bi yazıda okuyup açtım hala böyle ama. Birine sormuştum o ekran kartı sürücüsünden dedi. Ekran kartı amd radeon hd 6470m 1gb
video atamıyorum çok büyük boyut kabul etmiyo. hd de çekmeme rağmen ama foto attım mavi gözüküyo ama siyaha daha yakın. bu böyle 1 dk 20 sn falan duruyor sonra normal windowsu başlatıyor.
[/GALLERY]

Merhaba arkadaşlar
Hp pavilion g6-1152st var bende. Pcyi açarken windows başlatılıyordan sonra siyah ekran geliyo 1 dkdan fazla kalıyo sonra ekran açılıyo. Üstelik pcde ssd var. Windows başlatılıyor kısmı hemen geçiyor ssd nin hızı belli siyah ekrana kadar. Ama siyah ekran çok uzun sürüyo neden acaba.
Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler
işlemci değiştirmeyide düşünüyorum i5-2540m almayı düşünüyorum o zaman geçermi acaba yoksa ekran kartından dolayımı. sorduğum kişi çözümü var demişti ama söylemedi çözümünü

Ekli dosyalar

• IMG_1252.JPG
    IMG_1252.JPG
    731.6 KB · Görüntüleme: 582

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Benim bildiğim Windows'un içindeki hızlı başlatma yüzünden. Onu kapattığınızı söylememişsiniz. Onu deneyin bence.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
o cihazda işlemci değişmiyor diye biliyorum, tabi yine en doğru bilgi merkez servis verir.

cihazın performansı bence normal sonuçta pentium 133mhz 4 gb ram ve ssd 20-30 saniyede açılıyorsa performansı normaldir

Ffatihh123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci değiştirmeyide düşünüyorum i5-2540m almayı düşünüyorum
o cihazda işlemci değişmiyor diye biliyorum, tabi yine en doğru bilgi merkez servis verir.

cihazın performansı bence normal sonuçta pentium 133mhz 4 gb ram ve ssd 20-30 saniyede açılıyorsa performansı normaldir

o siyah ekran olmasa açılış hızı 20 30 saniye olcak. işlemciyide ufak çaplı oyunlar için almayı düşünüyorum. biraz araştırdım değişiyormuş
Benim bildiğim Windows'un içindeki hızlı başlatma yüzünden. Onu kapattığınızı söylememişsiniz. Onu deneyin bence.

o hızlı başlatmayı nasıl kapatıyoruz