Laptop um LoL oynarken helikoptere dönüyor !

Bu konuyu okuyanlar

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet maalesef durum böyle. Bilgisayarım Dell Inspiron 5593 Intel Core i5 1035G1 8GB RAM Nvidia Geforce MX230 GDDR5 bu özelliklerde kasması normal mi hem kasıyor hemde oynarken aşırı ısınıyor fan deli gibi çalışıyor.Yakıcam diye korkuyorum.Acaba işlemci hızı mı düşük geliyor

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Evet maalesef durum böyle. Bilgisayarım Dell Inspiron 5593 Intel Core i5 1035G1 8GB RAM Nvidia Geforce MX230 GDDR5 bu özelliklerde kasması normal mi hem kasıyor hemde oynarken aşırı ısınıyor fan deli gibi çalışıyor.Yakıcam diye korkuyorum.Acaba işlemci hızı mı düşük geliyor
işlemci hızı fazla geliyordur düşük değil ghz hızını sabitlemeniz lazım güç ayarlarından yapabilirsiniz :) eğer 3.2ghz ise 2 ye yada 1.5 1.8 e çekin çünkü zaten lol oynuyorsun fazla bir şeye ihtiyaç yok ama önerim 2.2ghz gibi gibi ghz hızına göre değişir

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
işlemci hızı fazla geliyordur düşük değil ghz hızını sabitlemeniz lazım güç ayarlarından yapabilirsiniz :) eğer 3.2ghz ise 2 ye yada 1.5 1.8 e çekin çünkü zaten lol oynuyorsun fazla bir şeye ihtiyaç yok ama önerim 2.2ghz gibi gibi ghz hızına göre değişir
işlemci hızı 1.19 ghz garip değil mi 10.cu nesil .Birde şu var bu bilgisiyar ubuntuydu ben bunu windows a çevirdim acaba birkaç driver eksik mi yükledim

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
işlemci hızı 1.19 ghz garip değil mi 10.cu nesil .Birde şu var bu bilgisiyar ubuntuydu ben bunu windows a çevirdim acaba birkaç driver eksik mi yükledim
1.19 ghz baya düşük ubuntuda lol vardı sanırsam onda böyle bir sorun var mı ? driver güncel mi ? windows güncelleştirmelerine falan bak

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1.19 ghz baya düşük ubuntuda lol vardı sanırsam onda böyle bir sorun var mı ? driver güncel mi ? windows güncelleştirmelerine falan bak
ubuntuda hiç denemedim direkt windowsu kurdum.Ürünü aldığım sitede işlemci hızı yazmıyordu bende i5 10.cu nesil diye balıklama atladım :(

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
ubuntuda hiç denemedim direkt windowsu kurdum.Ürünü aldığım sitede işlemci hızı yazmıyordu bende i5 10.cu nesil diye balıklama atladım :(
:( ekran kartına falanda baksaydınız bütçeniz ne kadardı ki ? laptop modeli nedir ? driver güncellemesi var mı sende bir bk

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Oynadığınız oyun için yeterli ekran kartına sahip misiniz onu kontrol edin. Sistemi zorlayıp kasmasi donmasi normal olabilir. Bu sebeple de ısınıp fan çalışabilir

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Oynadığınız oyun için yeterli ekran kartına sahip misiniz onu kontrol edin. Sistemi zorlayıp kasmasi donmasi normal olabilir. Bu sebeple de ısınıp fan çalışabilir
m230 ve o işlemciyi lol zorlamaz diye biliyorum hem işlemci ghz ının 1.19 da çalışması garibime gitti sistem yük altında da da değil

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Forumda ekran kartının yeterli oludğunu söylemişlerdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha alalı 3 gün oluyor geri vermeyi düşünüyorum

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Forumda ekran kartının yeterli oludğunu söylemişlerdi.

Daha alalı 3 gün oluyor geri vermeyi düşünüyorum
siz niye işlemci güzelliğinden dolayı aldınız ? edit falan ile uğraşıyormusunuz acaba keşke foruma sorsaydınız güzel mi bu laptop diye laptop kaç tl ve modeli nedir ona göre öneririz

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
m230 ve o işlemciyi lol zorlamaz diye biliyorum hem işlemci ghz ının 1.19 da çalışması garibime gitti sistem yük altında da da değil
Konuyu okurken başlığı unutmuşum ?
Arka planda çalışan uygulamalar yüzünden ıslemci hızı öyledir.
Denetim masası - donanim ve ses - guc seçenekleri buradan dengeli de olduğunu kontrol edin. 0.5 1 gibi değerler boşta bir sistem için normal arkada defender realtek veya program servisleri çalıştığından

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Konuyu okurken başlığı unutmuşum ?
Arka planda çalışan uygulamalar yüzünden ıslemci hızı öyledir.
Denetim masası - donanim ve ses - guc seçenekleri buradan dengeli de olduğunu kontrol edin. 0.5 1 gibi değerler boşta bir sistem için normal arkada defender realtek veya program servisleri çalıştığından
aman aman düşmesin ghz fps de dibe düşer laptop niye o kadar düşük ghz da çalışıyor anlamadım tamam intel extreme tuning yardımı ile düzeltilir ancak laptop bu ghz da böyle ise artık ghz yükselttiğimiz zaman havalanıcak herhalde :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
aman aman düşmesin ghz fps de dibe düşer laptop niye o kadar düşük ghz da çalışıyor anlamadım tamam intel extreme tuning yardımı ile düzeltilir ancak laptop bu ghz da böyle ise artık ghz yükselttiğimiz zaman havalanıcak herhalde :D
Nihai moddan uzak durmakta yarar var bende korktum önermeye ?

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
zaten foruma sordum birkaç ürün tavsiye ettiler bu ürün de vardı aralarında ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacağını söylediler bende düşünmeden aldım pek anlamıyorum bu işlerden :D
siz niye işlemci güzelliğinden dolayı aldınız ? edit falan ile uğraşıyormusunuz acaba keşke foruma sorsaydınız güzel mi bu laptop diye laptop kaç tl ve modeli nedir ona göre öneririz

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
bu arada laptop adaptörüne bir bakın o modelin mi diye böyle sorunlar olabiliyor benim arkadaşıma da oldu

zaten foruma sordum birkaç ürün tavsiye ettiler bu ürün de vardı aralarında ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacağını söylediler bende düşünmeden aldım pek anlamıyorum bu işlerden :D
hala göremedim model ve milyar dolar ? :)

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Nihai moddan uzak durmakta yarar var bende korktum önermeye ?
yemin ediyorum biraz yukarıdan salsam cihazı drone gibi havalanıcak o derece şiddetli çalışıyor fan :D

bu arada laptop adaptörüne bir bakın o modelin mi diye böyle sorunlar olabiliyor benim arkadaşıma da oldu

hala göremedim model ve milyar dolar ? :)
modeli Dell Inspiron 5593 Inspiron 15 5000 serisi

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
yemin ediyorum biraz yukarıdan salsam cihazı drone gibi havalanıcak o derece şiddetli çalışıyor fan :D

modeli Dell Inspiron 5593 Inspiron 15 5000 serisi
şimdi bu fiyatın üstüne koyabilir misiniz koyabilirseniz kaç milyar dolar ıgmh kaç tl koyabilirsiniz ?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
bir cevap alamadım şaşırdınız herhalde :D malesef fiyatlar böyle eğer laptop u farklı yerlere götürmüyor iseniz masaüstü falan alın en azından ordaki fiyatlar bunlar kadar artmadı aynı anda yazmışız :D

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bir cevap alamadım şaşırdınız herhalde :D malesef fiyatlar böyle eğer laptop u farklı yerlere götürmüyor iseniz masaüstü falan alın en azından ordaki fiyatlar bunlar kadar artmadı aynı anda yazmışız :D
Ankara da okuduğum için taşıyorum maalesef benimde gönlüm masaüstünden yanaydı ama dizüstü şart benim için lol gibi basit bir oyunu kaldırmaması tilt etti sadece sürekli oyun oynayan biri değilim zaten ödev sunum vs için almıştım.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Şaka yapıyorsun galiba. İşlemcinin hızını azaltmak sistemin işini dahada geçiktirecektir.
Oyunda grafik ayarları kısıp oyunun oynarsa Ekran kartına düşen ağır yükü ortadan kaldıracaktır.
Ayrıca V-Sync açmasını öneririm arkadaşın.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Şaka yapıyorsun galiba. İşlemcinin hızını azaltmak sistemin işini dahada geçiktirecektir.
Oyun ayarları kısıp oyunun oynarsa Ekran kartına düşen ağır yükü ortadan kaldıracaktır.
Ayrıca V-Sync açmasını öneririm arkadaşın.
laptop ya bu hocam eğer sistemin ghz ı sonuna kadar yüksekte çalışıyor ise dedim ve büyük ihtimallede odur diye düşündüm çünkü laptop bu ısınır en yüksek performansta 80 lere çıkar laptopda fanları baya bi hızlandırır hem lol gibi oyunda işlemci ghz ı yüksek tutup işlemciyi pek yormaya gerek yok

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
laptop ya bu hocam eğer sistemin ghz ı sonuna kadar yüksekte çalışıyor ise dedim ve büyük ihtimallede odur diye düşündüm çünkü laptop bu ısınır en yüksek performansta 80 lere çıkar laptopda fanları baya bi hızlandırır hem lol gibi oyunda işlemci ghz ı yüksek tutup işlemciyi pek yormaya gerek yok
İşlemciye göre değil Ekran kartına göre Deli dana gibi dönüyor o fanlar bence.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,598
Anakart sorunu olabilir. Isınma sorunu adı altında servise gönderin. Bazı modellerde seri üretim kaynaklı bazı hatalar çıkabiliyor, yetkili servis bir iki parça değişikliği ile sorunu çözüyor. Bilgisayarımı ilk aldığımda ilk ay 2 kere servise gitti, daha sonra uzun yıllar sıkıntısız kullandım
Yine de iade etmek de bir alternatif tabi

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
birde laptop anormal bir şekilde 1.19 ghz da çalışıyor üstüne üstlük bu ghz da oyunlarda aşırı fazla ısınma yapıyor bence sarj adaptörü farklı gönderdiler yanlışlıkla bir kaç kişinin başına geldi bu olay

Rikidou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam sıkıntı işlemcide birkaç kişiye de gösterdim onlar da aynısını dedi. İşletim sistemini kurarken bir hata yaptığımı söylüyorlar. Sadece lol də değil Metin2 gibi dandik bir oyunda dahi ısınıyor deli gibi. Bilmiyorum çok moralim bozuldu aldığıma pişman oldum.