Laptop seçimi. Arada kaldım

Bu konuyu okuyanlar

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bence lenovo daha mantıklı (=

NOFLOR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dell ekran kartı yönünden iyi, Lenovo işlemci yönünden. Ufak tefek oyunlar da oynamak istiyorsan, Dell daha mantıklı. Düz ofis için alacaksan, Lenovo al arkana yaslan :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam öncelikle dell'de ekstra ram slotu var mı ? M2 ssd slotu var mı kasada ? iyice bir araştırdınız mı ?
Aşağıdaki linkte var görünüyor lakin,lokasyondan lokasyona ürünler farklılık gösterebiliyor.

--

Lenovo ssd'siz kullanılamaz ve ssd'si var. Lakin laptop üzerinde ryzen işlemcili bir makine hiç görmedim.
Fakat ryzen u ve öteki de low performans bir işlemci. İşlem bazında performansı belli, az şarj tüketeceği de. Yapılacak iş sanıyorum ki tarayıcı ve excel.

TechnologyBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ram ve ssd slotları mevcut. İyi bir araştırma yaptım o konuda. Kullanım amacım dümdüz ofis amaçlı kesinlikle. Hiç oyun oynanmayacak. Youtube,netflix,excel,powerpoint ve word kullanımı olacak

Reaksiyon puanı
390
İki bilgisayarın ekran kartına bakıldığında CS-GO, PUBG ve Fortnite gibi oyunlarda yaklaşık 20 Fps lik farklar oluyor. İntel 1035G1 işlemcisini ilk defa gördüğümden bi şey diyemeyeceğim ama Ryzen 7 3700U i7 8. nesil notebook işlemcilerinden daha iyi performans verir ve içindeki Vega 10 eğer çok iyi oyunlar oynamayacaksanız size yeterde artar bile. Aşğıdan iki ekran kartının karşılaştırıldığı videoyu izleyebilirsiniz:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
O Dell'i alacaksan RAM'i 2666MHz al.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo almak daha mantıklı. Siz sadece iş için arıyorsunuz galiba. O yüzden direkt Lenovo. Tercihinizi Çin'den yana kullanın :)