Yardım Laptop ramlerini yükseltirken aynı marka olması zorunlu mu?

Bu konuyu okuyanlar

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Selamlar dostlarım yakın zamanda emektar canavarım bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bilmediğim bir konu, RAMler aynı markadan olmak zorunda mı? Laptopumda Samsung DDR3L 1600 mhz RAM var. İnternetteki Samsung RAMler ile diğer RAM markalarına bakınca (Kingston gibi) aralarında 80-100 TL'lik bir fark olduğunu gördüm, haliyle bende bütçe dostu olanı tercih etmek istedim ama kafama takıldı. RAMlerimin ikiside Samsung olmak zorunda mı yoksa DDR3L 1600 mhz Kingston RAM takarsam uyumsuzluk yaşar mıyım?

Aydınlatırsanız sevinirim<3

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Öncekini satıp en iyisinden kit olarak alırsan daha iyi olur.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Öncekini satıp en iyisinden kit olarak alırsan daha iyi olur.
Keşke öyle yapabilsem ama fiyat uçup gidiyor hem büyük ihtimalle rami elimden çıkaramam çıkarsam bile 200 tl kadar para geçer set halinde satılanı 400 tlye almış olurum o yüzden bütçe dostu olarak aynı özelliklere sahip uygun muadili olan bir ram almayı düşünüyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Akaan10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar dostlarım yakın zamanda emektar canavarım bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bilmediğim bir konu, RAMler aynı markadan olmak zorunda mı? Laptopumda Samsung DDR3L 1600 mhz RAM var. İnternetteki Samsung RAMler ile diğer RAM markalarına bakınca (Kingston gibi) aralarında 80-100 TL'lik bir fark olduğunu gördüm, haliyle bende bütçe dostu olanı tercih etmek istedim ama kafama takıldı. RAMlerimin ikiside Samsung olmak zorunda mı yoksa DDR3L 1600 mhz Kingston RAM takarsam uyumsuzluk yaşar mıyım?

Aydınlatırsanız sevinirim<3
Hayır hiç bir sorun yaşamasın hata MHz ları fazla bile olsa önemli değil PC eşitler farklı marka ram alman sorun değil. Ama Samsung alırsan uyumlu olur sadece ama ram alırken dikat et PC nin çift kanal ram özeliği varsa ona göre al örnek: 2 yse bir 2 daha tak 4se bir 4 daha tak 8 se bir 8 daha tak bunun gibi PC nin böyle bir özeliği varsa çok fark eder.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır hiç bir sorun yaşamasın hata MHz ları fazla bile olsa önemli değil PC eşitler farklı marka ram alman sorun değil. Ama Samsung alırsan uyumlu olur sadece ama ram alırken dikat et PC nin çift kanal ram özeliği varsa ona göre al örnek: 2 yse bir 2 daha tak 4se bir 4 daha tak 8 se bir 8 daha tak bunun gibi PC nin böyle bir özeliği varsa çok fark eder.
Ama böyle de yapmak zorunda değilsin. Bu sadece çift kanal olup biraz daha performans vermesini sağlar farklı boyutlarda ram lerde takabilirsin.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama böyle de yapmak zorunda değilsin. Bu sadece çift kanal olup biraz daha performans vermesini sağlar farklı boyutlarda ram lerde takabilirsin.
Cevabınız için teşşekür ederim öncelikle. Hali hazır pcimde 4 gb ram bulunmakta bende 4 gb daha yükseltmeyi planlıyordum en yakın zamanda kingstonun ramini alacağım o zaman teşekkürler.

Son mesajlar