Laptop sürekli Wi-Fi kesiyor...

Bu konuyu okuyanlar

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Selamlar. Laptopu aldığımdan beri bu sorunu yaşıyorum internete girerken sıkıntı olmuyor fakat oyun oynarken her 15-20 dakikada bir ping zıplaması oluyor (birden 800-900 oluyor) saat başı da internet 2-3 dakikalığına gidip geliyor. Bağdaştırıcılar kısmından devre dışı bırakıp etkinleştirirsem geliyor bazen de Wi-Fi düğmesine basıp kapatıp açıyorum o da işe yarıyor, ama bazen. Benim bu sorunumu çözenin Allah ne muradı varsa versin, ona çok dua ederim. Laptop HP bu arada.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
windowsla ilgili olabilir güncelleyin, bir ara bende de olmuştu

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
pc ile değil internet sağlayıcınızla ilgili hangisini kullandığınızı sorabilirmiyim?

Reaksiyon puanı
16,118
wifi kartın ısınınca bayılıyor notebook soğutucu ile dene.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
belli neden olduğu git ve süperonline a geç
pişman olmazsın ^^

Reaksiyon puanı
2,146
Önce bir kabloyla dene, kopma oluyor mu ona bak. Sorun Wi-Fi mi yoksa internetin kendisi mi anlarsın.

Reaksiyon puanı
16,118
Kışın da mı ısınıyor? Dışarısı 5 dereceyken ve laptop soğutucu varken de mi? Güldürmeyin beni.
dışardaki ısıya ne bakıyon dışarda kullandında ısılara baktın? akım akan her iletken ısınır...
ethernet ile denemen gerek bizim msi vr601'deki wifi kartı da ısınıyor yamuluyor kardeşim tp-link router almış bu yüzden ethernetle bağlı...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Modeminden SNR değerini gösteren bir resim atabilir misin?

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Önce bir kabloyla dene, kopma oluyor mu ona bak. Sorun Wi-Fi mi yoksa internetin kendisi mi anlarsın.

Kablo ile denemiştim ping azalmadı fakat kopmalar bariz azalmıştı. Şu an o kabloyu kaybettim (kablo da bayağı uzundu ve bulamıyorum buralarda) ve maalesef Wi-Fi üzerinden bağlanmak zorundayım.

Modeminden SNR değerini gösteren bir resim atabilir misin?

Buyurun.

Ekran Alıntısı.PNG

alcn58_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternet kotan bitmis olabilir mi acaba cünkü ben de vodafone kullaniyorum bende de AKN bitince oluyor

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Pil e sağ tıklayıp güç seçeneklerinden plan ayarlarını değiştir e tıkla sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla kablosuz bağdaştırıcı ayarından pilde de en yüksek performansa al belki düzelir

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Pil e sağ tıklayıp güç seçeneklerinden plan ayarlarını değiştir e tıkla sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla kablosuz bağdaştırıcı ayarından pilde de en yüksek performansa al belki düzelir
Daha önceden yaptım hocam olmuyor.

Arkadaşlar çözen varsa lütfen yazsın. Modem ısınıyor olabilir diye sinirlenip kasadan fan söktüm soğutucu yaptım sırf modem soğusun diye. Bu kadar da olmaz olsun.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Sorunu maalesef kablo kullanarak çözdüm. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

enus25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar açılışta Windows güvenlik duvarı bir programla ilgili uyarı veriyorsa işte bu program çalışmaya
başladığında interneti kesiyor. Böyle bir uyarı alıyorsanız ve bu uyarıda bu programa güveni işaretleseniz bile sorun devam ediyor.
ben bu sorunu Windows güvenlik duvarından, hata veren programa, giden kurallar kısmından, internete çıkabilmesi için kural tanımladım.
bu ayarlara güvenlik duvarından gelişmiş ayarlardan girebilirsiniz. şuanda sorun kalmadı. Ayarı yaptıktan sonra pc yi yeniden başlatın. bende soruna sebep olan program dropbox tu.

OZTURK17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem ayarlarından wifiye gel b/g/n olur sadece n yap ve çıkış gücü 100 yap
Eğer hala bir değişiklik yoksa birde üstüne google dns koy ben öyle çözdüm.

kralp03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cep telefonları bağlı ise onları wifiden çıkar tekrar ping değerlere bak eğer normale döndüyse telefonlardaki cloud yedekleri devre dışı bırak modem ping değeri normale döner